Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

107 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 09:57

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzisiaj, 19:42
  •  

#42 Share Kamil6920

Kamil6920

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & Informatyka & Mechanika.

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:10

A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Drogi Kolego jak pojedziesz z Bełchatowa Na Szczerców to odbijasz tam na Strzelce Wielkie, Tam znajduje się spółka Agros-Wrońscy, Mają tam Ciekawe oferty maszyn. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

#43 Share Pawel1222

Pawel1222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:15

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzięki to nie daleko mnie ale tam mają tylko fajne maszyny a części to za dużo nie mają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kamil6920

Kamil6920

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & Informatyka & Mechanika.

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:30

A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Ale jakiej Firmy jest ta prasa??? jak JD to jedź do Radomska do Bisu

Albo jedź do Dmosina koło Głowna ok. 78km od Bełchatowa tam znajduje się AGRIKOM i tam mają takie rzeczy.Odwiedź tą stronę

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:35

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Z tego co piszecie to do słomy i siana najlepszym rozwiązaniem będzie pasowy JD aby pasy i zębatki były w dobrym stanie, ewentualna wymiana kompletu łożysk 6cio kontnych i ma pracować następne 20 lat :mellow: ???

#46 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 13:20

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.
John Deere - idealne połączenie mocy i piękna :)

#47 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 16:58

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań a czy wszystkie modele jd w wersji 550, 570 , 590 czy 545 mają taki sam panel kontrolujący czy się czymś różnią...?

#48 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 17:28

Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.

Ja również śmigam w wszystkim na takiem samym, a nawiasem mówiąc maksymalnym zgniocie. Narazie nic się nie stało, i będe dalej śmigał na takim zgniocie, ponieważ nie lubię spędzać dużo czasu przy wożeniu bel :)

rozal22@ Jak się nie mylę JD 550, i 545 mają trzy rodzaje komuniakatorów, pierwszy to dwie żółte belki na prasie, drugi to dwa zegary, i trzy kontrolki, a trzeci to dwa zegary, trzy kontrolki, i pokrętło od regulacji gęstości sznurka :) W 570 i 590 są również trzy, pierwszy dwie żółte belki, drugi to monitor z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, a trzeci również ciekłokrystaliczny, lecz zamiast przycisków posiada ekran dotykowy :)

#49 Share slaweek

slaweek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 październik 2009 - 17:19

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam słyszał ktoś o prasie rolującej pasowej massey ferguson 450 bo ja taką posiadam i mam kilka pytań.A mianowicie przy wypuszczaniu belki pasy kręcą się i przecierają mi sznurek i niewiem czy to wina prasy czy ciągnik za wolno podnosi bo prasuję ciągnikiem c-360

#50 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:09

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Mam problem z sterownikiem do prasy Unia Famarol DF 1.8V podłączony on jest do Zetora Forterra 115 . Sterownik miałem podłączony w ciągniku do gniazda takiego samego jak jest przy prasie przez ten czarny kabel z wtyczką 3 biegunową ,panel wyłączał mi się samoczynnie co 3-4 bele jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy . Potem podłączyłem go bezpośrednio pod akumulator i było jeszcze gorzej wyłączał się za każdym razem jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy .jak włączyłem w ciągniku wszystkie światła to wtedy wyłączał się po około 5 sekundach od usłyszenia sygnału . Chciałem się spytać czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:24

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Mam takie pytanko, dlaczego niektóre DF mają napis UNIA i oznaczenie V lub VD a niektóre FAMAROL bez żadnych oznaczeń mimo że były kupowane wiosną tego roku
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#52 Share zibi40

zibi40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:14

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam. Pozwólcie, że też zapytam mądrych ludzi.
Też chodzi mi po głowie zakup prasy rolującej do zetora 5211. Z tym, że ja akurat prasowałby wszystko od słomy po sianokiszonkę.
Ciekaw jestem czy warto się interesować egzemplarzami za ok 10000zł. Z góry dziękuję, a może ktoś ma zamiar zmieniać i ma coś przyzwoitego do sprzedania?

#53 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 15 grudzień 2010 - 00:01

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Mogę polecić tobie Hesstona 5670.Sam kupiłem na wiosnę za 10000 i wymieniłem kilka palców w podbieraczu.Cały sezon przepracowała bez awarii. Robiłem wszystko: sianokiszonkę,siano i słomę(w te upały przez cały dzień jeździłem i wszystko okej z prasą.Tylko mi napoje były potrzebne :rolleyes: ). Pozbierałem wszystko u siebie i jeszcze u sąsiadów zrobiłem ponad 200 bel,także coś się zwróciło. Prosta budowa, części dostaniesz u dilerów New Hollanda.

#54 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 07:31

Witam. Pozwólcie, że też zapytam mądrych ludzi.
Też chodzi mi po głowie zakup prasy rolującej do zetora 5211. Z tym, że ja akurat prasowałby wszystko od słomy po sianokiszonkę.
Ciekaw jestem czy warto się interesować egzemplarzami za ok 10000zł. Z góry dziękuję, a może ktoś ma zamiar zmieniać i ma coś przyzwoitego do sprzedania?

Ja na chwile obecną mam do sprzedania Claas-a Rollanta 34 wersja Arobale 1209 stan perfekcyjny
http://allegro.pl/pr...1364408818.html

#55 Share zibi40

zibi40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 22:27

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzięki za rady i propozycję. Ciekawe co piszesz jaco512 o Hesstonie. Na forach raczej odradzali, że wadliwe.
Co do oferty semosa to raczej nie to o czym myślę. Po zebraniu wszelkich informacji na forach uważam, że najlepsza będzie pasowa, zmiennokomorowa, centralne smarowanie, szer. podbieraka min. 180 cm, wielkość balotu 120/120 - 180(myślę tu o sianie i słomie), szczytem marzeń będzie wiązanie siatką i rotor. Myślę o jd 550. Ważną rzeczą na pewno jest usterkowość, a szczególnie dostęp do części. Bo jak ma mi się zepsuć i będzie problem z częściami to ja dziękuję.
Chętnie poczytam waszych wypowiedzi na ten temat. Z góry dziękuję.

Oczywiście nie jest to telefon ;)

#56 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 19 grudzień 2010 - 23:54

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań To nie tylko moja opinia.Jest kilku użytkowników Hesstonów : zetor165, gago i też są zadowoleni. Też szukałem JD ale że trafił się Hesston blisko mnie i w dobrym stanie za nie duże pieniądze to został zakupiony.

#57 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 06 luty 2011 - 14:28

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań witam. Ja zwracam sie z pytaniem do uzytkownikow new holland 658 ; 648 i podobnych jak sie sprawuja te prasy i na co zwracac uwage przy kupnie owej prasy?? chce taka kupic wzglednie jd 592, poniewaz sprzedałem swoja z279, i zalezy mi na zmiennej komorze rotorze i siatce. inne propozycje tez mile widziane :) z gory dzieki za odp
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#58 Share PawelCGD

PawelCGD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2011 - 13:11

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań przy zakupie warto zwrócić uwagę czy pasy nie schodzą się w jedną stronę i nie trą o cześć metalowe prasy w ten sposób można urwać pas lub coś nie tak jest z prasą np; z komorą
ja bym zwrócił uwagę jak wyglądają spinki na pasach jeśli są ok to pas tez powinien być ok
no i oczywiście czy pasy na krawędziach nie są lekko poszarpane lub

#59 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:41

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Kupiłem prasę pasową i mam dwa pytania
1. Jak mocno napiąć pasy? Tzn jak pociągnę je ręką to jaki mniej więcej ma być luz?
2. Czy to normalne że pasy ocierają brzegami o te wystające pręty( zaznaczone na zdjęciu)
http://www.fotosik.p...5aaa3a1f17.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:46

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Witam!
Mam problem z prasą Claas 44 , mianowicie maszyna nie otwiera komory i na pewno nie jest to wina ciągnika gdyż podnośnik działa, wywrót do przyczepy też myślę, że to wina prasy , ale sam nie umiem sobie z tym poradzić.

Proszę o pomoc. PILNE