mlodyrolnik3

Siewnik konny 1.5m-Tabela wysiewu

Polecane posty

wojt    74

nie bo znajomy jeszcze sieje koniami,włąsnie niewiem dokładnie czy tam ma jakas tabula czy nie,na okomniejwiecej ustaw i bedzie dobre :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

i tak nie ustawisz dokładnie. Masz 15 czy `17 rurek??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie ja mam zupełnie inaczej na tabliczce niż w żeczywistości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

na moim siewniku są tylko cyferki 1 2 3 4. przeważnie sieje między 2,5-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlado    0

Witam. Czy jeszcze poszukujesz tabeli wysiewu do siewnika konnego, Ja mam tabele do siewnika konnego na 17 rurek wysiewnych, oraz opis próby kręconej do siewników konnych na kołach o średnicy 106 cm - raczej wszystkie konne siewniki miały te koła. Twój siewnik ma 13 czy 15 rurek wysiewnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcia tych danych? Co do rurek to teraz nie powiem ci ile mam bo nie wiem. Jutro sprawdze ale z tym nie ma problemu można przerobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlado    0
Mógłbyś zrobić zdjęcia tych danych? Co do rurek to teraz nie powiem ci ile mam bo nie wiem. Jutro sprawdze ale z tym nie ma problemu można przerobić.

Witam Młody Rolniku . Podejmę próbę przesłania jako załącznik tabeli wysiewu dla konnego siewnika produkowanego do niedawna przez Meprozet w Międzyrzeczu Podlaskim - od nich mam tę tabelę. Jest to tabela dla siewnika mającego 17 lejków, które ja rozstawiłem na odległość co 10,9 cm co daje mi szerokość roboczą siewnika 185cm. Ale praktycznie ja tabeli tej nie stosuję gdyż mój siewnik jest wyprodukowany w 1966r. i jest już trochę zużyty i stosuję dlatego przed każdym siewem innego ziarna próbę kręconą . Nie wiem jak chcesz przerobić tę tabelę do innego siewnika, czy też przerabiać siewnik. Podaj mi adres swej poczty elektronicznej to ci prześlę opis jak robić i przeliczać próbę kręcona siewnika. Mogę też podać Ci adres skąd można śćiągnąc katalog części zamiennych do siewnika konnego wprawdzie 17 lejków ale mam ja tez pozostałości z siewnika 15 lejków i widzę, że oprócz szerokości a za tym i ilością lejków niczm innym się nie różnią - po prostu siewniki 13 i 15 lejkowe były 1 konne a siewniki 17 i 19 lejkowe były dla 2 koni. Może mieszkasz w byłym województwie Koszalińskim to możemy sie spotkać i pogadać.

 

Młody Rolniku. Jednak podaj adres poczty elektronicznej bo widzę,że zrobiłem cos nie tak - jednak juz człowiek nie przyswaja sobie tak dobrze nowości jaką jest komputer i internet. Nic chyba nie odczytasz z przesłanego załącznika. Przepraszam ale chcę dobrze.

tab._wys..bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tam za bardzo nie da sie ustawić jak jest rozkalibrowany i wypracowany, u mnie była ta wajcha tak bardziej na prawo chyba na godzinie pierwszej spróbuj tak siać a potem lekko w prawo lub w lewo według uznania zobaczysz jak będzie wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij tabele na ten adres jack_28@o2.pl Jak możesz to wyślij też przeprowadzić próbe kręconą na siewnik 1.5m. Dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam siewnik 17 ale teraz nie ma do niego dojścia bo jest zastawiony. Będę miał dojście dopiero w kwietniu jak będę siał kukurydze. Ale w tym siewniku nie da sie ustawić dokładnej dawki według tabeli gdyż zawsze są luzy przy dźwigni regulacyjnej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopczenko    0

panowie mam 15 lejkowy, bedzie w tym roku pierwszy raz od ja wiem 8 lat uzywany

w sumie u nas nigdy sie nie siało siewnikiem bo te 60-80a sie rekami siało ale w tym roku bedzie cos wiecej wiec siewnik pewnie pójdzie w ruch.

co byscie powiedzieli na np sianie 2 razy? wzdłóż i wszerz? ale wiadomo troche mniej wtedy jednorazowo by trzeba wysiac.

siewnik konny tyle ze przerobiony wiadomo ma on chyba 1,5m wiec do 330 jak znalazl.

jak mocno trzeba rozdrabniac ziemie?, potem bronowac czy co?

no tak jak widzicie jestem zielony jesli chodzi o siewniki a pasuje sie cos doksztalcic bo wysiew w sumie bliżej niż sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmierz obwód koła tego siewnika.Jeśli wiesz że siewnik ma szerokość roboczą 1,5 m to aby próba była wiarygodna musisz pokręcić kołem tyle razy by siewnik wyrzucił zboże na min. 1,5ara czyli 150m2.Twój siewnik by taką dawkę wysiał musi pokonać drogę 100m.Jeśli te 100 m podzielisz przez obwód koła twojego siewnika będziesz wiedział ile razy pokręcić kołem(ok 30 razy).jeśli już skończysz kręcić,to zważ to co wyleciało z siewnika pomnóż przez 66(100ar/1,5ar)i będziesz wiedział na ile masz aktualnie ustawiony siewnik.

Powodzenia w kręceniu,a płachtę do siewów ręcznych spokojnie wykorzystaj do innych celów np.cedzenia mleka. B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jak po tylu latach ruszy to bedzie chyba cud,w proby krecone sie nie baw bo cie zejdzie dluzej niz siew,dorwij jakiegos dziadka ktory mial taka maszyne postaw mu piwo i ci wszystko wytlumaczy.ogolnie sieje sie gdzies w okolicach cyfry 2 na ustawieniu ,o precyzji to mogla byc mowa w latach 60 jak go wyprodukowali,po siewie jak nie ma bron z tylu to pobronujesz-najlepiej w poprzek[jaka pole pozwala]dwa razy siac-o takiej technice nie szlyszalem,a trzeci siewnik wykanczam.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis60    0

Witam

też mam taki siewnik tabele wysiewu przeliczyłem sam

siewnik podniosłem zaznaczyłem sznurkiem punkt na kole i wykręciłem 20 pełnych obrotów co równa się 1a powierzchni zasianej

pod lejkami pościeliłem folie i to co wysypał ważyłem np. 2kg. wysypanego towaru równa się 200kg/ha

metodą prób i błędów doszedłem do perfekcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postwiorka    1

Witam

Tabela to powinna być od spodu pokrywy do skrzyni nasiennej i względem niej ustawiać wajchę tą od 1-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temat posiadam siewnik meprozet 2.6metra siewy 26 rurek no i mam pytanie właśnie czy ma ktoś tabele wysiewu do tego siewnika? Siewnik jest fabryczny przystosowany do ciągnika ale tabeli wysiewu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj