Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeciwwaga do tura i do odśnieżania

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:51

przeciwwaga do tura i do odśnieżania witam wszystkich !
chciałbym wykonać sobie przeciwwagę do tura i do dociążania tyłu ciągnika podczas odśnieżania. proszę o porady,

1) ile powinno to ważyć

2)jakie wymiary

3)z czego

4)jak zamontować w niej mocowanie na lemiesz do odśnieżania tzn. żeby zepchnąć śnieg do tyły ( czyli prosty tylko jak zamocować to)

chciałbym również aby ten przeciwciężar został wyposażony w zaczep (często ludzi z zasp wyciągam) na jakiej wysokości go zrobić i jak?

zależy mi na tym aby było to zaczepiane na tylnim tuzie i na tym aby nie był on za bardzo wysunięty do tyłu (trochę łysawe opony narazie ) co za tym idzie lepsza przyczepność chyba

mile widziane zdjęcia...

ps. można by to zrobić żeby z wierzchu był beton a nie jakaś skrzynia i w niej beton ? ? ?

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeciwwaga do tura i do odśnieżania Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2327 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:53

przeciwwaga do tura i do odśnieżania ja proponuję w beczkę po kapuście nalać żelbetonu albo zwykłego cementu z pospółką to powinno wystarczyć, a nie myślałeś nad założeniem łańcuchów na koła?? to dużo więcej by dało niż dociązenie

Edytowany przez piotrb14, 23 maj 2011 - 20:54.

#3 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:11

przeciwwaga do tura i do odśnieżania ale to ma działać z także z turem ... czyli chodzi o to żeby przy pracy z turem tyłu nie podrywało.

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:18

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Poszukaj w galerii w dziale wynalazki. Na pewno coś znajdziesz, a przynajmniej dowiesz się paru przydatnych rzeczy potrzebnych do wykonania takiej przeciwwagi.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 23 maj 2011 - 21:20

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Miałem fotkę nawet z wymiarami w galerii ale akuratnie wczoraj ją usunąłem.

U siebie pospawałem sobie wieżyczkę i mocowanie do cięgieł(oś od starego wozu konnego) do tego dołożyłem trochę żelastwa.Zbiłem formę z desek i poszedł do niej dość wysoko procentowy beton.Kilka dni postało i gotowe.Tylko ja zrobiłem taki mały myk żeby nie obciążać podnośnika.Mianowicie przestawiam sobie na wałku podnośnika ramiona tak aby były wyżej i wtedy obciążniku można zapomnieć bo sobie spokojnie wisi nie obciążając pompyDodany obrazek

Tylko jak będziesz robił to faktycznie zrób zaczep,zawsze to zaczepisz jakąś przyczepkę czy coś w tym stylu.Ja nie zrobiłem i teraz żałujęDodany obrazek

Na filmiku widać mój obciążnik.Może wydaje się nie duży ale opony ostro przysiadają.

Jak znajdę jakieś fotki to wrzucę i podam linkaDodany obrazek

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#6 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:41

przeciwwaga do tura i do odśnieżania był bym bardzo wdzięczny. a proszę napisz mi jeszcze czy nie lepiej by było ja by on (obciążnik) był wyższy trochę niż dłuższy ? bo widać że koła przysiadają ale czy one są we właściwym miejscu dociążone tzn. na środku stykania się opony z ziemią ?? napisz jeszcze czy ta wieżyczka musi być bardzo mocna czy naprzykład z drutu żebrowanego może być ??

#7 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:41

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Możesz wzorować się na oryginalnych przeciwwagach do turówDodany obrazek One są chyba trochę bliżej tylnych kół.Mój jest dalej wysunięty bo tak jakoś wyszło(w razie czego można rzucić na niego jeszcze worek albo dwa pisaku i jeszcze lepiej dociąży a przy okazji zawsze to trochę lżej się skręca.Choć jak wiadomo obciążnik trochę wystaje i zestaw robi się dłuższy...

Z drutu żebrowanego to nawet szkoda robić...zaraz Ci się powygina.U mnie dałem wieżyczkę ze starych bron i do niej dospawałem jeszcze różne żelastwo żeby beton lepiej wszystko trzymał.Mam do niej przyspawany hak i zawsze za niego wyciągam samochody i jeszcze nic się nie wygięło ani nie urwałoDodany obrazek

Fotki zrobię bo za nie długo będę rozpychał ziemię to będzie okazjaDodany obrazek

#8 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 maj 2011 - 16:56

przeciwwaga do tura i do odśnieżania z niecierpliwością czekam na fotki a ile waży org. przeciwwaga i jakie ma wymiary ?

#9 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 29 maj 2011 - 21:11

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Kolego podaj maila to wyślę Ci fotki bo kilka znalazłem.Wymiary podam jutro bo dzisiaj zapomniałem na śmierć.

Przepraszam że tak długo musiałeś czekaćDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 20:54

przeciwwaga do tura i do odśnieżania wlej płynu do opon, u mnie podobno tak jest, gościu co mi sprzedawał zetora tak mówił, musisz podjechać traktorem tak, aby u kół wentle były u góry
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#11 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 20:27

przeciwwaga do tura i do odśnieżania kopytko67@gmail.com

#12 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:46

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Kolego fotki wysłałem.Sprawdź czy doszłyDodany obrazek

#13 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 15:46

przeciwwaga do tura i do odśnieżania doszły :D wielkie dzięki proszę jeszcze tylko o wymiary oryginalnej przeciwwagi i o wymiary twojej :)

#14 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 21:22

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Oryginalnej nie znam.Swojej podamDodany obrazek Sorry że musiałeś tyle czekać ale ostatnio tyle na głowie że ciężko wszystko spamiętać.

#15 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 11:37

przeciwwaga do tura i do odśnieżania czekam cierpliwie , ale mógłbyś już podać te wymiary... :unsure:

#16 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:46

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Przepraszam Kolego ale na śmierć zapomniałem o tych wymiarach.Przed chwilą zmierzyłem.

Długość 75cm
Szerokość 69cm
Wysokość 35cm

Jeśli będziesz coś potrzebował tym razem odpowiedź będzie ekspresowaDodany obrazekDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share marcink2807

marcink2807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:31

przeciwwaga do tura i do odśnieżania Witam.
Mam pytanie ile powinna ważyć przeciwwaga do ciągnika klasy 100 KM i ładowaczem czołowym który podnosi 1800 kg.
Przymierzam sie do zrobienia takiego jak PROROK, ale zastanawiam sie nad materiałem,sposobem mocowania do TUZ oraz z jakiego materiału to zrobic aby było solidnie i nie drogo.
Zastanawiałem sie nad starą beczką po oleju (200 l) żeby przyspawać do niej wieżyczke i poprzeczny wałem na ramiona do TUZ.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Edytowany przez marcink2807, 23 czerwiec 2011 - 20:36.