Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

223 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Egolite

Egolite

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:14

Odszkodowania za słupy energetyczne Większość firm prowadzących sprawę o odszkodowania za słupy pobiera wynagrodzenie od wywalczonego odszkodowania. O odszkodowanie może ubiegać się każdy właściciel nieruchomości na terenie której znajduje się słup, przebiega linia energetyczna czy gazociąg. Warunkiem jest określenie służebności przesyłu, która często zależna jest od długości czasu jaki słup itp. znajduje się na terenie owej nieruchomości. Należy przy tym pamiętać, że każda sprawa jest rozwiązywalna indywidualnie i wcale nie jest powiedziane, że koniecznie musi trafić do sądu. W razie pytań proszę o kontakt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowania za słupy energetyczne Dzisiaj, 22:14
  •  

#162 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:32

Odszkodowania za słupy energetyczne A za wodociąg też można się starać o dszkodowanie bo mam prawie kilometr na polu i jeszczze mi studzienkę na ścieżkach postawili ;) ?

#163 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:43

A za wodociąg też można się starać o dszkodowanie bo mam prawie kilometr na polu i jeszczze mi studzienkę na ścieżkach postawili ;) ?

Oczywiście że tak. Sam to przechodziłem z wynikiem pozytywnym :) Mogę ci polecic firmę która mi pomagała z tym wszystkim - http://www.odszkodow...ergetyczne.pl/.

#164 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 luty 2014 - 10:53

Odszkodowania za słupy energetyczne A co w przypadku jeżeli linia energetyczna idzie po granicy dwóch działek z tym, że jedna należy do mnie a druga do sąsiada? Można coś ugrać?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#165 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 14 luty 2014 - 10:08

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam na moich polach stoi 18 słupów energetycznych . Chcę starać się o odszkodowanie od Energetyki . Czy na Forum jest Ktoś kto uzyskał odszkodowanie od Energetyki z Grójca [ Mazowieckie] , i czy jest to bardzo trudne ? Dziękuje za pomoc .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#166 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 14 luty 2014 - 18:59

Odszkodowania za słupy energetyczne na moich polach jest 14 slupow w wiekszosci niskiego napiecia... kupiłem te pole 3 lata temu i nie wiem czy moge starac sie o odszkodowanie . Jestem z wojewodztwa warminsko-mazurskiego ...
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#167 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:17

Odszkodowania za słupy energetyczne Na jakiej zasadzie można uzyskać odszkodowanie za linie elektryczne, wodociągi czy gazociągi? Z tego co wiem można jedynie otrzymać odszkodowanie za każde zniszczenie uprawy podczas modernizacji, naprawy, itp. ale nie za samo znajdowanie się ich na działce.

#168 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 14 luty 2014 - 22:28

Odszkodowania za słupy energetyczne Firme nająć i do sądu, ja już z 3 lata i nic.

#169 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:57

Odszkodowania za słupy energetyczne Co do tych firm nie jestem pozytywnie nastawiony. Sam nie maiłem styczności ze względu na zapewnienia znajomych mi ludzi. Wiem, powiedzie znajomi ale własnie kilku znajomych korzystało z różnych firm zajmujących się odszkodowaniem. W tych przypadkach zawsze coś wywalczyli ale koszty były wysokie, prawnicy ściągani z daleka i na koniec z średniej sumki pozostały grosze dla poszkodowanego.

#170 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 21 luty 2014 - 19:08

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam . Na jakie kwoty odszkodowania za bezprawne postawienie słupów można liczyć w województwie Mazowieckim , 18 słupów ,ziemia rolna, klasa 4 i 5 . Ziemia należy do mnie od ponad 10 lat . W okół działki budowlane , cena za metr to 50 - 80 zł . W księgach brak wpisów o słupach . Bardzo proszę o pomoc osoby które uzyskały już odszkodowanie lub dogadały się z ,,elektrownią''. Wiem że określenie kwot jest trudne i zależy od wielu czynników , czy sprawa jest warta zachodu .Dziękuje za pomoc i zainteresowanie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 luty 2014 - 10:13

Na jakiej zasadzie można uzyskać odszkodowanie za linie elektryczne, wodociągi czy gazociągi? Z tego co wiem można jedynie otrzymać odszkodowanie za każde zniszczenie uprawy podczas modernizacji, naprawy, itp. ale nie za samo znajdowanie się ich na działce.

Nie jest to takie dosłowne odszkodowanie a służebność za przesył, w cywilizowanych krajach każdy właściciel gruntu dostaje kasę za kable rury itp. które przechodzą przez jego własność.

#172 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:23

Odszkodowania za słupy energetyczne @st220 Jest to jednorazowe podczas zakładania czy teraz też można o coś takiego się ubiegać jeśli takowe linie lub wodociągi są już kilkanaście lat na działce? Tak po za tym skąd taki nick? Czyżbyś posiadał Forda w tej wersji?

#173 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:05

Odszkodowania za słupy energetyczne Czy dogadał się Ktoś z ,,elektrownią '' sam , bez udziału kancelarii prawnej ?

#174 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 luty 2014 - 09:19

Odszkodowania za słupy energetyczne Sam się nie dogadasz na 99% Cie oleją.

Witam . Na jakie kwoty odszkodowania za bezprawne postawienie słupów można liczyć w województwie Mazowieckim , 18 słupów ,ziemia rolna, klasa 4 i 5 . Ziemia należy do mnie od ponad 10 lat . W okół działki budowlane , cena za metr to 50 - 80 zł . W księgach brak wpisów o słupach . Bardzo proszę o pomoc osoby które uzyskały już odszkodowanie lub dogadały się z ,,elektrownią''. Wiem że określenie kwot jest trudne i zależy od wielu czynników , czy sprawa jest warta zachodu .Dziękuje za pomoc i zainteresowanie .

To że obok są działki budowlane o niczym nie świadczy, Ty masz pole i za pole dostaniesz kasę a nie za działkę. Dzwoniłem kiedyś do jednej kancelarii i gość powiedział że ostatnio załatwiał służebność na 2 sąsiadujących działkach bo linia elektryczna szła po graniczy, jedna działka była rolna, a na drugiej był jakiś zakład, rolnik dostał 5k, a ten drugi 40k, nie pamiętam już za jaką powierzchnię to było, ale różnica w odszkodowaniu duża.

@st220 Jest to jednorazowe podczas zakładania czy teraz też można o coś takiego się ubiegać jeśli takowe linie lub wodociągi są już kilkanaście lat na działce? Tak po za tym skąd taki nick? Czyżbyś posiadał Forda w tej wersji?

Jeśli nie ma się wpisu w księgach to można i teraz dochodzić o służebność na 10 lat, a jeśli jest budowana nowa linia to podsuwana jest umowa na dożywotnią służebność.

#175 Share shwaps1

shwaps1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 luty 2014 - 23:16

Odszkodowania za słupy energetyczne Mam u siebie słup 400 kv. 3 lata temu chodzili naciągacze z firm odszkodowawczych i nagabiali. Ja się nie dałem i sam napisałem do PSE PÓŁNOC. Ci co wdali się z firmami nic nie wiedzą bo firma jest upoważniona do wymiany korespondencji. Ja 3 lata czekałem, dzwoniłem. We wniosku napisałem że chcę jednorazowo 30 tys zł. Dziś przyszła propozycja że za kratowany słup o 4 nogach dostanę 2650 zł za służebność przesyłu jednorazowo i nic więcej. Krew mnie zalała jak to przeczytałem bo liczyłem na trochę więcej. Będę się odowływał. Ja przynajmnej nic nie wtopiłem kasy a sąsiedzi co się wdali z firmami odszkodowawczymi już płacili jakieś pieniądze za rzeczoznawców i inne d*pereli i nawet nic nie wiedzą co dalej. Tylko u mnie te 2650 mnie rozśmieszyło.... Idiotów z ludzi robią na wsi ta PSE

#176 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 28 luty 2014 - 23:39

Odszkodowania za słupy energetyczne Istnieje możliwość uniemożliwienia wjazdu ekipie energetycznej na pole rolne do naprawy słupa który dziwnym trafem się popsuł lub nawet przewrócił? Czy taki słup można samemu sobie posprzątać (ze swojego pola oczywiście) i ułożyć np gdzieś na granicy czy drodze? Zakładając że słupy stoją na polu bez prawnie, w KW nie ma żadnych wpisów.

#177 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:37

Odszkodowania za słupy energetyczne shwaps1 Co powinno zawierać pismo do ,, elektrowni ''?

#178 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:06

Mam u siebie słup 400 kv. 3 lata temu chodzili naciągacze z firm odszkodowawczych i nagabiali. Ja się nie dałem i sam napisałem do PSE PÓŁNOC. Ci co wdali się z firmami nic nie wiedzą bo firma jest upoważniona do wymiany korespondencji. Ja 3 lata czekałem, dzwoniłem. We wniosku napisałem że chcę jednorazowo 30 tys zł. Dziś przyszła propozycja że za kratowany słup o 4 nogach dostanę 2650 zł za służebność przesyłu jednorazowo i nic więcej. Krew mnie zalała jak to przeczytałem bo liczyłem na trochę więcej. Będę się odowływał. Ja przynajmnej nic nie wtopiłem kasy a sąsiedzi co się wdali z firmami odszkodowawczymi już płacili jakieś pieniądze za rzeczoznawców i inne d*pereli i nawet nic nie wiedzą co dalej. Tylko u mnie te 2650 mnie rozśmieszyło.... Idiotów z ludzi robią na wsi ta PSE

Pisałeś do nich o odszkodowanie za słup czy o służebność za przesył?

#179 Share shwaps1

shwaps1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 10:18

Odszkodowania za słupy energetyczne Pisalem o odszkodowanie jednorazowe. Oni chcą mi zapłacić jednorazowo za służebność przesyłu i oczywiście podpisać umowę żebym nie miał roszczeń w przyszłości. Pismo powinno zawierać numery działek na których stoi słup i przęsła. Ja motywowałem dlaczego chcę odszkowowanie, że słup mi przeszkadza w pracach polowych, podraża koszty itp. Podpierałem się przepisami z kodeksu, ale wystarczyło napisać jednoi zdanie prawie że występujesz o odszkodowanie na tym i tym nr działki, załączyć mapkę z tego pola gdzie jest słup i go na tej mapce mniej więcej zaznaczyć w którym jest miejscu. Tak wyglądało to u mnie 2,5 roku temu. Zobaczcie jak to długo wszystko trwało. A na końcu zaspiewali 2600......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:32

Odszkodowania za słupy energetyczne Trochę źle napisałeś, bo powinieneś napisać że chcesz za słup oraz za pas służebności pod linią która jest na polu, w przypadku linii 400kV jest to 35m w lewo i 35m w prawo od środka linii czyli pas ma 70 metry szerokości pomnożone przez długość linii na Twojej działce.