Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka stodoły na obore

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PerkinsEngin

PerkinsEngin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i inne

Napisany 26 luty 2012 - 13:16

przeróbka stodoły na obore korytarz zrób taki żebys mógł wrazie czego spokojnie wjechac ciagnikiem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka stodoły na obore Dzisiaj, 19:40
  •  

#22 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:48

przeróbka stodoły na obore ja bym ci radzil wolnostanowiskowo zreszta sam mam zamiar przerobic swoja obore na opasy
uwieziowo musisz pomyslec o jakims ociepleniu bo w zimie bydlo na lancuchach bedzie miec zimno
u nas jeden tak zrobil to tylko rok tak trzymal i zrezygnowal

#23 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 26 luty 2012 - 14:46

przeróbka stodoły na obore A właśnie nie lepiej by było bez uwięzi , ja też miałem w stanowiskach i przerobiłem jest dużo wygodniej i mniej czasu zajmuje chodzenie przy nich. . Dużo osób przerobiło w mojej okolicy. Są mniejsze koszty wyposażenia obory i obornika nie trzeba usuwać co dzień . Myślę że i lepiej się bydło czuję wolno a co idzie za tym powinny być lepsze przyrosty.

#24 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła, ulepszanie ursusa C4011

Napisany 26 luty 2012 - 17:39

przeróbka stodoły na obore Ja chciałem zrobić wielostanowiskową, ale rodzice się nie zgodzili,

#25 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 26 luty 2012 - 18:48

przeróbka stodoły na obore Do mnie też to była kiedys czarna magia żeby bydło chodziło bez uwięzi. Teraz już nie chciał bym trzymać w stanowiskach jak kiedyś.

#26 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 18:03

przeróbka stodoły na obore Odświeżę temat bo nie che zakładać nowego. Po namowach rodziców zgodzili się na trzymanie bez uwięzi. Moje pytanie brzmi czy warto robić strop nad częścią gdzie będzie bydło czy nie?

Edytowany przez manir45, 09 grudzień 2012 - 18:05.

#27 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:45

przeróbka stodoły na obore Nie ma żadnego sensu robić stropu. Bydłu zimą mróz nie zaszkodzi, a latem będą się czuły o wiele lepiej. Te pieniądze lepiej przeznacz na jakieś podgrzewane poidło.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#28 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2687 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 10:05

przeróbka stodoły na obore Tropu faktycznie nie ma sensu robić ale dach musisz ocieplić.
@traktorzysta2009 mówisz że nie zaszkodzi a wiesz o ile zmniejszają się przyrosty na mrozie?? chyba nie.

#29 Share manir45

manir45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 16:53

przeróbka stodoły na obore Mi przyszło do głowy coś podobnego do stropu tyle że zamiast betonu dać warstwę płyt osb a na to warstwę balotów słomy. Co wy na to spełni to swoje zadanie i nie trzeba będzie ocieplać dachu?

#30 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2687 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:20

przeróbka stodoły na obore niektórzy mają naprawdę zdolności do przekombinowania :)
jak dach nie jest za wysoko możesz dać natrysk z pianki a jak chcesz trochę obniżyć pomieszczenie to zrób podbitkę z płyty z twardej pianki powleczonej obustronnie folią aluminiową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 18:53

przeróbka stodoły na obore Jak te płyty się nazywają ?

#32 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 22:06

przeróbka stodoły na obore

Tropu faktycznie nie ma sensu robić ale dach musisz ocieplić.
@traktorzysta2009 mówisz że nie zaszkodzi a wiesz o ile zmniejszają się przyrosty na mrozie?? chyba nie.

Spadek przyrostów zależy od rasy i długości trwania mrozów, nie powinien być bardzo duży, gdyż długi czas utrzymywałem jałówki w nieocieplonej stodole i problemy były ok. 2 tyg. rocznie (głównie zamarzanie wody w poidle). Latem przy upałach, które trwają zdecydowanie dłużej przyrosty też spadną w zbyt ciepłym i dusznym pomieszczeniu. Nie mówię przez to, że nie należy ocieplać, bo to decyzja kolegi, ale trzeba uważać, by nie przedobrzyć.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#33 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 09:00

przeróbka stodoły na obore a ja mam pytanie bo planuję przerobić część chlewków na stanowiska dla byków i moje pytanie brzmi czy szambo na gnojówkę można samemu zrobić i czy gdzieś to trzeba zgłaszać? ilość stanowisk to około 10 i jakiej pojemności by było najlepsze?

#34 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2687 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 09:24

przeróbka stodoły na obore jeśli chodzi o szambo to do 25m3 robisz na zgłoszenie, większe musisz mieć pozwolenie.
Jeśli chodzi o małe szamba nie opłaca sie samemu robić bo za gotowe z montażem zapłacisz ze 3 tyś.

Edytowany przez lukaczmarek, 13 grudzień 2012 - 09:28.

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 09:35

przeróbka stodoły na obore panowie wszystko pięknie w końcu budynek stoi tylko drobna przeróbka sam mam chęć co takiego zrobić tylko jedno pytanie,
CO NA TO PRZEPISY
sąsiadów każdy ma jakich ma i dla wielu niepodobać się może bydło za płotem a jak jeszcze sąsiad zwieksza obsadę to już koniec wiata porównywalny z 21 grudniem 2012, no i jak ugryźć temat przeróbki takiej stodoły na oborę ???
U siebie 6 lat temu częsc stodoły a mam oborę łączoną ze stodołą przerobiłem na cielętnik obmurowałem jedno zapole i tyle jak robili mi mapkę gosp, to po prostu kole powiedział że narysuje że to obora i już i problemu nie było ale jakbym chciał całą stodołę 9x28m, obmurować to co niektórych może w oczy zakłuje i co wtedy jak ktos cos zacznie szczuć>?

#36 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:49

przeróbka stodoły na obore Czy ktos mi moze doradzić? Chce przerobic stodołe na obore i trzymac w niej opasy miesne. Ok 25 sztuk co o tym sadzicie. Oczywiscie wolnostanowiskowym systemem. Tylko jest jeden minus... Strop? Ja mysle kupic gruba folie i ja jakoś przytwierdzić i zrobić w dachu kilka wylotow na pare. Prosze o komentarze. Obornik bede usówał turem. Ile ha na 30 sztuk? Mam 5ha lak i okolo 14 siewnych. Co myslicie?

#37 Share Jeams

Jeams

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 16:43

przeróbka stodoły na obore Witam . Mam do zagospodarowania stara ale w b.dobrym stanie stodołe o wymiarach 27x12 . Chciałbym tam trzymac jałówki i cieliczki na przyszłe krowy, tylko nie wiem jak ja najlepiej zagospodarowac, czy wylac ja cała betonem do tego wstawic drabiny paszowe i czy dach pokryc normalna blacha czy w dachu zamontowac świetliki kalenicowy łukowy ? Myślałem podzielic je na 3 sekcje że będa 2 stoły paszowe, wstawione drabiny paszowe i do tego wylac ją cała betonem żeby było łatwo usówac obornik duża zaleta jest to że drzwi wjazdowe maja wysokośc 4.5metra i każdym ciągnikiem moge tam wjechac . Pozdrawiam i czekam na wasza propozycje ;]

#38 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2013 - 21:09

przeróbka stodoły na obore a jakie są podgrzewacze do poideł? dzie można kupic płyty osb (czy jakoś tak )jak je potem zamontowac ?

#39 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:34

przeróbka stodoły na obore Są niezamarzające poidła. OSB to na składzie budowlanym kupisz na wkręty, gwóździe mocujesz ale wkręt lepiej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mieciu68

mieciu68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 12:23

przeróbka stodoły na obore -- połączono --

witam chce przerobić szope na obore na byki ile wejdzie sztuk szopa jest o wymiarach 12m x 6m

Edytowany przez Marcin91, 02 kwiecień 2013 - 19:45.
dublowanie tematów