Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!!

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
102 odpowiedzi na ten temat

#1 voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:11

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! Witam przymierzam się do kupna prasy rolującej i mam kilka pytań.:
-jaka jest jej zasada działania- skąd wiadomo kiedy bela ma właściwy rozmiar ?
-jak jest z owijaniem sznurkiem, siatką tzn. w jaki sposób się to załącza i kiedy wiadomo że bela jest owinięta ?
-potrzebuje prasy rolującej na ok 120 h TYLKO do słomy jaki rodzaj najlepszy pasowa walcowa itp. ?
-ze względu na dużą ilość pracy w tym okresie mogę wygospodarować do niej albo rollera 70 albo zetora 5211

Zdaje sobie sprawę że pyania te są dla większości z Was śmieszne ale nie miałem NIGDY do czynienia z rolującą tylko z kostkującą a u mnie w okolicy nie ma u kogo podpatrzyć jak one działają.

BĘDE OGROMNIE WDZIĘCZNY ZA KAŻDĄ ODPOWIEDŹ.

POZDRAWIAM.
  • 0

#2 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:21

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! kup pasową co owija siatka np:JD550, ona ma pulpit,na którym wszystko widać,kiedy jest balot gotowy do owinięcia i kiedy jest już siatką czy sznurkiem owinięty.
  • 0

#3 voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:38

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! no a jak jest w innych prasach ?
  • 0

#4 lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1353 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 19:44

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! Ja mam taka prase, jej komora jest zmienna, wiec moge formowac baloty o srednicy od 90cm do 180cm. Wielkosc balota zostaje pokazana poprzez suwak na przodzie maszyny. Owijanie jest elektryczne a sznurek zostaje podany poprzez specjalne ramie.
  • 0

Honda - The Power of Dreams :)

#5 katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 11:07

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! jak ma służyć tylko do słomy to moim zdaniem najlepsza będzie łańcuchowa.
  • 0

#6 Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 2855 postów
  • 5700624

Napisany 05 wrzesień 2007 - 11:34

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! Jezeli potrzebujesz tylko do słomy to zdecydowanie łańcuchowa, pasowa tez by mogłą być ale stawiam na łańcuchy. i przy takiej ilości jaką masz zamiar zakręcać to polecałbym jakąc zmienną komorową.

Pozdrawiam Balzak
  • 0

#7 katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 11:46

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! zmiennokomorowa na taki areał będzie napewno dobrym wyborem tylko obawiam się, że roller 70 może mieć w niej troszkę ciężko.
  • 0

#8 voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:36

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! ok myślałem o jakiejś prasie krone łańcuchowej ale mam do Was jeszcze pytanie na jakiej zasadzie następuje owijanie sznurkiem /siatką rozumiem już że są wskaźniki na prasie kiedy to balot jest gotowy ale jak to się uruchamia - zatrzymuje ciągnik i czy jest jakaś dźwignia załączania owijania czy sterowanie hydraulicznie z kabiny?? Skąd wiem ile razy bela jest owinięta i jak następuje wyładunek jej z prasy. Rozumiem że dla Was to jest zabawne ale naprawdę nigdy nie miałem z taką prasą do czynienia. Kiedyś trochę z kostkującą jak jeszcze miałem bydło ale teraz ta słoma to tylko na sprzedaż a klient woli baloty.

Pozdrawiam wszystkich Voytas
  • 0

#9 lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1353 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 19:48

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! Ja dam dla przykladu prase Krone KR 10-16 mojego znajomego. Kiedy tam balot jest gotowy to sznurek zostaje podany automatycznie do komory prasowania, podczas owijania chodza tam dwa chaczyki,ktore rozprowadzaja sznurek po calym balocie, po skonczonym owijaniu sznurek zostaje uciety i wajcha od wywrotu przyczepy otwiera sie klape,balot wytacza sie sam z komory prasowania,zamyka sie klape i jedziesz dalej.
a co do siatki to nie wiem bo nie mialem z tym nigdy stycznosci.
  • 0

Honda - The Power of Dreams :)

#10 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:18

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! jak tylko słoma to tylko prasa zmiennokomorowa.myślę że Roller bedzie miał w niej lżej niż w łańcuchowej...
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#11 voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:47

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! czyli pasowa??
  • 0

#12 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:55

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! w dobrym stanie,z karbowanym pasem, szerokim podbieraczem i jak Ci zależy na wydajności to siatka jak najbardziej...
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 20:57

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! no pewnie że pasowa,łańcuchowa jak dla mnie jest zbyt skomplikowana i głośna,no i nie zbija aż tak mocno jak pasowa.
  • 0

#14 katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:14

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!!

jak tylko słoma to tylko prasa zmiennokomorowa.myślę że Roller bedzie miał w niej lżej niż w łańcuchowej...

ale np. krone robi prasy zminnokomorowe łańcuchowe. a z tego co wiem w prasach pasowych też się potrafi bela ze słomy zatrzymać. to prawda, że łańcuchowe są głośne ale bele śię w nich nie zatrzymują.
  • 0

#15 Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 2855 postów
  • 5700624

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:31

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! W łańcuchowych na pewno sie nie zatrzyma ale w walcowych duze prawdopodobieństo ze stannie bela w pasowych mnie choc w tych typach istnieje mozliwosc zapalenia sie beli.
  • 0

#16 luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 wrzesień 2007 - 20:53

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! w każdej może się zapalić...., każdy chwali to co ma więc chwale John Deera. Tak serio to w żniwa jeździły dwa , a czasami trzy zestawy (presy jd ) i tylko dwa razy zatrzymał sie balot, ale naprawdę była sieka ze słomy
  • 0

#17 Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 2855 postów
  • 5700624

Napisany 06 wrzesień 2007 - 21:00

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! Generalnie to w kazdej ale w pasowych chyba najszybciej jak jest tarcie pasa o materiał. Powie szczerze ze własnie JD są bardzo dobrymi prasami do słomy.

Pozdrawiam Balzak
  • 0

#18 voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 13:39

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! myślałem (po waszych radach) o prasie jd 550 lob 545 z siatką, czy są jakieś słabe punkty tych pras jeśli tak to jakie i co się dzieje- co trzeba zrobić jeżeli bela się zatrzyma??
  • 0

#19 luks

luks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 14:38

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! W prasach pasowych najważniejsze są pasy i wałek napędzający ogumowany, łańcuchy itd. jak się zatrzyma bela w komorze to gdy jest mała to najlepiej ją wyrzucić, a gdy jest prawie pełen wymiar to wyłączyć wałek i na wolnych obrotach próbować włączyć wałek. Tak mi się udało ale może są inne metody.
  • 0

Google AgroFoto Ads prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!!

• Reklama google
Dzisiaj, 10:35
  •  

#20 canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 18:19

prasa rolująca kilka pytań proszę o POMOC!!! co byś nie kupował to zdecydowanie NIE KUPUJ Mascara. Ja nadziałem sie na ten szajs w tym roku.A dokładnie na Tuareg 125 L z rotorem nożami i siatką. Cały sezon miałem z nią problemy. Serwis przyjeżdzał kilka razy i nic nie mógł poradzić. A Dealer czyli Samasz jest ciężki do współpracy tak samo jak włoska fabryka Mascar. Nie przyznają się do błędów i jeszcze straszą sondem. Ja tą nauczke zapamiętam do końca życia. Już nigdy nie kupie nic włoskiego ! ! ! a Zwlasza Mascara :angry:

pozdrawiam
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s