Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

223 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ranczerka

ranczerka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:45

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam , przez nasze pola planowana jest budowa lini napowietrznej 400 kV . jestem własnie po rozmowie z przedstawicielami spółki. chciałabym uzyskac opinie na temat proponowanego odszkodowania i umowy .
Więc : linia napowietrzna 400 kv z pasem technologicznym o szerokości 35 metrów po obu stronach osi Lini .
propozycja : 1,90 za metr kwadratowy pod linią , oraz 3 tyś za słup ( 10x10 metrów ) na naszych działkach będzie w sumie 3 słupy
umowa jest określona jako jednorazowe " Wynagrodzenie " z tytułu ustanowienia słuzebności - wieć zapewne do oddania będzie kwota podatku od wzbogacenia .
umowa nie mówi nic o czasie trwania umowy , tylko o wpisie do księgi wieczystej .
.... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowania za słupy energetyczne Dzisiaj, 15:24
  •  

#122 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 08:45

Odszkodowania za słupy energetyczne Za metr podobnie u mnie w wiosce płacili, a za słup trochę mało Ci dają bo sąsiad dostał 1,5k za jedną nogę słupa, słup ma 4 nogi więc 6k, spróbuj się potargować to Ci z kilka k dorzucą.

#123 Share piwek96

piwek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 18:55

Odszkodowania za słupy energetyczne Proszę o pomoc .
Walczę z Polskimi Sieciami energetycznymi 3 lata , zaproponowali mi 8tyś. jednorazowego odszkodowania za słup i linię wysokiego napięcia 220tyś. Volt.
Ostatnio napisałem o ustanowienie służebności przesyłu , przysłali mi pismo że tak chcą podpisać umowę żebym podał kwotę , lub zaakceptował te 8tyś zł .
Napisali iż chcą abym wyliczył powierzchnię terenu technologicznego licząc 15m od osi Lini w obie strony , wyszło mi że zajmują 9000 m2 . Ziemie mam na terenie miejskim i atrakcyjnym , żeby nie ta linia to 3 hektary ziemi sprzedał bym na działki , bo linia ta biegnie w większości kilkanaście do kilku metrów od działki i wchodzi na moją ziemię o powierzchni 9tyś m2 . Jak wyliczyć ile się domagać , bo gdybym sprzedał na działki to woził bym potężne pieniądze , a tak nie ma żadnej wartości , bo na budowę dla dzieci tez nie dostane pozwolenia . Pomocy

#124 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:46

Odszkodowania za słupy energetyczne no przy takiej eskapadzie to tam Ci się nikt nie pobuduje, 100-150k myślę i można rozmawiać

Edytowany przez razor275, 10 lipiec 2013 - 21:21.
Cytowanie poprzedniego posta

#125 Share piwek96

piwek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 05:33

Odszkodowania za słupy energetyczne Nie bardzo rozumiem tą cyfrę ? , czy Polska nigdy już nie będzie normalnym cywilizowanym krajem , przecież jak się korzysta z czyjejś własności to chyba normalne że trzeba płacić , mam zniszczoną ziemię , nie mogę się budować ani sprzedać ,nawet drzewa nie mogę wyciąć gdyż linie idą tak nisko że obecnie firma prowadząca wycinkę nie podejmuje się wycinki bez wyłączenia Lini , Gdybym sprzedał to liczę ok 20 działek budowlanych u nas 1m2 nie uzbrojonej działki oscyluje ok 50 zł , gdy jest ciepło i wilgotno to nie ma co tam chodzić bo trzeszczy jak zepsuty traktor , a Zakład energetyczny mówi mi że to bezpiecznie i mogę tam pracować . Inspektor powiedział mi że prace pod takimi obiektami można wykonywać jedynie posiadając uprawnienia ,pisemne polecenie pracy i wykonywać minim w 2 osoby gdyż są to prace zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych . Czy tylko sąd pozostaje ? , podobno nie warto brać rzeczoznawcy własnego bo sąd i tak powołuje własnego biegłego sadowego ?

Edytowany przez piwek96, 11 lipiec 2013 - 05:34.

#126 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 lipiec 2013 - 07:24

Odszkodowania za słupy energetyczne Masz złe założenia ;)
Założyłeś teraz że pozostaje sąd. To jest błędne założenie bo od niego zaczynasz coś załatwiać. Ja się bujam sporo po urzędach, instytucjach i jak nie jestem obeznany w temacie to pracownik robi tak aby mu wyszło dobrze, jak jestem obeznany w temacie to chce się ten pracownik mnie pozbyć ;)
Najlepsze jest pisanie pism, doradca prawny i sąd. Musimy się niestety z tego nauczyć korzystać bo:
- molochy nas zjedzą,
- będzie łatwiej z sąsiadami załatwiać sprawy ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#127 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:41

Nie bardzo rozumiem tą cyfrę ? , czy Polska nigdy już nie będzie normalnym cywilizowanym krajem , przecież jak się korzysta z czyjejś własności to chyba normalne że trzeba płacić , mam zniszczoną ziemię , nie mogę się budować ani sprzedać ,nawet drzewa nie mogę wyciąć gdyż linie idą tak nisko że obecnie firma prowadząca wycinkę nie podejmuje się wycinki bez wyłączenia Lini , Gdybym sprzedał to liczę ok 20 działek budowlanych u nas 1m2 nie uzbrojonej działki oscyluje ok 50 zł , gdy jest ciepło i wilgotno to nie ma co tam chodzić bo trzeszczy jak zepsuty traktor , a Zakład energetyczny mówi mi że to bezpiecznie i mogę tam pracować . Inspektor powiedział mi że prace pod takimi obiektami można wykonywać jedynie posiadając uprawnienia ,pisemne polecenie pracy i wykonywać minim w 2 osoby gdyż są to prace zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych . Czy tylko sąd pozostaje ? , podobno nie warto brać rzeczoznawcy własnego bo sąd i tak powołuje własnego biegłego sadowego ?

100 000-150 00 minimum

#128 Share piwek96

piwek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 16:36

Masz złe założenia ;)
Założyłeś teraz że pozostaje sąd. To jest błędne założenie bo od niego zaczynasz coś załatwiać. Ja się bujam sporo po urzędach, instytucjach i jak nie jestem obeznany w temacie to pracownik robi tak aby mu wyszło dobrze, jak jestem obeznany w temacie to chce się ten pracownik mnie pozbyć ;)
Najlepsze jest pisanie pism, doradca prawny i sąd. Musimy się niestety z tego nauczyć korzystać bo:
- molochy nas zjedzą,
- będzie łatwiej z sąsiadami załatwiać sprawy ;)

Możesz troszkę jaśniej ?
składać do sądu , czy dalej pisać pisma ?

#129 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 lipiec 2013 - 09:26

Odszkodowania za słupy energetyczne a masz wiedzę prawniczą?
Ja ostatnio zaczynam szukać rad u prawnika jak nie znajdę na forach.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#130 Share piwek96

piwek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 15:47

Odszkodowania za słupy energetyczne wiedzy nie mam tylko tyle co wyczytałem na forach , i z internetu wiem więcej niż powiedzieli mi prawnicy .
prawnicy jak dotąd to oskubali mnie z kasy i nie dostałem żadnego pisma od zakładu energetycznego , a prawnicy twierdzą że pisali w moim imieniu .
Pisząc sam odpisują za każdym razem , ostatnie pismo to przysłali mi umowę o służebność przesyłu i chęć jej podpisania , ale za śmieszne pieniądze .
Wyczytałem gdzieś na forum że liczy się 1% wartości 1m2 gruntu x powierzchnia pod linią 15m od osi w obie strony + droga dojazdowa szerokości 2,5 ma i wszystko mnoży przez 99 lat , oraz jednorazowa gotówka za chęć podpisania służebności mi wychodzi ponad 300 tyś zł. ale pewności nie mam żadnej czy to dobrze .
Wiem prawie na bank że nie warto brać rzeczoznawcy gdy ma się zamiar walczyć w sadzie , bo to podważają i sąd zleci wycenę biegłemu sądowemu , tak więc nie warto płacić przed rozprawą .Problem polega jedynie na tym aby dobrze umotywować swoje roszczenia i udokumentować mądrze , bo często sąd podchodzi do tego tak : o przyszedł sobie gość wyssał z palca sumę i chce kasy . w necie jeden gość pisał że trzeba mieć mapki , zdjęcia itp. dziś wycinali mi drzewa mogące przewrócić się na linię , na moją prośbę i musieli wyłączyć 220Tyś. V bo pracownicy bali się wejść , a oni mi pisali wcześniej że linia i słup są bezpieczne i mogę śmiało tam pracować , wycieli fakt ale teraz jest dopiero bezpiecznie cienkie 15 m drzewa kołyszą się na wietrze jakieś 9 m do lini która wisi tak wysoko że z rozbiegu przy pomocy szpadla bym ją przeskoczył Panowie jam mam powoli dość , żebym kuźwa na własnym polu nie mógł bezpiecznie pracować to kpina jakaś .
Pomocy bo dostaje kota i zrobię coś głupiego wreszcie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 13:38

Odszkodowania za słupy energetyczne Ja sam walcze z zakładem energetycznym już rok.Samemu nic nieudało mi się wskurać,na moje pisma nieodpowiadali wcale albo pisali że sasiedzieli sobie grunt pod liniami energetycznymi.Zleciłem sprawe kacelari adwokackiej ,złorzyłem pozew o ustanowienie służebnosci.Pierwsza rozprawa już w listopadzie.Radze sie spieszyć bo moja wprowadzic ustawe odnośnie lini enrg.i każdamu wypłacą jakiś 1tyś za słupa .

#132 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 14:06

Odszkodowania za słupy energetyczne Każdy pisze że walczy ale nie ma nikogo co już coś wywalczył.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#133 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 14:25

Odszkodowania za słupy energetyczne bo może nic nie wywalczyli ;[ :( znajomy walczył z rok i se wywalczył ok 900 zł za te słupy , a w nagrodę za wygraną 9000 kosztów sądowych (biegli ) taka to u nas sprawiedliwość . :wacko:

A z innej beczki mam 1,5 słupa 220 000 v i mają coś tam robic po badaniach( wymiana fundamentów ) ile za udostępnienie dojazdu

#134 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 22 wrzesień 2013 - 14:41

Odszkodowania za słupy energetyczne U mnie chcą wybudować nową linię 2x 400kv, i nie chcą płacić kasy. To co oferują to śmieszne pieniądze.

#135 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 14:42

Odszkodowania za słupy energetyczne Więc gdzie sens walczenia ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#136 Share slupyenergetyczne

slupyenergetyczne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 październik 2013 - 12:48

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam serdecznie.
Dużo osób otrzymuje wynagrodzenie w drodze polubownej ale się tym nie chwalą bo mają zapis w aktach notarialnych o zachowaniu poufności.
Z uwagi na popularny obecnie temat wynagrodzeń za bezumowne korzystanie z gruntu przez firmy przesyłowe oraz służebność przesyłu pragnę poinformować że nasza firma z sukcesem podejmuje się takich spraw.
tel: (22) 213 02 34

kom. 880-777-685

Edytowany przez slupyenergetyczne, 04 październik 2013 - 12:49.

#137 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 październik 2013 - 12:04

Odszkodowania za słupy energetyczne Sam podpisałem akt na służebność przesyłu ale nikt nie zabronił tego nagłaśniać (zachowanie poufności ) Reszta działek czeka na sprawę w sądzie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#138 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 05 październik 2013 - 19:26

Odszkodowania za słupy energetyczne za jakie słupy ,dlaczego reszta do sądu,sam dochodziłeś swojego czy z pomcą?opisz trochę jak możesz

#139 Share sasza300

sasza300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:55

Odszkodowania za słupy energetyczne kolego sPiotr,ja mieszkam na terenie małopolski w moim rejonie jest problem dogadania sie z PGE,odnosnie służebności przesyłu.jesli możesz to napisz ja udało ci się dogadać z energetykiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 13 październik 2013 - 16:10

Odszkodowania za słupy energetyczne Wszystko opisane w KW
ODPŁATNIE I NA CZAS NIEOKREŚLONY SŁUŻEBNOŚĆ PRZESYŁU, POLEGAJĄCA NA PRAWIE KORZYSTANIA PRZEZ WŁAŚCICIELA SIECI Z DZIAŁKI NR 400, W CELU WYKONANIA CZYNNOŚCI EKSPLOATACYJNYCH W PEŁNYM ZAKRESIE WYNIKAJĄCYM Z PRZEPISÓW PRAWA TJ.PRAC REMONTOWYCH, PRAC MODERNIZACYJNYCH ORAZ PRAC ZWIĄZANYCH Z ROZBUDOWĄ SIECI Z OBOWIĄZKIEM PRZYWRÓCENIA TERENU DO STANU PIERWOTNEGO NA KOSZT WŁASNY WŁAŚCICIELA SIECI, DOTYCZĄCYCH SIECI DYSTRYBUCYJNEJ, STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ SPÓŁKI POD FIRMĄ: TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W KRAKOWIE, TJ: -POSADOWIONEJ NA DZIAŁCE NUMER 400 LINII NAPOWIETRZNEJ WN O SZEROKOŚCI PASA WYNOSZĄCYM 4,25 MB OD JEJ OSI Z OBU STRON (TJ. SZEROKOŚĆ PASA 8,5 MB) WZDŁUŻ 182 MB TORU LINII, CO DAJE POWIERZCHNIĘ O WIELKOŚCI 1263,6 M2, -POSADOWIONEJ NA DZIAŁCE NUMER 400 LINII NAPOWIETRZNEJ SN O SZEROKOŚCI PASA WYNOSZĄCYM 2,3 MB OD JEJ OSI Z OBU STRON (TJ. SZEROKOŚĆ PASA 4,6 MB) WZDŁUŻ 90,6 MB TORU LINII, CO DAJE POWIERZCHNIĘ O WIELKOŚCI 393,7M2, A PONADTO NA PRAWIE WSTĘPU NA OPISANĄ WYŻEJ DZIAŁKĘ GRUNTU WRAZ Z NIEZBĘDNYM SPRZĘTEM I ŚRODKAMI TRANSPORTU W CELU SWOBODNEGO DOSTĘPU DO ZLOKALIZOWANYCH NA TEJ DZIAŁCE URZĄDZEŃ ELEKTROENERGETYCZNYCH WYMIENIONYCH POWYŻEJ.
To działka którą nabyłem rok temu i proponowane polubowne załatwienie sprawy było dla mnie do przyjęcia.
Natomiast pozostałe działki mam już 10lat i naliczona kasa za służebność była nie do przyjęci i sprawa poszła do sądu.

Sprawę prowadzi mi firma http://www.lunda.com.pl/kontakt.php
na pw mogę podać nr tel. do mojego agenta . aby osobiście rozpoznać swoją sprawę.

Edytowany przez S-Piotr, 14 październik 2013 - 07:49.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]