Rolnik2601

Problem z prasą Spima

Polecane posty

Rolnik2601    3

Witam tak jak w temacie mam sipme łańcuchową bez machanicznych zabezbpieczen dociskanie za pomoca hydrauliki, w tym problem belki to totalne flaki :blink: A jeżeli chce lepiej je zbic to klapa sie uchyla i z tyłu wylatuje !! Co sie może dziać ??? Prosze o szybką odpowiedz bo własnie bede zaczynał sezon :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriu    0

kolega widzisz te fruby na załączonym foto docisnij je a problem powinnien zniknac a tak wogule ile sezonow ta prasa pracuje juz??

post-25416-0-45867800-1306443222_thumb.jpg

post-25416-0-45867800-1306443222_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
Napisano (edytowany)

Te śruby nie mają nic wspólnego z otwieraniem się komory, one dbają tylko o prawidłowe napięcie łańcucha. Komora otwiera się bo padł zawór blok hydrauliki w prasie, zaciął się lub podlazł jakiś brud. Trzeba rozebrać i sprawdzić może któraś sprężynka pękła. Hydraulika ciągnika nie jest w stanie utrzymać naporu oleju z siłowników napełnianej komory i dlatego się otwiera.

Taki zawór http://www.farmexpert.pl/zawor_regulacyjny_zp_3_00_hydrauliki_prasa_zwijka_sipma_produkt7822.aspx?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-05&utm_content=7822#nclid=f9a52162df33c0fde0f8c2b861b5b1ec

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam podobny problem, tyle, że w dużej sipmie (z276/1). Dodatkowo spada mi sznurek z balota (zsuwa się z boku i balot praktycznie się rozpada w transporcie) jak mocniej docisnę belę, właściwie to nie mogę prasować dalej niż do końca zielonego pola. Czy ten spadający sznurek to może być wina właśnie słabego zabezpieczenia na klapie?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Teraz to amerykę odkryłeś. Ogranicznik z obu stron jest ustawiony na ostatnim otworze, więc bardziej już nie zwężę. Sznurek spada tylko jak mocniej spróbuję zbić, na luźnym balocie nie spada.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110
Napisano (edytowany)

Ograniczniki najbardziej do środka i można dospawać kawałek rury 1” aby jeszcze bardziej kierował Szurek do środka beli – nie będzie spadał.

Zbyt wąskie pokosy- wały robisz do zbierania na brzegach mało materiału a środek pełny i Ci spada tak jak piszę jeszcze bardziej sznurek do środka cś dospawa do ogranicznika niech nie pozwala sznurkowi zjeżdżać a brzeg.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj