Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bodziokoks

bodziokoks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 maj 2011 - 19:58

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik witam mam Farmtraca 80 4WD i nie wiem jak u was ale ciężko biegi mi chodzą czasami to bieda włożyć chyba że trochę go popuszczę to wejdzie nie wiem czy to tak dopracowali czy to da się wyregulować no i podnośnik przy dużym odciążeniu mi się zacina?? <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik Dzisiaj, 23:52
  •  

#2 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:45

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik u wujka w Farmtracu 80 4wd
Dzwignia sie zacina i nie daje sie wstecznego wrzucic
a tylko nie podnosi w zime a tak to działa bez problemu
a co sie jeszcze psuje u was albo nie dziala

#3 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 27 maj 2011 - 08:07

witam mam Farmtraca 80 4WD i nie wiem jak u was ale ciężko biegi mi chodzą czasami to bieda włożyć chyba że trochę go popuszczę to wejdzie nie wiem czy to tak dopracowali czy to da się wyregulować no i podnośnik przy dużym odciążeniu mi się zacina?? <_<

Kolego jenie jesli się dobrze oriętuje to prawdopodobnie z biegami to jest regulacja dzwigni i będzie ok. Najlepiej podjeć przy okazji do dilera od którego kupiłeś i on ci powie jak to zrobić. Natomias jeśli chodszi o podnośnik to nie zacina się wajcha tylko linka do której mogły dostać się zanieczyszczenia. Wymień linkę i prawdpodobnie będzie wszystko ok.

#4 Share bodziokoks

bodziokoks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 maj 2011 - 15:55

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik no właśnie to tak we wszystkich jest ;) coś mi tam mechanik regulował no ale dalej cięszko a ten podnośnik to nie wiem co jest może mało oleju?

#5 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 28 maj 2011 - 17:25

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik We wszystkich ciężko biegi chodzą ?
Mylisz się jak jeździłem FT 675dt i 80 4wd to biegi mogłem przełączac 2 palcami bez oporu ;)

#6 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 30 maj 2011 - 19:35

no właśnie to tak we wszystkich jest ;) coś mi tam mechanik regulował no ale dalej cięszko a ten podnośnik to nie wiem co jest może mało oleju?

W podnośniku może się też zacinać rozdzielacz jak dostały się tam jakieś śmieci (tak wychodzi pożyczanie przyczep sąsiadom którzy nie dbają o olej).

#7 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:56

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik A od czego są takie drogie filtry do hydrauliki... A biegi ciężko chodzą przez ten gumowy mieszek w moim jak mieszek się rozerwał to chodzą lekko.

#8 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:16

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik u mojego wójka w FT80 4WD wymienili pompe,rozdzielacz i podnośnik dalej nie chce czasem opuszczać. co może być przyczyną?
jeszcze mu rozrusznik wymieniali i wajcha od rewersu się urwała a ciągnik ma trochę ponad rok...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 maj 2011 - 12:34

witam mam Farmtraca 80 4WD i nie wiem jak u was ale ciężko biegi mi chodzą czasami to bieda włożyć chyba że trochę go popuszczę to wejdzie nie wiem czy to tak dopracowali czy to da się wyregulować no i podnośnik przy dużym odciążeniu mi się zacina?? <_<

Witam!
Z tymi biegami to jest sprawa taka że skrzynia jest na pełnej synchronizacji,czyli zazębienie następuje na przesuwkach jeśli w skrzyni carraro jest ciężko załączyć bieg to przyczyną jest źle wyregulowane sprzęgło (inacze ,,ciągnie") a zgrzytanie nie wystąpi bo synchronizatory na to nie pozwolą. Proponuje zmniejszyć luz na cięgle które w twoim modelu znajduje się pod zbiornikiem paliwa ale pamiętaj żeby zachoewać min luz.
Dalsza praca na tak wyregulowany sprzele spowoduje przegrzanie synchronizatorów, więc się lepiej pospiesz z tą regulacją.
Pozdrowienia

W podnośniku może się też zacinać rozdzielacz jak dostały się tam jakieś śmieci (tak wychodzi pożyczanie przyczep sąsiadom którzy nie dbają o olej).

Dobrze mówi ,,polać mu" :) należy wyczyścić rozdzielacz od hydrauliki wewnętrznej, akurat w twoim modelu to zajęcie na ok 1 godz i bedziesz miał problem zgłowy. Zapominamy o utrzymaniu w czystości złączek hydraulicznych a przecież olej który wraca z maszyn czy ładowacza musi przepłynąć przez omawiany rozdzielacz no i przez to gromadzą się w nim różne drobiazgi, a wystarczy nawet rękawem pociągnąć hi hi

#10 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 maj 2011 - 13:06

u mojego wójka w FT80 4WD wymienili pompe,rozdzielacz i podnośnik dalej nie chce czasem opuszczać. co może być przyczyną?
jeszcze mu rozrusznik wymieniali i wajcha od rewersu się urwała a ciągnik ma trochę ponad rok...

Co ma pompa do opuszczania :) chyba komuś coś się pomyliło. Powiedz dla swojego Wuja żeby zapoznał się z instrukcją do czego służą dwa pokrętła które znajdują się w podłodze kabiny a zwłaszcza te opisane jako szybkość opuszczania bo może mieć zdławiony przelew. Jak będziesz testował to pokręcaj nimi w kierunku tak jakbyś wykręcał śrubę i pozostaw w położeniu wykręcone, co spowoduje 100% przepływ oleju.

Pozdrowionka.

#11 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 31 maj 2011 - 22:36

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik kolego nic się nikomu nie pomyliło.pompa została wymieniona na gwarancji a powodem tego było to,że jezdził cały dzień z właczoną pompą i niby temu padła.A tymi pokrętłami ustawiali i nic to nie dało a wkońcu serwisant kazał ich nie ruszać do puki działa.Coś musi w tym być skoro serwis nie może dojść przyczyny.Początkowo wujo nie mógł sie traktorka nachwalić ale coś powoli zmienia zdanie

#12 Share Farmtrac80

Farmtrac80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 07:24

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik Witam!
Tak się składa, że ten model Farmtraca ma załączoną pompę na stałe a jeździć to mógł, ale na załączonym rozdzielaczu hydrauliki zewnętrznej (w kierunku do przodu), czyli funkcji z zamkiem do stałego zasilania obiegu. Więc to było przyczyną uszkodzenia czy przegrzania pompy, bo olej przez cały czas przepływał przez zawór przeciążeniowy, którego ten Twój Wujo nie słyszał pozatym zabierał sporo mocy dla silnika no i nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam w kabinie naklejoną tabliczkę, która ostrzega przed tym błędem. To i tak trafiliście na w porządku serwis że wam to wymienił na gwarancji porządna butelka sie im należy :D bo tą pompe uszkodziliście z własnej niewiedzy.
Wiec widzisz morał dalej jest taki żeby wziąść z Wujem instrukcje obsługi i przeczytać ją ze zrozumieniem któregoś wieczora to zaoszczędzicie sobie i dla serwisu kłopotów.
A z tymi pokrętłami to zrób tak jak Ci napisałem, ja też przerabiałem ten temat jak Brat zmniejszył szybkość opuszczania do pługa, który jest ciężki to później nie opuszczał lżejszego rozsiewacza.

To trzymaj sie pozdrowionka

#13 Share bodziokoks

bodziokoks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:14

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik no to teraz czekać aż rorewie mi tą gumkę :D

#14 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 06:47

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik Patrz żeby Ci innej gumki nie rozerwało :)

Edytowany przez milanreal1, 04 czerwiec 2011 - 23:29.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share bodziokoks

bodziokoks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 18:12

farmtrac 80 4 WD biegi i podnośnik he he no ale nie wiem czy to też nie jest od sprzegło :rolleyes: morze trzeba sprzęgło podciągnąć?