Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

223 odpowiedzi na ten temat

#141 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 październik 2013 - 21:01

Odszkodowania za słupy energetyczne Dzieki za informacje.Mam jeszcze jedno pytanie jaką kwote ustalił sąd za 1m2 służebności gruntu?jesli niejest to tajemnicą.U mnie rzeczoznawca wycenił 2zł za 1m2 zajętego gruntu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowania za słupy energetyczne Dzisiaj, 17:25
  •  

#142 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 październik 2013 - 15:33

Odszkodowania za słupy energetyczne Sprawa jeszcze nie stanęła na wokandzie ,tylko wiem że muszę szykować około 7 tyś na opłacenie biegłych.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#143 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 18 październik 2013 - 20:37

Odszkodowania za słupy energetyczne te 2 zł to na miesiąc czy rok,przy jakim napięciu?

#144 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 październik 2013 - 10:11

Odszkodowania za słupy energetyczne W moim przypadku 2 zł /1m2 na1rok mnożymmy to jeszcze przez 10lat ,bo tylko tyle doprzodu można wyliczać służebność przesyłu.Na lini sredniego napięcia.

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 grudzień 2013 - 16:54.
Cytowanie poprzedniego posta

#145 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 31 październik 2013 - 11:16

Odszkodowania za słupy energetyczne sasza coś mi się zdaje że jesteś naganiaczem który nagania głupich chłopów do firm które biorą kasę za walkę w sądzie. Przykładowo ktoś ma 1ha ziemi w pasie przesyłowym i dostanie 20k co roku za służebność? Wolne żarty nikt tyle nie będzie płacił bo niby skąd pieniędzy nabiorą.

#146 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:17

Odszkodowania za słupy energetyczne Nie jestem żadnym naganiaczem,jestem rolnikiem tak jak wiekszość na tym forum.Kwota jaką podałem jest orjętacyjna.To sąd poprzez biegłych ustala ostateczną kwote jak się należy.JA sam poprzez adwokata walcze o swoje.A firm biorą prowizje bardzo dużę,wiem bo się orjentowałem.
pisze tutajbo chciałbym abyśmy my chłopi pomagali sobie wzajemnie w walce z wszechwładnymi firmami energetycznymi!

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 grudzień 2013 - 16:55.

#147 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Samochody i Sport

Napisany 06 listopad 2013 - 20:54

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam
W mojej miejscowości istnieje linia średniego napięcia 15kv x 2 linie. W przyszłym roku ma zostać rozpoczęta modernizacja i przebudowa tych dwóch lini w jędną 110kv ( czyli 6 drutów) W związku czym firma pkp energetyka S.A. warszawa wysyła przedstawicieli o ustalenie służebności przesyłu. Na dzień dzisiejszy proponują mi 15 tyś. zł. za za pas energetyczny 504mb. i o szerokości 10mb.
Próbuje również starać sie o służebność i odszkodowanie za 10 lat wstecz za pośrednictwem firmy " ORION" firma wyliczyła mi za linie 15kv czyli 10 lat wstecz 23 tyś. zł. a za nową mająca powstać linie 110kv na służebność 10 lat 38 tyś. firma w zamian chce 3600zł wpłaty i 15% od wygranej.
Pomóżcie co mam robić sam się starać czy współpracować z firmą?
Ja pochodzę z Warmii może moje informacje komuś się przydadzą.
Pozdrawiam.

#148 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 13:30

Odszkodowania za słupy energetyczne Jeżeli rzeczywiście dostał byś te 38k to się staraj bo pkp energetyka da Ci te 15 tysięcy ale za służebność dożywotnią a nie na 10 lat.

#149 Share tomcio124d

tomcio124d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Samochody i Sport

Napisany 08 listopad 2013 - 19:09

Odszkodowania za słupy energetyczne A tym bardziej że PKP to inwestycją linii Gdańsk- Warszawa dotowana funduszami z UE gdzie mają czas na wykonanie 2015 roku.
Dlatego przedstawiciele z PKP jeżdżą straszą i kombinują żeby za wszelką cenę ludzi oszukać i podpisać umowę.

#150 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 listopad 2013 - 12:21

Odszkodowania za słupy energetyczne A znacie może jakieś przepisy prawa, o które można się opierać w pismach do zakładu energetycznego?
Albo o jakie przepisy opierają się w odpowiedziach na pisma?

Edytowany przez master20002, 19 listopad 2013 - 11:07.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 19:44

Odszkodowania za słupy energetyczne Co doradzicie?
firma Sag... była u mnie w związku z wymiana linii napowietrznej 110,
Za 1 nowy duzy słup zaproponowali 2500 a za służebność na cały okres istatniea linii jednorazowo ok 1200. Długość linii 70m, szerokość pasa 10m razem 700metrów pod służebność . Wy tu piszecie stawki za słuzebnosc kilka razy większe i płacone corocznie .Chciałem kilka dni na przemyślenie zostawili umowę i mapke.
Jest to działka rolna ale przy drodze asfaltowej także gdyby nie ten słup to może w przyszłośći by tam można grunt przekształcić i cos wybudować, na mapce jest ze przesuwają ten słup o kilka metrów bo poprzedni stał za blisko drogi asfaltowej ale ja bym wolał aby go dali przy granicy działki, choć to im pewnie nie na reke

Edytowany przez Poznaniak, 22 listopad 2013 - 21:46.

#152 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2013 - 20:53

Odszkodowania za słupy energetyczne a ile ma istnieć linia?
Konkretnie ile lat a najlepiej do którego roku i co potem z linią - nowa umowa czy usunięcie linii?
Cały okres istnienia może oznaczać 100lat. Lepsza kasa za 25 lat i wpis na 25 lat gdzie po tym okresie albo nowa umowa albo usunięcie linii z działki i jest na to np rok czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#153 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:34

Odszkodowania za słupy energetyczne słuzebnosc na czas nieokreślony, kto wie może i owe 100 lat. linia musi powstać i albo się zgodzisz albo sad
w internecie podaja stawki niebotyczne ale chyba tylko u naganiaczy jako reklama

#154 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 21:51

Odszkodowania za słupy energetyczne Jak się zgadzam albo sąd.Nie zgadzam się i tyle proszę na sąsiedniej działce stawiać słup i tyle a nie straszyć.

#155 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 23:22

Odszkodowania za słupy energetyczne Taki jest projekt i guzik zrobisz, nie zgodzisz się to sąd za ciebie się zgodzi i zapłacą pewnie mniej. w okolicy był przypadek że wybudowano fabrykę i ciągnięto do niej zwykłą linię średniego napięcia, dla wujaszka kolegi dawali 20k za jeden słup, ten się nie zgodził to w sądzie sprawę przegrał i dostał po 5k od słupa.

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 grudzień 2013 - 16:57.

#156 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 20:46

Odszkodowania za słupy energetyczne

Co doradzicie?
firma Sag... była u mnie w związku z wymiana linii napowietrznej 110,
Za 1 nowy duzy słup zaproponowali 2500 a za służebność na cały okres istatniea linii jednorazowo ok 1200. Długość linii 70m, szerokość pasa 10m razem 700metrów pod służebność . Wy tu piszecie stawki za słuzebnosc kilka razy większe i płacone corocznie .Chciałem kilka dni na przemyślenie zostawili umowę i mapke.
Jest to działka rolna ale przy drodze asfaltowej także gdyby nie ten słup to może w przyszłośći by tam można grunt przekształcić i cos wybudować, na mapce jest ze przesuwają ten słup o kilka metrów bo poprzedni stał za blisko drogi asfaltowej ale ja bym wolał aby go dali przy granicy działki, choć to im pewnie nie na reke

Ja na twoim miejscu by się nie zgodził na taką stawke mi proponowali za służebność lini średniego napięcia 1800zł,1 słup i 36 metr pas,niezgodziłem się a teraz chcą negocjować ,zobaczymy co zaoferują.

#157 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 18:31

Odszkodowania za słupy energetyczne Z doświadczenia wiem ze lepiej się polubownie dogadać bo sądzić się nie ma sensu ekonomicznego, chyba ze dla satysfakcji ale jak nie ma kasy to i nie ma satysfakcji
Prawnik weźmie 30% wartości sprawy co dla mnie jest złodziejstwem + koszty biegłych - podatek dochodowy 19% i mój czas nie opłaca się
jak płacą godziwe pieniądze to brać i zamykać sprawę mi teraz po dłuższych negocjacjach zaproponowali 2,8zł za m2 pole leży przy strefie ekonomicznej.Wartość pola w okolicy ok 40tyś zł/ha.

Z ciekawości pytam a wam ile proponują za 1m2 pola pod linią wysokiego napięcia 110kV lub 400kV

Witam
W mojej miejscowości istnieje linia średniego napięcia 15kv x 2 linie. W przyszłym roku ma zostać rozpoczęta modernizacja i przebudowa tych dwóch lini w jędną 110kv ( czyli 6 drutów) W związku czym firma pkp energetyka S.A. warszawa wysyła przedstawicieli o ustalenie służebności przesyłu. Na dzień dzisiejszy proponują mi 15 tyś. zł. za za pas energetyczny 504mb. i o szerokości 10mb.
Próbuje również starać sie o służebność i odszkodowanie za 10 lat wstecz za pośrednictwem firmy " ORION" firma wyliczyła mi za linie 15kv czyli 10 lat wstecz 23 tyś. zł. a za nową mająca powstać linie 110kv na służebność 10 lat 38 tyś. firma w zamian chce 3600zł wpłaty i 15% od wygranej.
Pozdrawiam.

Z tego co policzyłem to dają Ci 2,97zł/m2 to chyba niezła kasa. To co Ci wylicza jakaś firma to wychodzi ze m2 kosztuje 7,53zł/m2 czyli hektar 75300zł

Witam
Pozdrawiam.

Z tego co policzyłem to dają Ci 2,97zł/m2 to chyba niezła kasa. To co Ci wylicza jakaś firma to wychodzi ze m2 kosztuje 7,53zł/m2 czyli hektar 75300zł

#158 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:58

Odszkodowania za słupy energetyczne Podajcie ile wam Energetyka proponuje za 1m2 i ile wam rzeczoznawcy wyliczyli za 1m2 służebności przesyłu na 10 lat ???
Przydadzą mi się te stawki w moich negocjacjach

#159 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 09:54

Odszkodowania za słupy energetyczne 2,8 ZŁ to dobra stawka jeśli nie ma słupów na polu. Więcej nie dostaniesz, a to co rzeczoznawcy wyliczają to można o kant du... potłuc bo i tak nikt tyle nie dostanie chyba że jest to jakaś działka na której prowadzi się działalność gospodarczą to co innego. Mam na polu 2 nogi od transformatora i kilka słupów po miedzy, sąsiadka wystąpiła o służebność i odszkodowanie bo u niej 2 pozostałe nogi stoją rzeczoznawca ładną wycenę zrobił, ale tyle to raczej nikt nie da, a jak da to i ja wystąpię o służebność.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share mazury

mazury

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 10:29

Odszkodowania za słupy energetyczne mój przykład z Ostrołeki

linia niska i srednia kilka słopów na działce rolnej
długośc lini +/-600 metrów

wycena firmy wyniosła 1200-1500 zł za wieczysty uzytek(200 zł zaliczki) i nie mzasz żadnej gwarancji że coś dostaniesz.

plus wyciąg mapek z geodezji to koszt 100zł

odpuściłem bo nie warto za 1000 zł se du... zawracać