Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

107 odpowiedzi na ten temat

#81 Share 888adam888

888adam888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 14:25

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań co zrobic w sytuacji gdy zostanie mi w blelarce pół komory materialu na kiszonke? Foliowac sie tego nie opłaci... Może to kilka dni poleżeć w belarce do nastepnego belowania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzisiaj, 02:40
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2012 - 14:33

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Kilka dni? Nie warto, lepiej rozdać taką ilość bydlakom, one tego nie zmarnują.

#83 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 15:55

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Tak albo zaraz na paszę , ja czasami zostawiam mały wałek na następny raz .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 09:17

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam
Mam problem potrzebuje schematu elektryki do welger rp 200!!!!

#85 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 23 lipiec 2012 - 11:07

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań mam problem z hesstonem 5650... sciaga mi skrajny pas do srodka przez co tworzy sie szczelina i mi tam slome napycha przez co wszystko sie zatrzymuje....
i jak jest ze sznurkiem bo mi sie wydaje ze mi jakos ciezko idzie sznurek z tych prowadnic jak reka pociagne, jak powinno to isc bo nie wiem czy mi zalapie na owijanie jak tak ciezko sznurek idzie, poluzowalem sprezynki ale za bardzo to nie pomoglo...
czy mozna walki smarowac czyms lepkiem zeby sie pasy nie slizgaly na walkach, ktos kiedys pisal o zywicy i piaskiem posypac...??? albo jaka smola lub czyms w tym rodzaju?>
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#86 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:04

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań dobra z pasami doszedlem teraz pytanie, po owinieciu belki jak ten aprat wiazacy wraca to nie chce mi wrocic do konca i wysunac nozyka zatrzymuje sie wczesniej i silownik nie wchodzi do konca? czego sie tak dzieje// tak jakby nie mial sily wrocic musze recznie przeciac sznurek
i nie zawsze mi belka chce wypasc z komory macie sposoby jakies na to?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#87 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:22

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa obwiązywanie sznurkiem w prasie zwijającej? Tz. jak ten sznurek jest mocowany na beli, wiązany cz jak?

#88 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 25 grudzień 2012 - 16:59

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Obwiązywanie sznurkiem działa na takiej zasadzie sznurek masz na belarce w kłębku jest podawany na rolkę króra się kręci i na rolki do beli jest zamek puszczający sznurek kiedy komora prasy jest pełna puszcza sznurek , sznurek jest zaciagany pomiędzy walce i materiał zbierany bela sie kręci obracając owija belę a wcześniejsza rolka kręcaca się napędza obwiązywacz i i posuwa go np. w lewo od połowy komory do brzegu do prawej strony i spowrotem wraca na środek i sznurek jest ucinany przez nóż mówię o prasie na jeden sznurek i obwiązywacz np.Metal Fach a w sipmie np sznurek puszczany jest np na linkę kiedy chcemy a w niektórych prasach jest puszczany na dwa aparaty które obwiązują bele to skraca czas

#89 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:23

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań To rozumiem spoko, tylko teraz takie pytanie: ten sznurek się nie odwinie z beli? Jego końce są wiązane razem?

#90 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:42

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Jeśli bele puścisz z góry jest mocne prawdopodobieństwo że się rozwinie zależy w która stronę będzie lecieć bo w jedną się rozwinie w druga nie i z beli zrobi się chodnik zielony nie nie sż wiązane w żaden sposób sznurek tylko przylega d beli i tyle a jak myślisz jak bierzesz ładowaczem bele to dlaczego sznurki odstają wisza najbardziej końce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:55

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań O prasach zwijąjacych to nie wiem praktycznie nic. U mnie jest tylko sipma kostka. Fartrac675dt dzieki za wyjaśnienie :)

#92 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 20:48

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań A nie ma za co trzeba sobie pomagac ;) i rady dawac ;)

#93 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:52

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań ochen - gdyby sznurek się rozwijał nikt by tego nie stosował i to bez względu czy będzie to owijanie tzw . ręczne czy elektryczne na jeden czy dwa sznurki .

#94 Share Misiek87

Misiek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 09:23

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam ! Mam problem z prasą New Holland 841. Łańcuch zwijający w połowie beli spotyka się z łańcuchem na wahaczu napinającym i chaczą listwa o listwę. Jakieś rady ?????

#95 Share D6206A

D6206A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 16:25

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań witam u gory masz tam takie sruby po obydwu stronach wystarczy je wykrecic o 1-2cm . ja tak zrobilem i pomoglo.

#96 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 08:41

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań czy wysmarowanie pasow
Pasta przeciwpoślizgowa do pasów transmisyjnych

zda egzamin, chodzi o to czy to sie szybko sciera?

#97 Share luk888

luk888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 17:56

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań kup krone 125 siatka sznurek ja mam krone 125 sam sznurek a siatka w drodze co niemiecki sprzend to i stal dobra chwale ją

#98 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 14:26

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Mam pytanie. Trochę glupie, ale co tam. Ciągnik 50 kM, czy tyle koni wystarczy by normalnie funkcjonować i pracować z prasą rolującą? Wiem, że to pewnie zależy od wielkości i gabarytów prasy ale chodzi mi o taką zwykłą, co robi belki 120. Ciagnik 2WD.

#99 Share ziomkowie

ziomkowie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 18:45

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań JA mam omas paget...C360 już z 10 lat robię także myślę ze do lekkiej prasy wystarczy i 50km,, ja swoją robię około 3tys bel rocznie i jest ok.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 14:29

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Sam użytkuje JD 550 to ze stawaniem balota nigdy nie było problemu chyba że jak wyżej pisał kolega jest nie domknięta klapa. Czasami gorzej bywało z zaczęciem zwijania przy bardzo drobnym sianie a dużym zgniocie. Co to robienia siano-kiszonki prasa musi posiadać nóż czyszczący wałek oraz powinna posiadać wałek czyszczący pasy i wałek bo inaczej materiał się owija i lipa. Wydajność prasy bardzo dobra zwłaszcza przy balotach 180 cm można spokojnie 2, 5 hektara w godzinę zrobić tak przy średnio 7-10 balotach z hektara. Prasa posiada szeroki podbieracz + koła podporowe, siatkę, odrzutnik bel i ten sterownik(czy raczej panel) z kontrolkami i zegarami ( zegary bardzo dobra rzecz bo podczas pracy patrzymy do przodu i tylko zerkamy na zegary aby uzyskać równe wypełnienie komory, natomiast gdy są płaskowniki na prasie to trzeba się oglądać do tyłu. Owijanie następuje automatycznie, czyli po usłyszeniu sygnału po prostu zatrzymuje się i po drugim sygnale wyrzucam balota, dzięki odrzutnikowi nie trzeba cofać. Ogólnie polecam jak za prasę max do 20 000 zł