maciek

Valmet serii 8xxx-Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek    29

Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

awaryjność to jak w każdym, jak się uda to chodzi bez najmniejszych oporów, a jak trafisz na usterkowy egzemplarz to wiadomo ;) ogólnie Ojciec i Stryj nie narzekają na swoje. Fendtowi Favoritowi nie ustępują w tej dziedzinie poza mocą mo Valmet 8000 to max 200KM 9 sprawdzone na egzemplarzu znajomego i naszych bo ganiają w tym samym.

Z tymi częściami to początkowo było nie ciekawie ale obecnie to w każdym serwisie Valtra czy AGCO masz wszystko dostępne, coraz więcej sklepów ma części do nich.

ogólnie to stare sisu sa ciężkie do przegonienia w znikomym apetycie na paliwo :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Ten znikomy apetyt na paliwo bierzę się z bardzo dobrej charakterystyki silnika. W wersji 8350 maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od 1100 obr/min.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zawsze myślałem, że dzięki regulacji silnika, sposobie podawania paliwa i jego spalania ;) a jak uważasz, że dzięki charakterystyce to w sumie prawie dobrze myślisz :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Twój Ojciec i Stryj mają Valmety z serii Mega czy HiTech?

Dużo już mają godzin przepracowanych?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

zawsze myślałem, że dzięki regulacji silnika, sposobie podawania paliwa i jego spalania ;) a jak uważasz, że dzięki charakterystyce to w sumie prawie dobrze myślisz :)

 

Przebieg krzywej momentu obrotowego potocznie nazywany jest chakterystyką, niemniej niemam ochoty w wdawać się w polemikę co do potocznego nazewnictwa. W tych modelach silnik jest prosty jak drut - stare dobre Sisu.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
W tych modelach silnik jest prosty jak drut - stare dobre Sisu.
Te ciagniki sa ogolnie proste jak drut :)

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dla Mnie charakterystyka jest obciążeniowa ;) a kW i Nm mają krzywe, ale jak kto zwał tak zwał.

mgrLukasz jeden to mega 8950 i ma 18 tyś h na sobie a drugi hitech 8850 ma 20 tyś h na sobie, ogólnie ciągniki nie do zajechania, w tym roku 88 idzie na kapitalny po raz pierwszy, mega ma jeszcze sezon przed sobą. Valtry Versu mają nikłe szanse aby dobić to tych wyników, bo po pierwsze plan jest że po 5 latach wymiana chyba że będą się dobrze sprawować, a dwa to to że jednak elektronika robi swoje i ciągniki są bardziej z nią zawodne.

Proste w budowie nie są mają zastosowane proste rozwiązania co czyni je niezawodnymi ;) Bo nikt mi nie wmówi że skrzynia 32+32 czy 36+36 jest prosta w budowie :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Niezłe wyniki :blink:

Sprawiły chociaż raz jakiś większy problem?

Jak możesz to napisz z grubsza Co już było wymieniane ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

z większych awarii jakie pamiętam, które unieruchomiły ciągniki na dłużej niż 48 godziny to w mega: skrzynia, nie chciały wchodzić biegi pod obciążeniem, a w hi tech pompa paliwa poleciała, oba miały robione przednie osie i tylne półośki od bliźniaków. A reszta to już poległa przez naturalne zużycie.

Większość czasu w transporcie ganiają dlatego takie wyniki :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Mega a HiTech poza rewersem różną się czymś jeszcze?

 

A czy z rewersem EH przy takim pokaźnym przebiegu niema żadnych poblemów?

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

-kabiną, jest całkowicie inny wystrój i nie mówię tutaj o kolorystyce ale o wszelkiego rodzaju wskaźnikach, przełącznikach. Ogólnie Hi-tech nawiązuje bardziej to pierwszych serii T niż to Valmetów.

-inna skrzynia, ale to już pisałem wyżej Hi-tech 36+36, Mega 32+32

-Mega była projektowana wspólnie w MF i Steyr

-rewers mega mechanik, HT hydraulik

-HT miał też skrzynie 50

-Mega ma 1t większy podnośnik

-Mega ma dużo cichszą kabinę

-HT ma lepiej tłumi drgania odczuwalne przez pasażera

Ogólnie to wolę jeździć Megą niż HT :P lepiej mi leży :)

Edit:

rewersy nie szwankują na razie :) w sumie w mechaniku nie powinno się dziać nic przy jeszcze większym przebiegu, jeśli się nie wyrobią koła zębate :P, a wiadomo hydraulik może polecieć na pompie.

EHR dlaczego ma się psuć jak jest wyłączony podczas transportu? wyłączony w sensie nie używany, dodatkowo u nas Ojciec zawsze każe zdemontować tylny TUZ jak mają długo chodzić w trasie, więc jest on praktycznie nie narażony na żadne naprężenie wywołane przez cięgła

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Łukaszu O rewers EH a nie o EHR pytałem ;)

 

2 sprawa były chyba 2 wersje Mega jedna faktyczne z MF i Steyrem tworzona była ale ta druga nie:

http://www.konedata.net/Traktorit/Valmet8300.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/Valmet8050.htm

A ty masz tą pierszą a ja myślałem że tą 2 pomyliłem symbolikę bo w tej nowszej niema takiego modelu :lol: :P:D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

sorki zakręcony trochę dzisiaj jestem :P, ale o rewersach napisałem także mam nadzieję że dowiedziałeś się co chciałeś :)

rzeczywiście jest nowsza mega :blink: zawsze myślałem że ją HT zastąpił :huh:

Ja nie mam żadnej ;) w dowodzie jest kto inny wpisany, a że nie mieszkam z rodzicami to zdaję sobie z tego sprawę co moje a co nie :P

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wersje Mezzo, HiTech, Mega to nie są odpowiednikami obecnych Classic, Hitech, Advance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mezzo i Mega to pakiet I a HT to lepsze wyposażenie :) w 6000 nie było megi a w 8000 mezzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pakiet? Może ktoś jasno to opisać? wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

coś jak clasic i premium w JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84
Proste w budowie nie są mają zastosowane proste rozwiązania co czyni je niezawodnymi ;) Bo nikt mi nie wmówi że skrzynia 32+32 czy 36+36 jest prosta w budowie :lol:
36x36 to prosta skrzynia L-M-H z 4-ma biegami (prawie jak ursus :lol: ) z dolozonym rewersem i 3-ma polbiegami. Proste jak drut :lol:

 

A te valmety http://www.konedata.net/Traktorit/Valmet8300.htm to nie jest czasem MF z silnikiem sisu? Bo wewnatrz dziwnie do MF podobny...


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

chyba proste jak drut na szpulce :lol:

Valmet był pierwszy później Steyr a na końcu MF, tyle że największy model 8850 wszedł później niż MF i Steyr, najmniejsze od chyba 90 były robione czy jakoś tak


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Ja nie mam żadnej ;) w dowodzie jest kto inny wpisany, a że nie mieszkam z rodzicami to zdaję sobie z tego sprawę co moje a co nie :P

Spox rozumiem następnym razem to Ty masz w cudzysłów wpakuje ;)

Nowszą Megę zastąpiła T Classic ;)

@maks

A u żabojadów do 1996 miały 3 biegi czyli łącznie skrzynie 27/27 :P

 

@Bobek_Farmer Classic to chyba odpowiedniki Mezzo i Mega a HT to HT :P

 

Edit:

To tak wygląda ten "twój" Mega? :huh:

492560-8850-valmet.jpg

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czyli takiego konciaka z kabiną od MF z serii 3000 :huh:

traktorit-valmet-897955_b_d8a4e5564f47f460.jpg

 

 

@WeBBrrokers Jak To ten co go masz w galerii to jeszcze źle niewygląda ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba ten ale to już się Łukasza pytaj bo Ja ich już dawno nie widziałem i dokładnie nie pamiętam, ale jak konia szukałem to mi pokazywał ich dane techniczne dlatego mi się przypomniało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jan23
      Witam, interesują mnie opinie na temat tego ciągnika a mianowicie opinie jaka jest awaryjnośc tych modeli, dostepność i ceny części zamiennych, podsumowując wszystko co możecie powiedzieć konkretnie o tym modelu a co było by przydatne przy podjęciu decyzji o zakupie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
    • Przez DodoRolnik
      Witam mam problem z moją valtrą velmet 8050, mianowicie chodzi o przedni most w którym coś trzeszczy , jeżeli chodi o olej to proszę również o dane jaki olej do mostu mam wlać. Dziękuje Pozdrawiam
    • Przez Qba66666
      Witam. Założyłem wcześniej post odnośnie renault jednak zrezygnowałęm z niej ze wzgledu na skrzynie hydrauliczna. Kupiłem Valtre 705 z 90r. Przeszukałem 6 stron tematów i nie znalazłem tego czego szukam. Szukam instrukcji użytkowania. Ktoś miał w poście z 2008r ale ten użytkownik już jest chyba nieaktywny. Wszystko działa i nie chciał bym zepsuć tej valtry. Nie wiem jak włączać guzik przyśpieszania żeby nie uszkodzić czegoś. W czasie jazdy jak się go przesunie to jedzie się szybciej, a jak cofnie to wolniej. Mam pytanie czy wolno tak w czasie jazdy to włączać? W internecie znalazlem tylko ze ma 85km, zbiornik 180l, i że niby waży 7ton ale nie wygląda na tyle. Jeśli ktoś ma taka to mogę odkupić ewentualnie kopie. Pozdrawiam wszystkich
    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez winkelried
      Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 
      specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.
      Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj