Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

107 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Ptrk690

Ptrk690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:51

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Norman tylko prasujesz pewnie ze 100KM. A pozatym nie kazdy robi te 180 wiec wiesz warto tez powiedzieć że w np takim ursusie c-385 i przy belkach 120-130 wydajnosc to jakies 1ha/h gora 1.5 jak ktoś wprawiony. Przy czym w dobrej trawie to idzie duzo wolniej. Ja w tym roku wiosną jeździłem 2(zając) na polowych jak ktoś ma to wie jak wolno wtedy się jedzie, bo przy sporym zgniocie nie mógł uciągnąć WOM-u

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzisiaj, 19:53
  •  

#102 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:27

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam. Mam problem z otwieraniem się klapy komory prasującej w UNIA DF 1.8V. przy Sianokiszonce. Jeśli zechce naprawdę dobrze zbić balota i ustawie na największe ściskanie otwiera mi się lewy zatrzask tam gdzie jest czujnik. Magnes jest na tyle blisko czujki że nie zgłasza alarmu i nie działa też już wskaźnik zgniotu beli a co za tym idzie nie wyzwala się wiązanie i prasa zbija do tej pory aż stanie wałek lub zgaśnie ciągnik !!
Czy ktoś wie jak to naprawić ? Serwis tylko zmniejszył odległość między czujką na wskaźniku zgniotu tak aby wcześniej załączało się wiązanie.

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#103 Share stan1122

stan1122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 maj 2014 - 16:33

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Spróbuj podkręcić lewy hak , wiem że to jest jakies ryzyko . Osobiscie nie znam tego typu pras więc możesz nie sugerować się moją podpowiedzią .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 14:35

Witam. Mam takie pytanie podobne jak autor postu. Nigdy nie miałem do czynienia z prasą zwijającą, w sumie kostkującą też nie. Ale mamy zamiar kupić teraz Sipmę prawdopodobnie classic, nową na MR. Chciałem zapytać czy przy kupnie jest, chociaż pewnie powinna być, jakaś instrukcja obsługi? Chodzi mi o to czy jako kompletnie zielony będę umiał te bele robić i prasę obsługiwać? Może dla was to śmieszne, ale po prostu nigdy tego nie robiłem a nie ma mi kto pokazać/ wytłumaczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#105 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:49

Jeżeli kupisz u dobrego i szanującego się dealera to przyjedzie serwisant na uruchomienie maszyny, wyreguluje, pokaże co i jak i to wszystko w cenie maszyny. A instrukcja i katalog części obowiązkowo. Jeżeli tych 3 rzeczy nie ma, odpuść sobie tego dealera.

#106 Share MateuszKowalczyk

MateuszKowalczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:31

witam mam problem z wystartowaniem belki w parsie john deere 580 pomoże ktoś?

#107 Share paweleekkk

paweleekkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 18:51

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam mam pytanie do posiadaczy prasy hesston 5640 jak wam sie sprawuje ten sprzęt? Jestem obecniew trakcie poszukiwania takiej prasy ewentualnie modelu 5540 i chciałbym się jak najwięcej o nich dowiedzieć.

Edytowany przez paweleekkk, 05 marzec 2016 - 18:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 19:34

Witam, 

Nie mam prasy hesston, ale z tego co słyszałem to sprzęt godny polecenia. Sam się nad tą marką zastanawiałem na początku.

Mam pytanie odnośnie tych ograniczników od siatki. Jeżeli je rozstawię zbyt szeroko coś może nie fajnego się dziać? 

Trochę krańców beli mi nie owija. Mam te sprężyny rozciągające siatkę ale te ograniczniki są i nie pozwalają szerzej.