Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

223 odpowiedzi na ten temat

#221 Share zetzetor

zetzetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 07:44

Czy z 400 kV powierzchnia zajętego pola to aż 1,9 ha ? chyba nie

jaką  długość linii chcą Ci pobudować ?

z doświadczenia innych rolników, wiem że ich propozycje są śmieszne. najczęściej jest to 1/8 lub 1/6 w najlepszym przypadku wartości roszczenia, które możeszs dostać.

wiem, że korzystali oni z tej samej kancelarii co ja i zapłacili śmieszne pieniądze, po uzyskanym roszczczeniu i to w ugodzie po 4-5 miesiącach. wynegocjowali oni kilkukrotnie wyższe kwoty od 1ej propozycji. także zgłoś się do nich bo PSE może Cię pozwać do Sądu jak nie przyjmiesz ich kwoty i tam już zaczynają się schody jak nie znasz się na temacie, a zapewne się nie znasz skąd miałbyś się znać :) 

Wysłałam pisma do firmy energetycznej, żeby uregulowali  przeszło 10 lat, nieuregulowanych należności. Pierwsza ich odpowiedź lekceważąca, nawet nie sprawdzili zmian i  poprawności numerów działek w księgach wieczystych i twierdzą, że na wszystko zgodził się poprzedni właściciel i jest ok. Taka ich odpowiedź.  Więc drugie pismo wysłałam, żeby przedstawili dowody na to. Od 2008 roku jest w prawie zapisane, że właściciel działki ma prawo domagać się należności za służebność przesyłu. Jeżeli tego nie zrobi to może nastąpić zasiedzenie po 15 czy bodajże latach.

Droga Ywa,

w prawie jest zapisane, że właściciel działki ma prawo domagać się należności za śłużebność przesyłu i jeśli tego nie zrobi wejdzie mu zasiedzenie po 20 lub 30 latach od daty budowy linii. 

Jednak i od zasiedzenia są odstępstwa tj. kiedy mamy nieruchomość, która należała minimum do 1989 roku do Skarbu Państwa (PGR, spółdzielnie rolcznie, gminy, zakłady państwowe, itd),wtedy data budowy liczy się od 1989 roku, nawet jeśli słup postawiony był w latach 60tych, lub

zakład przesyłowy ma problem z przeniesieniem stanu posiadania - czyli cięzko mu udowodnić ciągłąść następcy prawnego bowiem zakłady energetyczne były kiedyś rozdrobnione.

Są też inne wyłączenia ale zapomniałem :) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowania za słupy energetyczne Dzisiaj, 22:09
  •  

#222 Share WawrzyniecPruski

WawrzyniecPruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
    zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

Napisany 06 lipiec 2016 - 14:16

Witam .Na mojej łące został wymieniony słup średniego napięcia .Przy wymianie słupa oraz montażu uziemienia została rozkopana i zniszczona  łąka w dwóch pasach : 6mX6 m i 1.5mx8m  .Za tą szkodę firma która wymieniała słup zaproponowała mi -350 zł . Uznałem że to zbyt mało lecz firma nie chce zapłacić więcej i ma przysłać rzeczoznawcę. Czy Mieliście  taką sytuacje ? Ile wam zapłacono ? Czy 350 zł za tak zniszczoną łąkę to uczciwa suma? Proszą o odpowiedź !

PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#223 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 22:22

Zadam konkretne pytanie - do Tych, którzy ustanowili służebność przesyłu lub zajmują się jej dochodzeniem:

Ile mogę uzyskać za 6 słupów linii SN 15kV przechodzących przez moja działkę rolną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 09:49

Odszkodowania za słupy energetyczne Witam, jest ktos z okolic Olsztyna i posiada kontakt do prawnika który mógłby poprowadzić sprawę słupów? Mam ich bardzo dużo około 80 sztuk na działkach rolnych, budowlanych i uzytkach leśnych.