Skocz do zawartości

Zdjęcie

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 23 maj 2011 - 20:39

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa podpowiecie mi gdzie w zetorze 7011 zwiększa się dawke paliwa pompa jest z mechanicznym ssaniem jak się mu wciśnie ten przycisk to zapala bez problemu a jak się go zablokuje to chodzi ok! a jak przycisk wyskoczy to ciągnik jestbez życia dyma z tłumika prawie nie puści i nawet na ciepłym troche ciężko pali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa Dzisiaj, 19:32
  •  

#2 Share pewex93

pewex93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:05

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa to masz coś w pompie roz.....e bo ja go w swoim 7045 wciskam tylko w zimę żeby lepiej palił a tak powinien dobrze palić bez ssania a te ssanie to masz na pompie koło sprężarki taki guzik dajesz gaz do końca wciskasz go ale jak puścisz gaz to się wyłączy

#3 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:11

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa to ja sie podłacze pod temat
jak to ssanie powinno działać, bo u mnie to też trzeba wcisnac przy pierwszym porannym uruchomieniu inaczej nie zapali.
Kreci ale jakby mu brakowało 2 gramy paliwa do zapalenia. Ale jak go juz uruchomie i zgasze pali ok bez guzika. Moc ma dyma generalnie nie puszcza, przyczepa 10 tonowa ze żwirem nie stanowi żadnego oporu.
Myslałem o zapowietrzeniu pompy ale przepompowywałem go reczą pompką, ale to nic nie dawało.
A może ktoś u mnie zmniejszył nieco dawkę do pracy z turem,bo od "zawsze" on go miał i głownie z nim pracował.

Edytowany przez szewek, 24 maj 2011 - 20:12.

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:47

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa W innym czeskim produkcie - ciężarowej skodzie używało się tego dopiero zimą. Zwiększa dawkę paliwa przy rozruchu. Ciągnik leciwy i potrzebuje ciut więcej na zimnym silniku(lub ktoś grzebał przy nastawach). Korzystaj z tego rozwiązania i nie męcz kręceniem rozrusznika.

Edytowany przez zorzyk2, 24 maj 2011 - 20:48.

#5 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:58

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa koledzy ale odbiegacie od tematu! ja pytam gdzie się zwiększa dawke a wy o ssaniu i o zapalaniu załużcie osobny temat i sobie piszcie o tym guziku w pompie od strony sprężarki!

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 maj 2011 - 12:27

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa Tam nie ma śrubki którą zwiększysz dawkę. Daj zarobić pompiarzowi.

#7 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 maj 2011 - 09:05

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa Gdzies na tym forum wyczytałem że poprzez przekrecenie tego całego mechanizmu
ssania można zwiekszyć bądz zmiejszyc dawkę paliwa. Niestety nie moge teraz tego znaleść
i nie mam katalogu czesci tej pompy wiec nie powiem czy to prawda, sam nie próbowalem jeszcze sie tym bawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 maj 2011 - 21:16

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa skoro ci co robią pompy regulują gdzieś dawke to coś w tej pompie musi być do regulacji napewno nie trzeba do tego rozbierać pompy bo to by za dużo zawodu było musimy tylko dojść gdzie coś jest:)

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 maj 2011 - 21:26

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa Rzecz w tym , że oni regulują pompy na maszynach. Co do pompy zetora to nie miałem okazji zadawać się z nią. Regulacja może być w ustawieniach regulatora lub na poszczególnych sekcjach(po prostu nie wiem) i nie mam na myśli poluzowania ogranicznika przesunięcia listwy. W moim nie ma tego dyndzla(stara konstrukcja pomp jest w nie wyposażona). Daj zarobić tym którzy z tego żyją, bądź zmień pompę na tą od 7211.

#10 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:24

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa dawke paliwa zmienia sie w środku pompy niestety

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:29

gdzie w zetorze 7011 zwiększyć dawke paliwa W 5340 jest pokrywka na regulatorze obr. od strony kabiny. Pod nią są śruby regulacyjne i jedna z nich jest do regulacji dawki. Może ci to pomoże.
KPK Kumurun Team

#12 Share deomega

deomega

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 15:14

Stary temat ale jak go czytam to aż mi się nie dobrze robi.
Tyle wymienionych zdań, zero pomocy.
W pompie bez odprężnika to reguluje się dawkę u góry na pompie od strony kabiny(taka śróbka z nakrętką).
Odkontrowijesz nakrętke(klucz 10)i:
-wkręcasz ją to zmniejszasz dawkę

-wykręcasz to zwiększasz

Nie wiem czy do dobrze ale pół obrotu(30 minut) to chyba 1gram.

W pompach z przyśpiesznikiem to musisz poluzować nakrętkę kontrującą na przyśpieszniku(chyba tak się nazywa) poluzować i prawdopodobnie obrócić odprężnik dookoła i za kontrować. W którą stronę to nie powiem bo sam nie wiem.
Mam nadzieje że komuś pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 02 maj 2016 - 07:36

kręcisz przyspiszacz w stronę "wykręcania " z obudowy pompy ,jak chcesz zwiększyć dawkę

nowy