aras2010

renault 110 54

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aras2010    0
Napisano (edytowany)

witam wszystkich !!

mam pare pytań pierwsze to co to za wajchy za siedzeniem z prawej strony te zaznaczone na foto.Na drógim zdjęciu jest filter powietrza i niewiem czy tam coś zgniło ? może ktoś podrzuci fotke.jak sprawdzić olej w przednich zwolnicach w jakiej pozycji powinien być ten korek bo on jest do góry albo na dole jak się koło obraca.gdzie moge kupić licznik motogodzin?

post-26773-0-40135800-1306411214_thumb.jpg

post-26773-0-47943900-1306411225_thumb.jpg

Edytowano przez aras2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

w filtrze powinien być odwadniacz i taki dziubek gumowy który się zamyka pod wpływem zasysanego powietrza, natomiast co do wlewu oleju jak masz korek na zwolnicy od strony zewnętrznej to zawsze ustawiasz go tak aby był w połowie i tyle ma być oleju do poziomu wlewu


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio55    2

ta wajcha za siedzieniem masz masz regulację prędkości opadania podnośnika

 

to wjcha za siedzieniem 1 to regulację prędkości opadania podnośnika

 

czy mógłbyś zrobić fotkę gdzie no jest podłączona ta wajch 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras2010    0

ta wajcha nr 2 to chyba blokada mostu bo idzie z prawej strony koło reduktora i po zaciągnięciu na zdięciu A powinna zaczepić sie o zapadke B która połaczona jest z pedałem hamulca tyle że nie mogę tak zaciągnąć zeby wskoczyło na zapadke może ktoś ma taką dzwignie i trzeba ją włączać podczas jazdy ? .Możę ktoś podrzucić zdjęcie tego filtra jak powinien wyglądać ten skraplacz a może to zaspawam żeby syfu nie ciągło.

post-26773-0-50071600-1306429640_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster    0

Ja się dołączę do dyskusji...chodzi mi o tego gumowego "dziubka" - to on powinien być tak pęknięty? bo dzisiaj zakleiłem dziubka silikonem...hmmmm

Mam dwa motocykle i w nich są podobne dziubki ale "zamknięte"....i wg instrukcji to jest miejsce na ewentualne nieczystości i olej....może tu jest trochę inaczej.....instrukcji do Reni niestety nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ile dales jesli mozna wiedziec? jak nie chcesz tu, to mozesz na PW ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

to ma być przecięte tak jak pisałem jak pracuje sielnik to i tak podciśnienie go zassa a jak ie pracuje to może coś sspłynąć ewentualnie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca0007    0

Mam pytanie chodzi mi o to jak się wyłącza przedni napęd kolega ma die renie jedna 90 km i druga 150 km ale ma troszkę starsze jedna chyba **14 i **54 on ma wajchę przy siedzeniu koło zółtej dźwigni włączania womu u mię jest wycięte ale niema wajchy więc ie wiem na dole tam gdzie włącza i wyłącza chodzi mi pod skrzynią jest rurka i włącza się chyba przez elektor zawór ale jest przycisk trochę wytarty jest coś jakby do wyłączania napędu ale jak go nacisnę to się świeci i mi asz się troszkę przytopił od światła i nic napęd dalej chodził nie wiem czy coś zardzewiało załączam zdjęcia

 

 

to jest na dole pod skrzynią załancza napent ale niewiem od czego

 

mam dwa zdięcia le ich nie moge zamieścić bo na forum przekroczyłem rozmiar z pierwszym ale jak się go włancza bo jak pisałem to kolegi renie z 94 i 90 mają wajchy a moja z 97 nie ma wwięc nie wiem

post-29826-0-76467200-1308422436_thumb.jpg

Edytowano przez hodowca0007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj