Skocz do zawartości

Zdjęcie

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 maj 2011 - 14:20

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Witam
Chciałem wyposażyć mojego Matrota Maestrię w automatyczne poziomowanie belki. Na razie dowiedziałem się o dwóch systemach: NORAC UC4+ i DEVERIX 3200. Chciałem się dowiedzieć od Was czy wiecie coś na temat tych urządzeń, jak się sprawują, czy ktoś z was posiada takie rozwiązanie i czy jest z tego zadowolony, a może znacie inne urządzenia na czujniki ultradźwiękowe do sterowania belką? Proszę was także o podanie namiarów do firm montujących takie urządzenia, jeśli takowe znacie. Proszę także o ceny.
Pozdrowienia

Edytowany przez Adi21, 25 maj 2011 - 16:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 maj 2011 - 09:44

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Kurcze nikt z Was nie miał doświadczenia z takim czymś?

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 maj 2011 - 10:10

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza http://www.precyzyjn....php?section=59
ci tutaj chwala sie, ze sprzedaja ten system, ale nie wiem czy u kogos juz montowali, niebawem sie zapytam ;) .

jak decydowalismy sie na hardiego, to ze wzgledu na nie najlepsze poziomowanie belki od razu bralismy pod uwage ten system, ale szczerze sie przyznam nie wiem jakie pieniadze moze to kosztowac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 30 maj 2011 - 13:34

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza deverix jest tańszy od norac a działa podobnie. Montuje go m. in. kuhn a z polskich krukowiak. Na youtube jest filmik deverixa. Krukowiak ceni sobie ten system 9500 netto. Ale trzeba pamiętać, że do prawidłowego działania systemu jest konieczny nienaganny stan hydrauliki, która musi być sterowana elektrohydraulicznie i do tego działać dość szybko.

#5 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 maj 2011 - 20:00

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Zainwestuj w samolot i będziesz miał po problemie

#6 Share COLIBERTZ

COLIBERTZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:03

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Ja proponuję urządzenie oparte na systemie firmy Muller Elektronik sprawdzone i markowe stosowane przez najlepsze firmy,
które zajmują się profesjonalną budową opryskiwaczy

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:28

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza cos wiecej o tym urzadzeniu?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 31 maj 2011 - 22:09

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Dzisiaj dzwonil do mnie przedstawiciel firmy muller i powiedział ze musiałbym zmienić także komputer sterujący opryskiem, a to koszt już około 40 tyś zł sam komputer :(, powiedział że niestety muller nie produkuje samego urządzenia poziomującego, trzeba kupić wszystko.

Edytowany przez Adi21, 31 maj 2011 - 22:12.

#9 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 09:57

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Dlatego lepsze jest urządzenie niezależne od komputera, nawet jeśli coś nawali w poziomowaniu, to i tak można pryskać.

#10 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 18:16

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza To prawda :)

#11 Share januszkon

januszkon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 22:42

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza czy ktoś może taki system poziomowania belki względem podłoża próbował zgrać z opryskiwaczem tad-len?? planuje zakup takiego opryskiwacza a z uwagi na teren górski coś takiego ułatwiło by mi pracę...
pozdrawiam

#12 Share radix8

radix8

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 22:21

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Ja mam system Norac, który był montowany w gospodarstwie, a nie fabrycznie. Niektórzy mogą być lekko zawiedzeni szybkością działania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 21 marzec 2012 - 23:18

Automatyczne poziomowanie belki opryskiwacza Ja mam bardzo stary opryskiwacz Hardi ale stale go sobie udoskonalam. Mam juz w głowie własny projekt automatycznego poziomowania belki i utrzymywania wysokości oprysku. Gromadzę już materiały. UKład elektronicznej regulacji poziomu i wysokości w zasadzie mam już gotowy. Pompę hydrauliczną i siłowniki już mam. Brak mi tylko elektrycznych zaworów do sterowania siłownikami, ale już wstępnie mam je nagrane. Jak złożę to wszystko w całość, uruchomię i przetestuję to nie omieszkam się pochwalić tym na Agrofoto:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Dodaj odpowiedź