Skocz do zawartości

Zdjęcie

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

107 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:41

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań oddaj prasę do jakiegoś rzeczoznawcy i ty ich postrasz sądem to zobaczysz jak zmiękną,oczywiście jak sprzęt nie działa jak należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Dzisiaj, 23:23
  •  

#22 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:47

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań A mi sie wydaje ze w tej sprawie to więcej zachodu niz to warte. firma zawsze sie wykręci. a niedość ze prasa zepsuta to jeszcze koszta sądowe dojdą.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#23 Share voytass

voytass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 20:37

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań myślę że jestem mądrzejszy o wasze doświadczenia za które wielkie thx. Ale jeszcze pytanko dlaczego bele się zatrzymują - zły stan pasów, za mokra słoma???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 20:48

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Jak jest Bardzo sucha słoma i belujesz w samo południe słonecznego dnia to słoma jest śliska i dlatego bela staje. dlatego trzeba czasem z klejem belować

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:18

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań jakim klejem???

jeżeli pas ma jakies wytłoczenia to bela raczej nie powinna się zatrzymać...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 21:20

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Klejem nazywam poranną lub wieczorną rosę<_<:);)

Pozdrawiam Balzak

#27 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 marzec 2008 - 19:49

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań nigdy więcej nic włoskiego chyba nie kupie
mam mascara i nikomu nie polecam

#28 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:21

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań ja mam balownice firmy class walcowa i jestem bardzo z niej zadowolony poniewaz nie ma zadnych problemow z nia dobrze daje sobie rade nawet przy c-360 polecam bardzo dobry sprzet:)

#29 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:02

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań a może jakieś felerne te prasy wam się trafiły ja bym wybrał łańcuchową pewne że ci bela się nie zatrzyma

#30 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 luty 2009 - 14:36

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań W pasowej z winy prasy tez się nie zatrzyma. W mojej potrafiła się czasem zatrzymać tylko z mojej winy kiedy nie obczaiłem po kupnie że trzeba kawałek blaszki przykrecić zeby na zamki mi słoma i kurz się nie nabijała bo w tedy zamki się nie domykały i przy zwijaniu komora się otwierała i w tedy lubiała belka stanąć tylko w tedy całą prasa stawała i pasy slizgały się na wałku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pucek3

pucek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:32

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań jeżeli ma to byc prasa wyłacznie do słomy to wydaje mi sie ze najlepsza byłaby john deere np 570,580, 590, coś z tych modeli.Kuzyn mial 580i robil mi baloty to porostu bylem szoku.Baloty byly bardzo dobrze zbite i on prasowal z duza predkoscia, nie wiem ile jechal km/h ale ja swoim claasem 46 nie mialem najmniejszych szans go dogonic, no i moje bele nie byly tak zite. w tych prasach john deere jest bardzo fajny komputerek ktory pokazuje wiele zeczynp:to czy klapa jest domknieta,czy owijanie bylo na dwa czy na jeden sznurek,pokazuje tez jak nalezy jechac aby baloty wyckodzily równe i wiele innych funkcji
John Deere 6300 :-)

#32 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:24

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań my juz od paru lat prasujemy NH835. jest to prasa łańcuchowa zmiennokomorowa. owija siatką. ustawia sie wszytko na komputerze wielkość beli, ilość owinięć siatką na beli itp. żeby siatka zaczęła owijać balot wystarczy że się zatrzymamy, a kiedy mamy się zatrzymać słychać dźwięk. żeby bela się zatrzymała jeszcze się nie zdarzyło u nas co innego przypchanie się w komorze ale to rzadkość. u nas śmiga z MTZ82Ts i kiedyś za 3 bizonami zdążyliśmy prasować także wydajność nie jest zła.

#33 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 17:41

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

#34 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 17:48

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań ja mam prase claas 44s i jeszcze nigdy balot niezatrzymał mi sie w komoże

#35 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:40

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

więc to będzie ok. 40 bel 140x120cm na dobrej słomie na godzinę.

#36 Share prezes0700

prezes0700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:58

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań posiadam krone kr 10-16 S.prasa jest zmienno komorowa łancuchowa naprawde godna polecenia. bela moze miec rozmiar od 90 cm do 160 cm owijane sa siatka. prasa posiada komputer i pokazuje jaki akutualny jst rozmiar beli i ma czujniki czy bela jest foremna bardzo przydatne to jest podczas prasowania sianokiszonki. mozna ustawic ze owijanie jest automatyczne po ustawieniu wielkosci bali mozna tez recznie wlaczyc owijanie. bardzo wydajna prasa jezdze z nia mccormikiem mtx 125 i musze przyznac ze podczas prasowania sianokiszonki po gorach musze redukowac bo nie ma czym jechac.

#37 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 14:16

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Same silver@ a ile waży średnio jedna belka, przy wydajności 40 bel na godzine ??

#38 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 16:59

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Chciałbym się dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie mocy do prasy Class variant 180 ?

Pozdrawiam
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#39 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 21:47

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań kolega ma do takiej prasy lamborda 115km i na samym początku jak zaczyna belka rosnąć przysiada,a potem już jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:48

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań Panowie a co sadzicie o deutch fahr gp 500 mam zamiar taka kupic w bardzo dobrym stanie pasowa stalokomorowa