Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka stodoły na obore

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 24 maj 2011 - 13:43

przeróbka stodoły na obore wiem ze bylo juz sporo tematow zwiazanych z takimi przerobkami jednak z tego co widzialem lub przegapilem :( odpowiedzi byly z zeszlego roku i tematy wygladaly na zamkniete, mianowicie moj ojciec posiada stodole o wym. 10x18 murowano-drewniana murek do 1m wysokosci klepiska wylane betonem mozliwosc zrobienia korytarza paszowego,wszystko wskazuje ze bedzie przerobiona w przyszlosci na uwieziowa na ok 25- 30 krow dojnych problem obornik i jego usuwanie ;[ jaka ilosc miejsca pozostanie na rysztok po ustawieniu krowek i wydzieleniu miejsca na korytarz paszowy czy w gre wchodzi tylko taczuszka z operatorem :rolleyes: czy jakies inne urzadzenie i czy bedzie trzeba poszerzyc np budynek lub zwezyc korytarz paszowy

i druga sprawa moze rozebrac stodole i na jej miejscu postawic cos nowego np.nowa obore z wielowarstowych blach tak jak hale z ociepleniem i reszta to jest swietliki wymienniki powietrza

Edytowany przez mlodygospodarz, 26 maj 2011 - 19:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka stodoły na obore Dzisiaj, 18:25
  •  

#2 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 24 maj 2011 - 15:33

przeróbka stodoły na obore Moze lepiej bydło miesne opasy? Bo jak chcesz mleczne to schładzalnik trzeba kupować i te inne rózne pierdoły.
A obornik przy mlecznych taczuszka a przy miesnych tur. Tylko przy mięsnych jest ten ból ze rzadko masz wypłate.

#3 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 15:37

przeróbka stodoły na obore juz prowadzimy chodowle bydla mlecznego wiec sprzet jest dojarka schladzalnik itp. interesuje mnie usuwanie obornika z tego budynku czy nie bedzie on za waski na wyciag lub inne rozwiazanie np wypchniecie turem jednakze jest ono astatnia forma poniewaz nie zamierzamy budowac hali

#4 Share FlorczaKamil

FlorczaKamil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo Historia

Napisany 24 maj 2011 - 16:06

przeróbka stodoły na obore Witam jeżeli ta obora ma być uwięziowa o szerokości 10m to wypychanie ładowaczem odpada.W tym wypadku pozostają wyciągi do obornika wtedy kanał ok 80cm szerokości spokojnie wystarczy.Ja posiadam dwa wyciągi jeden szynowy z linką położoną u góry,drugi z linką położoną u dołu.Moim zdaniem wyciąg szynowy lepiej się spisuje i jest trwalszy.Poszukaj na allegro i zadzwoń to firma ci przyjedzie wymierzy zrobi kosztorys. :)

#5 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:11

przeróbka stodoły na obore a obsluga zwierzat przy tym wyciagu nie bedzie klopotliwa przechodzenie od krowy do krowy w czasie udoju :huh: i jak ten sprzet dziala zima mam zblizone warunki do suwalszczyzny :(

Edytowany przez mlodygospodarz, 24 maj 2011 - 16:13.

#6 Share FlorczaKamil

FlorczaKamil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo Historia

Napisany 24 maj 2011 - 16:24

przeróbka stodoły na obore U mnie szyny idą przy suficie czyli ok 2,5 m nad ziemią więc nie przeszkadzają w żadnym stopniu.Kanał jak ma ok 50-80cm szerokości też nie stanowi większej przeszkody, :rolleyes: za kanałem robisz jeszcze tzw korytarz pomocniczy po kturym idziesz do następnej krowy i to wszystko.

#7 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:27

przeróbka stodoły na obore a warunki zimowe nie zamarza sprzecik na dworze nie trzeba np niczego odkuwac

#8 Share Listonosz

Listonosz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:34

przeróbka stodoły na obore Do usuwania obornika można również zastosować wózek widłowy typu "RAK" mały zwinny i można go kupić za ok 5tyś trzeba tylko dorobić szuflę no i mieć utwardzony plac po którym ten wózek by się poruszał . :)

#9 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:41

przeróbka stodoły na obore widze ze ten RAK to ciekawy sprzecik B) wjeżdżasz i zgarniasz czy musi miec juz zgarniety obornik i czy mucki sie nie stresuja jak takie cudo zobacza na tylach :blink:

Edytowany przez mlodygospodarz, 24 maj 2011 - 16:43.

#10 Share niki24

niki24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 maj 2011 - 17:06

przeróbka stodoły na obore pierwsze dwa dni będą zrywać łańcuch dwa następne kopać a po tygodniu nawet się żadna nie spojrzy a zgarnia super tylko trzeba mieć dobry lemiesz przed szuflą B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 18:47

przeróbka stodoły na obore kolejna sprawa to oswietlenie naturalne wstawiac okna czy jakies kurtyny swietliki jak na razie mnie nie interesuja

#12 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:00

przeróbka stodoły na obore a czym masz przykryty dach na obecnej stodole i jak on wygloda czy jest płaski czy skośny?

#13 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:06

przeróbka stodoły na obore dach jest skosny pokryty eternirem :( i dlatego swietliki raczej odpadaja bo jak to rusze to cale pokrycie do wymiany a jak sie domyslasz bede mial pilniejsze potrzeby o wymianie dachu pomysle gdzies za rok po wprowadzeniu krowek

#14 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:12

przeróbka stodoły na obore a na czubku dachu zakonczenie pewnie masz blacho jak sie nie mysle i luka tam miedzy eternitami obu stron dachu bedzie ok. 10czm? lub wiecej jesli tak to zdejmij te blache i na czubek dachu połóż PLEKSE uwierz mi jak tam zastosujesz plekse na całej długości dachu to naprawde bedzie jasno :D
Nie mówie tego od tak tylko z doswiadczenia

#15 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:14

przeróbka stodoły na obore tak jest tam kawalek blachy B)

#16 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła, ulepszanie ursusa C4011

Napisany 26 luty 2012 - 11:46

przeróbka stodoły na obore Witam. Razem z rodzicami mamy zamiar przerobić cześć stodoły na oborę uwięziową dla opasów. Stodoła ma wymiary 20mx9m a przeróbka będzie mieć 9,5mx9m, wyznaczyliśmy tylko taki prostokąt ,ponieważ w tym budynku będzie jeszcze zboże, siano i słoma. Ile weszło by tam sztuk? Jaką szerokość mógłby mięć korytarza paszowy? Z góry dziękuje za komentarze

Edytowany przez manir45, 26 luty 2012 - 12:19.

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:02

przeróbka stodoły na obore a na jaki temat mają być komentarze bo nie widzę tutaj żadnego pytania??

#18 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:15

przeróbka stodoły na obore Już edytowałem i zadałem pytania.

#19 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 26 luty 2012 - 12:46

przeróbka stodoły na obore Ja na 10 m miałem na uwięzi 10 sztuk. Korytarz paszowy to zależy jak będziesz obornik usuwał ręcznie czy turrem wtedy trzeba więcej lub mniej miejsca na paszowy. Lepiej sprecyzuj pytanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 luty 2012 - 12:51

przeróbka stodoły na obore Obornik będzie wyrzucany ręcznie. Korytarz paszowy planowałem zrobić taki jak szerokie są drwi czyli 4m.

Edytowany przez manir45, 26 luty 2012 - 12:51.