Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
180 odpowiedzi na ten temat

#1 Prawo4i4Finanse

Prawo4i4Finanse

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:52

witam za względy na brak odpowiedniej kategori w dziale Giełda zamieszczam to ogłoszenie w najbardziej (moim zdaniem) odpowiednim dziale

Czy wiesz że możesz uzyskać odszkodowanie za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi, kanalizacje itd.) Wybudowane na twojej ziemi? -Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie -od sierpnia 2008 istnieje możliwość zalegalizowania istniejącego stanu faktycznego np. linii energetycznej telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli -przedsiębiorstwa przesyłowe najczęściej wypłacają odszkodowania bez postępowania sądowego. Cała procedura trwa od 2 do maksymalnie 12 miesięcy -PRZYKŁAD linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15 metrów w Suchym Lesie (Powiat Poznański) na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowienie prawa przemysłu w wysokości 30 000 zł. (trzydzieści tysięcy złotych) sprawy tego typu trwają u nas średnio około 5-6 miesięcy czyli wielokrotnie krócej niż u konkurencji zawdzięczamy to wysokiej pozycji na rynku oraz wielu tysiącom wygranych spraw w całej Polsce
nasza Korporacja zajmuje się również kwestiami takimi jak:
-Leasing
-Dotacje unijne
-REPRYWATYZACJA
-Odszkodowania
-Wypadki w rolnictwie
-Pozwy zbiorowe
-Wywiad gospodarczy
-Usługi detektywistyczne
-WINDYKACJA KRAJOWA I MIĘDZYNARODOWA
-Zastępstwo procesowe
Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu 791-919-251

Załączone pliki

Edytowany przez Prawo4i4Finanse, 23 maj 2011 - 14:53.

• 0

#2 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 23 maj 2011 - 15:30

Ile można uzyskać za jeden słup? czy to jest jednorazowe?
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • 10036492

Napisany 23 maj 2011 - 17:06

Ja nie mam zbytniego zaufania do takich instytucji zajmujących się odszkodowaniami za słupy... Kiedyś u nas po wsi jeździł pewiem bardzo, bardzo (że aż podejrzany) miły Pan, który później okazał się oszustem ;[
  • 0

#4 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 23 maj 2011 - 17:12

Ja też mam ich trochę i mi wcale nie umilają życia, kiedyś dowiadywałem się tu i tam , i z tego co wiem zbytnio nie mamy szans na odszkodowanie czy zmniejszenie opłaty przesyłowej ,z tego powodu że słupy które stoją na polach(przynajmniej na moich) stoją tam ponad 30 lat, i zarządca sieci energetycznej bez problemów wygrywa poprzez zasiedzenie gruntu, tzn tego kwadracika na którym stoi słup.
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • 10036492

Napisany 23 maj 2011 - 17:22

Zwykły rolnik zbytnio nie ma szans z tak wielką firmą jak Energa czy inne tego typu. Trzeba dobrze to przemyśleć, żeby nie popełnić błędu ;)
  • 0

#6 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 maj 2011 - 10:42

Szanse są, ale czy tylko to się opłaca? Trochę czasu i pieniędzy na to pójdzie a dużo zyskać się nie uda.
  • 0

#7 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 24 maj 2011 - 11:53

polecam ten temat do przeczytania. http://www.agrofoto....-elektrycznych/

I idźcie się z konsultować z prawnikiem. @bartek45 jak mnie się udało wygrać sprawę z KRUS-em na 46 tyś. zł to prawnik sobie i z energetyką poradzi!

Ludzie pieniądze u was na polach stoją.
  • 0
antyfan AF

#8 bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • 10036492

Napisany 24 maj 2011 - 20:02

@slaw17- cuda się zdarzają, ale nie warto na nie liczyć ;[
  • 0

#9 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 29 maj 2011 - 23:09

http://odszkodowania...01_archive.html do poczytania.

Macie szanse skroić energetykę (TP i wodociągi również) to tylko narzekacie choć pewno u niektórych po kilkanaście tysięcy zł. na polu stoi. Jeśli nie chcecie wykładać własnych pieniędzy to na forum było kilka ogłoszeń kancelarii prawnych które nie pobierały wstępnych opłat tylko prowizje od odszkodowania.

Mój znajomy (okolice Chojnic) za wkopanie kabla elektrycznego (300m) pod wiatraki dostał 60tyś.zł odszkodowania za ustanowienie służebności przesyłu. Czy to dużo czy mało to sami stwierdźcie.

@bartek45 w sądzie cudów nie ma. Poszperałem w Google i znalazłem wyrok SN na którym pozwałem krus. Od prawnika kupiłem dwie opinie prawne za 600zł i 100zł za wizytę u kardiologa (sprawa była dość trudna i nie chciałem ryzykować że będę musiał opłacić prawnika i jeszcze przegram) . Krus przegrał sprawę w I i II instancji. Teraz za to że krus nie wypłacił w pierwotnym terminie odszkodowania pozwałem ich o odsetki ustawowe (ok 10500zł) ale tą sprawę prowadzi już prawnik bo wyrok jest pewien na 95% i mnie to taniej wyjdzie niż brać od niego opinie prawne a poza tym to już mnie się odechciało włóczyć po sądach (rozprawa trwa z 20 min. a z dojazdami i powrotem masz cały dzień w d.pie).
  • 0
antyfan AF

#10 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2011 - 02:08

Slaweh fajnie jeśli u kogoś stoją transformatory, słupy wysokiego czy średniego napięcia. Ale jak stoi jeden słup niskiego napięcia który doprowadza prąd do gospodarstw to ile za niego weźmiesz? Bo takich jest chyba najwięcej w Polsce.
  • 0

#11 Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:26

U mnie ostatnio liczyli słupy bo powiedzieli że będą wymieniać. Chyba mażą że ich wpuszczę na pole jak mi odszkodowania nie zapłacą (na nowy opryskiwacz z hydraulicznymi lancami bo nie będę wiecznie wyłaził za ciągnika) wiec chyba jestem na wygranej pozycji.
  • 0

#12 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 30 maj 2011 - 06:38

Na jeden czy dwa słupy szkoda zachodu. Jeśli jeszcze doprowadzają prąd do domu to raczej niedostanie się odszkodowania za bezzasadne korzystanie z nieruchomości (wyrok Sądu Apelacyjnego bo przyjmuje się że powodowi zależało na doprowadzeniu prądu do gospodarstwa i wyraził na to zgodę).

Ale ile jest osób którzy mają słupy na polu i nie doprowadzają mu one prądu do domu (dotyczy to również innych urządzeń przesyłowych) ? Pewno w każdej wiosce kilku się znajdzie.
  • 0
antyfan AF

#13 StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 maj 2011 - 12:17

Właśnie o to chodzi. Gdy ma się jeden słup niskiego napięcia to nie wiem czy to jest sens walczyć o odszkodowanie. A takich rolników w Polsce jest dużo. Nie dość, że odszkodowanie nie będzie za wysokie to jeszcze jego część zabiorą prawnicy jeśli w ogóle podejmą się sprawy. Ale jeśli stoi na polu kilka słupów i to większych to można walczyć.
  • 0

#14 bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:19

Dzisiaj rozmawiałem z gościem który reprezentuje taką firmę i sprawa wygląda obiecująco.
Forsa dla prawników jest po robocie.
Niby dużo biorą ale zależy jak leży bo do tej pory to nawet nie wiedziałem, że da się od nich wyrwać trochę grosza.
Pytanie do kolegi @Prawo4i4Finanse, ile za taką przyjemność sobie życzy?
Tylko konkrety!!!!
I jak jest liczona kwota która się należy właścicielowi gruntu? Tu bym prosił dużo szczegółów :)
  • 0

#15 Prawo4i4Finanse

Prawo4i4Finanse

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 09:21

Witam trochę mnie tutaj nie było a więc po kolei

@bobytempelton
odszkodowanie dzielimy na 2 części pierwszą z nich jest wypłata odszkodowania za bezumowne korzystanie z gruntu oraz utratę wartości działki wstecz za ostatnich 10 lat
natomiast drugą częścią jest comiesięczne wynagrodzenie za ustanowioną służebność
kwoty natomiast różnią się w zależności od rodzaju działki (budowlana, rolna, rolna niskiej klasy/nieużytek) oraz średniej ceny działek w okolicy
Ponadto nawet jeżeli wystąpi zasiedzenie gruntu to i tak należy się odszkodowanie za okres bezumownego korzystania jak również i za przesył

@bartek45
witam odnośnie tego oszusta już wcześniej u kilku moich klientów spotkałem się z podobną sprawą proszę o dokładniejsze informacje na priw gdyż jako korporacja prawno finansowa zatrudniamy rzeszę prawników i jestem pewien że wielu z nich podjęło by się reprezentowania pana w sądzie

w kolejnym poście pisał pan:
"Zwykły rolnik zbytnio nie ma szans z tak wielką firmą jak Energa czy inne tego typu. Trzeba dobrze to przemyśleć, żeby nie popełnić błędu "
i tutaj zdecydowanie się z panem zgodzę ponieważ nie ma takiej siły przebicia jak korporacje prawne z resztą wielu prawników również nie było by w stanie ugrać odpowiedniej sumy gdyby nie stały za nimi większe organizacje u nas sprawa wygląda następująco nasi prawnicy są wykwalifikowanymi specjalistami i każdy z nich zajmuje się określoną dziedziną prawa w końcu nikt nie jest alfą i omegą we wszystkim

@ bamse
witam jeżeli chodzi o koszta to wyglądają one następująco:
na początku jest to wpłata kwoty 1200+vat na konto korporacji NATURALNIE W PRZYPADKU PRZEGRANEJ KWOTA TA JEST ZWRACANA Z WYŁĄCZENIEM KWOTY 200ZŁ chciałbym tylko zaznaczyć że do tej pory nasza korporacja nie przegrała żadnej sprawy związanej ze służebnością przesyłu

następnym kosztem jest procent od wygranej sprawy i jest to 20-30% w zależności od sprawy ponadto ja osobiście mam w zwyczaju obniżanie tego oprocentowania o 1% za każdego poleconego mi klienta myśle że to uczciwa propozycja

co do tego jak liczymy wartość odszkodowania to opisałem to już wcześniej wszystko jest uzależnione od wartości gruntu oraz jego rodzaju więcej szczegółów mogę udostępnić telefonicznie
  • 0

#16 Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 06:24

Nigdy w życiu nie wpłacę pieniędzy z góry, w Polsce jest zbyt wiele oszustów i ludzi bez honoru. Którzy patrzą tylko na łatwy zarobek, zamiast się wziąć do roboty.
  • 0

#17 Prawo4i4Finanse

Prawo4i4Finanse

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 08:00

Oto adres strony domowej korporacji dla której pracuje
http://www.korporacja-feniks.eu/
  • 0

#18 kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 08:12

Co do korporacji FENIKS to radził bym poczytać na innych forach-nie wszyscy pozytywnie sie wypowiadają .
Czyli płacąc te 1200PLN nie interesują nas żadne inne koszty-ekspertyzy i tym podobne.
W razie ewentualnej przegranej sprawy nie będziemy ponosić żadnych kosztów sądowych ?
  • 0

#19 Prawo4i4Finanse

Prawo4i4Finanse

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 14:34

Witam co do innych opinii to naturalnie gdyby wszystkie były pozytywne to było by to co najmniej podejrzane osobiście radziłbym poszukać w okolicy osób które już korzystały z naszych usług i ich zapytać o zdanie myśle że to będzie najlepszy sposób ponieważ internet przyjmie wszystko dodam tylko iż wiele mniejszych kancelarii przekazuje nam swoje sprawy nie tylko na służebność ale również reprywatyzacyjne czy związane z windykacją etc.
witam koszta sądowe to zupełnie inna kwestia i teoretycznie każdy musi zapłacić za siebie a znaczy to nie mniej niż to że jeżeli jakikolwiek prawnik wyłożył by pieniądze za państwa grozi mu zakaz wykonywania zawodu ale jesteśmy w stanie ominąć koszta sądowe w inny sposób tj. albo zupełnie zwalniamy klienta z kosztów sądowych albo jeżeli jest to nie możliwe zmniejszamy te koszta o 90% czyli na przykład jeżeli koszta sądowe wynosiły by 1000zł możemy zwolnić z nich naszego klienta całkowicie albo sprawić że zamiast 1000zł zapłaci złotych 100
w razie przegranej sprawy (do tej pory nie przegraliśmy jeszcze żadnej sprawy odnośnie służebności przesyłu) zwracamy opłatę 1200zł pomniejszoną o 200zł
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 slaw17

slaw17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 17:10

@Prawo4i4Finance piszesz że "w razie przegranej sprawy (do tej pory nie przegraliśmy jeszcze żadnej sprawy odnośnie służebności przesyłu) zwracamy opłatę 1200zł pomniejszoną o 200zł"

Z tego co mnie wiadomo sprawy o służebność przesyłu przegrać nie można. KC mówi że jeśli jedna strona wystąpi o służebność to strona przeciwna takiej służebności nie może odmówić. Inną kwestią jest czy przed Sądem za tom służebność dostaniemy satysfakcjonującą rekompensatę czy może energetyka zrobi nam zasiedzenie służebności.

PS koszt wpisowego do Sądu o służebność wynosi 40zł.

A jak wygląda skuteczność spraw za bezumowne korzystanie z gruntów przez energetykę?

Edytowany przez slaw17, 08 czerwiec 2011 - 18:34.

• 0
antyfan AF

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s