Polecane posty

Napisano (edytowany)

wiem ze bylo juz sporo tematow zwiazanych z takimi przerobkami jednak z tego co widzialem lub przegapilem :( odpowiedzi byly z zeszlego roku i tematy wygladaly na zamkniete, mianowicie moj ojciec posiada stodole o wym. 10x18 murowano-drewniana murek do 1m wysokosci klepiska wylane betonem mozliwosc zrobienia korytarza paszowego,wszystko wskazuje ze bedzie przerobiona w przyszlosci na uwieziowa na ok 25- 30 krow dojnych problem obornik i jego usuwanie ;[ jaka ilosc miejsca pozostanie na rysztok po ustawieniu krowek i wydzieleniu miejsca na korytarz paszowy czy w gre wchodzi tylko taczuszka z operatorem :rolleyes: czy jakies inne urzadzenie i czy bedzie trzeba poszerzyc np budynek lub zwezyc korytarz paszowy

 

i druga sprawa moze rozebrac stodole i na jej miejscu postawic cos nowego np.nowa obore z wielowarstowych blach tak jak hale z ociepleniem i reszta to jest swietliki wymienniki powietrza

Edytowano przez mlodygospodarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Moze lepiej bydło miesne opasy? Bo jak chcesz mleczne to schładzalnik trzeba kupować i te inne rózne pierdoły.

A obornik przy mlecznych taczuszka a przy miesnych tur. Tylko przy mięsnych jest ten ból ze rzadko masz wypłate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz prowadzimy chodowle bydla mlecznego wiec sprzet jest dojarka schladzalnik itp. interesuje mnie usuwanie obornika z tego budynku czy nie bedzie on za waski na wyciag lub inne rozwiazanie np wypchniecie turem jednakze jest ono astatnia forma poniewaz nie zamierzamy budowac hali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli ta obora ma być uwięziowa o szerokości 10m to wypychanie ładowaczem odpada.W tym wypadku pozostają wyciągi do obornika wtedy kanał ok 80cm szerokości spokojnie wystarczy.Ja posiadam dwa wyciągi jeden szynowy z linką położoną u góry,drugi z linką położoną u dołu.Moim zdaniem wyciąg szynowy lepiej się spisuje i jest trwalszy.Poszukaj na allegro i zadzwoń to firma ci przyjedzie wymierzy zrobi kosztorys. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

a obsluga zwierzat przy tym wyciagu nie bedzie klopotliwa przechodzenie od krowy do krowy w czasie udoju :huh: i jak ten sprzet dziala zima mam zblizone warunki do suwalszczyzny :(

Edytowano przez mlodygospodarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie szyny idą przy suficie czyli ok 2,5 m nad ziemią więc nie przeszkadzają w żadnym stopniu.Kanał jak ma ok 50-80cm szerokości też nie stanowi większej przeszkody, :rolleyes: za kanałem robisz jeszcze tzw korytarz pomocniczy po kturym idziesz do następnej krowy i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listonosz    0

Do usuwania obornika można również zastosować wózek widłowy typu "RAK" mały zwinny i można go kupić za ok 5tyś trzeba tylko dorobić szuflę no i mieć utwardzony plac po którym ten wózek by się poruszał . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

widze ze ten RAK to ciekawy sprzecik B) wjeżdżasz i zgarniasz czy musi miec juz zgarniety obornik i czy mucki sie nie stresuja jak takie cudo zobacza na tylach :blink:

Edytowano przez mlodygospodarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

pierwsze dwa dni będą zrywać łańcuch dwa następne kopać a po tygodniu nawet się żadna nie spojrzy a zgarnia super tylko trzeba mieć dobry lemiesz przed szuflą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a czym masz przykryty dach na obecnej stodole i jak on wygloda czy jest płaski czy skośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dach jest skosny pokryty eternirem :( i dlatego swietliki raczej odpadaja bo jak to rusze to cale pokrycie do wymiany a jak sie domyslasz bede mial pilniejsze potrzeby o wymianie dachu pomysle gdzies za rok po wprowadzeniu krowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a na czubku dachu zakonczenie pewnie masz blacho jak sie nie mysle i luka tam miedzy eternitami obu stron dachu bedzie ok. 10czm? lub wiecej jesli tak to zdejmij te blache i na czubek dachu połóż PLEKSE uwierz mi jak tam zastosujesz plekse na całej długości dachu to naprawde bedzie jasno :D

Nie mówie tego od tak tylko z doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manir45    2

Witam. Razem z rodzicami mamy zamiar przerobić cześć stodoły na oborę uwięziową dla opasów. Stodoła ma wymiary 20mx9m a przeróbka będzie mieć 9,5mx9m, wyznaczyliśmy tylko taki prostokąt ,ponieważ w tym budynku będzie jeszcze zboże, siano i słoma. Ile weszło by tam sztuk? Jaką szerokość mógłby mięć korytarza paszowy? Z góry dziękuje za komentarze

Edytowano przez manir45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja na 10 m miałem na uwięzi 10 sztuk. Korytarz paszowy to zależy jak będziesz obornik usuwał ręcznie czy turrem wtedy trzeba więcej lub mniej miejsca na paszowy. Lepiej sprecyzuj pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manir45    2

Obornik będzie wyrzucany ręcznie. Korytarz paszowy planowałem zrobić taki jak szerokie są drwi czyli 4m.

Edytowano przez manir45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

ja bym ci radzil wolnostanowiskowo zreszta sam mam zamiar przerobic swoja obore na opasy

uwieziowo musisz pomyslec o jakims ociepleniu bo w zimie bydlo na lancuchach bedzie miec zimno

u nas jeden tak zrobil to tylko rok tak trzymal i zrezygnowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A właśnie nie lepiej by było bez uwięzi , ja też miałem w stanowiskach i przerobiłem jest dużo wygodniej i mniej czasu zajmuje chodzenie przy nich. . Dużo osób przerobiło w mojej okolicy. Są mniejsze koszty wyposażenia obory i obornika nie trzeba usuwać co dzień . Myślę że i lepiej się bydło czuję wolno a co idzie za tym powinny być lepsze przyrosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Do mnie też to była kiedys czarna magia żeby bydło chodziło bez uwięzi. Teraz już nie chciał bym trzymać w stanowiskach jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj