Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik konny 1.5m

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2010 - 18:39

Siewnik konny 1.5m Zmierz obwód koła tego siewnika.Jeśli wiesz że siewnik ma szerokość roboczą 1,5 m to aby próba była wiarygodna musisz pokręcić kołem tyle razy by siewnik wyrzucił zboże na min. 1,5ara czyli 150m2.Twój siewnik by taką dawkę wysiał musi pokonać drogę 100m.Jeśli te 100 m podzielisz przez obwód koła twojego siewnika będziesz wiedział ile razy pokręcić kołem(ok 30 razy).jeśli już skończysz kręcić,to zważ to co wyleciało z siewnika pomnóż przez 66(100ar/1,5ar)i będziesz wiedział na ile masz aktualnie ustawiony siewnik.
Powodzenia w kręceniu,a płachtę do siewów ręcznych spokojnie wykorzystaj do innych celów np.cedzenia mleka. B) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik konny 1.5m Dzisiaj, 09:34
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 20:05

Siewnik konny 1.5m jak po tylu latach ruszy to bedzie chyba cud,w proby krecone sie nie baw bo cie zejdzie dluzej niz siew,dorwij jakiegos dziadka ktory mial taka maszyne postaw mu piwo i ci wszystko wytlumaczy.ogolnie sieje sie gdzies w okolicach cyfry 2 na ustawieniu ,o precyzji to mogla byc mowa w latach 60 jak go wyprodukowali,po siewie jak nie ma bron z tylu to pobronujesz-najlepiej w poprzek[jaka pole pozwala]dwa razy siac-o takiej technice nie szlyszalem,a trzeci siewnik wykanczam.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share Elvis60

Elvis60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:13

Siewnik konny 1.5m Witam
też mam taki siewnik tabele wysiewu przeliczyłem sam
siewnik podniosłem zaznaczyłem sznurkiem punkt na kole i wykręciłem 20 pełnych obrotów co równa się 1a powierzchni zasianej
pod lejkami pościeliłem folie i to co wysypał ważyłem np. 2kg. wysypanego towaru równa się 200kg/ha
metodą prób i błędów doszedłem do perfekcji :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share postwiorka

postwiorka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 maj 2011 - 14:55

Siewnik konny 1.5m Witam
Tabela to powinna być od spodu pokrywy do skrzyni nasiennej i względem niej ustawiać wajchę tą od 1-4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share darekchmiel1991

darekchmiel1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 08:43

Siewnik konny 1.5m Witam odświeżam temat posiadam siewnik meprozet 2.6metra siewy 26 rurek no i mam pytanie właśnie czy ma ktoś tabele wysiewu do tego siewnika? Siewnik jest fabryczny przystosowany do ciągnika ale tabeli wysiewu nie ma.

Dodaj odpowiedź