Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Budowa płyty obornikowej

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TechRolnikpl

TechRolnikpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 maj 2011 - 13:39

Budowa płyty obornikowej Witam serdecznie.
Planuje w jak najbliższym czasie zamówić firmę która wykona mi kompleksową budowę płyty - ja wytyczam plac a firma ruduje, robi zbojenie, zalewa, podłącza ścieki do szamba, ogólnie mówiąc robi wszystko.

Czy znacie i macie doświadczenia z jakimiś firmami z tego zakresu??

Dałem ogłoszenie do oferii ale cisza póki co:

Witam.

Zlecę wybudowanie płyty obornikowej . Kształt obiektu przewidywany jako prostokąt 6,5mx30 m. Na dłuższych bokach znajduja sie ścianki boczne o wysokości 150 cm. Zlecenie obejnuje wykonanie obiektu na gotowo (robocizna + materiał). Ja moge podstawić przyczępę do załadunku ziemi po niwelacji terenu oraz pomóc w załatwieniu betonu z betoniarni w kutnie. Jeśli byłby potrzebny projekt tej inwestycji mogę to załatwić w 2 tygodnie, a jeśli firma nie potrzebuje projektu możemy odrazu przystąpić do rozmowy. Interesuje mnie cena za wykonanie tej inwestycji oraz termin realizacji (im szybciej tym lepiej).

lokalizacja budowy: centralna polska, dąbrowice koło Kutna

Prosze o odpowiedź.

telefon:693052671
Mail:marek607@gmail.com

Jeśli znacie takie firmy to prosiłbym o podanie jakichkolwiek danych (najlepiej mail), bądź też jeśli jest na forum przedstawiciel takowej firmy to proszę o telefon/mail z ofertą.

Dziękuje za pomoc.
marek.

Edytowany przez TechRolnikpl, 24 maj 2011 - 14:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa płyty obornikowej Dzisiaj, 21:55
  •  

#2 Share polszu

polszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:agro....info...

Napisany 24 maj 2011 - 15:05

Budowa płyty obornikowej Kolego z tego co pamiętam to jak ja budowałem płytę i zbiorniki to: dla płyt obornikowych/ silosów - potrzebne jest zgłoszenie - starostwo powiatowe, dla zbiorników do 25m^3 ta sama procedura dla zbiorników >25m^3 potrzebne jest zezwolenie na budowę. Nieco trudniej jest w przypadku otwartych o znacznych kubaturach ..potrzebne dodatkowe zezwolenia i raporty o oddziaływaniu...

Jednak nawet do zgłoszenia musisz mieć plan (kupić lub zrobić!) i dokładny wyrys planowanych obiektów w kopie aktualnej mapy. W moim wypadku to wszystko łącznie z planem robiłem sam. Jednak najczęściej potrzebny będzie inżynier budowlaniec z uprawnieniami aby pomóc .
Zwracam uwagę, że ważne jest zachowanie standardowych odległości od granic działek sąsiednich, obiektów typu studnie, silosy, magazyny paszowe, budynki przetwórstwa, dom, etc. Jeśli sytuacja jest taka, że czegoś z racji zastanego rozmieszczenia budynków ( odległości) i zastosowanych już technologii nie można dochować - dotrzymać to potrzebne jest tzw "zgoda na odstępstwo budowlane" w stosownym ministerstwie.
To wszystko wg mnie powinno być załatwione wcześniej przed poszukiwaniem ewentualnego wykonawcy bo inaczej sama procedura może się znacznie wydłużyć a w przypadku wniosku odstępstwa procedura może trwać dodatkowo nawet kilka miesięcy dłużej.. Taniej samemu ruszyć głową niż płacić za proste myślenie i " papierologie " zewnętrznemu wykonawcy.

Pozdrawiam

#3 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 24 maj 2011 - 16:29

Budowa płyty obornikowej Na początku wypadało by napisać skąd jesteś a nie pytać o firmę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gery24

gery24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:15

Budowa płyty obornikowej "centralna polska, dąbrowice koło Kutna" toż to pisze jak byk :]

#5 Share TechRolnikpl

TechRolnikpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 maj 2011 - 19:57

Budowa płyty obornikowej @polszu:
Właśnie problem w tym że pozwolenie mam ważne do końca sierpnia.
zbiorniki już zakopałem, teraz kolej na płytę. Muszę się troszkę spieszyć bo raz że termin ważności pozwolenia, dwa to że lipiec i sierpień odpadają na to ( 10 lipca mam wesele więc wypada mieć porządek w obejściu jak się goście zjadą, poza tym wiadomo że urwanie głowy przed weselem, a później żniwa i po żniwach usługowo sieczkarnia).
Póki co miałem tylko 1 telefon, jutro bede miał przedstawiony od nich cennik , i powiedzieli że nie potrzebują projektu.
Zobaczymy czy się jeszcze ktoś zgłosi. Odległości mierzyłem i będą zachowane.

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:48

Budowa płyty obornikowej toć ty robisz przetarg-myślę że firmą nie zależy na braniu udziału w takim przetargu u indywidualnego inwestora,co innego z publicznym-tam można się ułożyć,a ty będziesz każdą złotówkę liczył.

może warto kilka mniejszych brygad popytać(szukaj w ogłoszeniach lokalnych gazet,a nawet czasami na samochodach podają namiar na siebie,na allegro też można coś znaleźć).

zrób przetarg nie mówiąc im o tym może kosztorys szybciej wystawią,chociaż przedstawią ofertę.firmy jeszcze nie chcą brać udziału w przetargu u prywatnego,takie oficjalne przetargi jeszcze muszą kilka lat poczekać-niby Europa,ale nie do końca-taka mentalność.

#7 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 25 maj 2011 - 06:38

Budowa płyty obornikowej Zastanow sie nad zadaszeniem plyty wtedy nie bedziesz musial kopac tak duzego zbiornika na gnojowice i wywozic deszczu na pole- w przypadku zmiany profilu produkcji zostanie ci sympatyczna wiata , poza tym roboty ziemne sa znacznie drozsze od zadaszenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 25 maj 2011 - 08:09

Budowa płyty obornikowej Spróbuj tutaj mają bardzo dobre zaplecze ,prezes firmy przystępny gość.
http://www.impex2000.com.pl/gal.php

#9 Share TechRolnikpl

TechRolnikpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2011 - 08:12

Budowa płyty obornikowej Nie robie żadnego przetargu - dałem ogłoszenie w sieć i do tego wyslałem osobiście je kilku firmom.
Wiadome jest że wybiore najlepszą ofertę.

Krzysio, zbiornik to ja już mam,a akurat w tym miejscu jak zrezygnowałbym z produkcji to wolałbym zburzyć śscianki imieć normalny przejazd niż wiate.

Ktoś się orientuje ile mniej więcej takie coś kosztuje??

#10 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 25 maj 2011 - 08:22

Budowa płyty obornikowej a ma ktoś z was właśnie płytę na szambie i jak to wytrzymuje obciążenia? bez problemu można ciągnikiem z turem wjechać?

#11 Share Pawel22

Pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 maj 2011 - 14:17

Budowa płyty obornikowej Witam
ja na zbiorniku o pojemności ok 30m^3, 3x2x5 (głęb. szer. dł.) mam płyte. Jest zbrojona, grubosc płyty to ok 15-20 cm juz nie pamiętam dokładnie, z betonu b20 i jeżdże po niej ciągnikiem(ursus c360 3p)z turem bez żądnego problemu a jak przy większym ciągniku tez miał bym tura to pewnie tez bym sie nie zawachał jeździc

#12 Share TechRolnikpl

TechRolnikpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2011 - 15:17

Budowa płyty obornikowej Paweł a jak ze studzienką??
Bo też mam takie grube płyty na szambie i pronar 1025A z turem po nich śmiga, ale za to włazy od studzienek po najechaniu 30-stką rozleciały się w mak.

#13 Share Pawel22

Pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 18:22

Budowa płyty obornikowej Sory że tak późno ale dawno tu nie zaglądałem.
Wieko do zbiornika mam na ok. 70x70 i wieko mam chwilowo drewniane (kantóweczki wzdłuż i w poprzek), staram się na nie nie najeżdżać ale wiele razy najechałem i nic sie nie stało, mam zamiar wyspawac wieko z ceowników i sądzę że będzie lux:D co do małych studzienek to mam tylko jedną i to w takim miejscu że nawet gdybym chciał na nią najechac to bym musiał dobrze kombinować, ewentualny obornik nad nią pozbieram turem i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 02 luty 2016 - 11:10

Budowa płyty obornikowej

A  przy hodowli  na glebokiej sciolce  plyta musi byc ze szambem czy bez?

Edytowany przez krzychuuuuu, 02 luty 2016 - 11:15.