Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odszkodowania za słupy energetyczne

223 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jendj

jendj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:44

Odszkodowania za słupy energetyczne kolego nie jestem w błędzie w sprawie pasa ochronnego przy linii 400kv wszystko uzależnione jest od planu zagospodarowania przestrzennego i tak np. wejdź sobie na urząd wojewódzki pomorski i sprawdź PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO
WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO i masz konkretnie przyjęte wytyczne które wyglądają następująco punkt 10 mówi :
Wzdłuż linii energetycznych należy zachować strefy ochronne przed oddziaływaniem elektromagnetycznym. Szerokości stref wynoszą :
dla linii 110 kV - 14,5 m
dla linii 220 kV - 26 m
dla linii 400 kV - 33 m
i gdzie kolego twoje 70m ?????. Nie przeskoczysz pewnych rzeczy możesz sobie żądać w pomorskim 70 a odszkodowanie dostaniesz wedle wytycznych wojewódzkich i nie masz na to najmniejszego wpływu . Natomiast tylko prawnik i do tego dobry może w takiej kwestii pomóc bo zna kruczki prawne i ewentualnie wie jak ominąć te 33m jeżeli jest to wogóle możliwe . Natomiast wszystkie firmy odszkodowawcze doliczą sobie ekstra procencik jeżeli uda się coś dodatkowo . Firmy odszkodowawcze często nie przyjmują spraw jeżeli im się to nie opłaca finansowo za mało zarobią na tobie . Natomiast dobry prawnik nie przyjmie sprawy jeżeli nie widzi szansy na odszkodowanie , ja korzystałem z kancelarii i udało się wygrać zapłaciłem połowę tego co musiałbym zapłacić Feniksowi . Kancelaria podana z polecenia pond 400km od miejsca zamieszkania na początku kontakt telefoniczny , później e-mail i rozmowy na skype a na końcu spotkanie . Ale znajomym też pomogła więc zaryzykowałem i bardzo się cieszę . Nikt nie obiecywał nie wiadomo czego tylko realia i jeszcze raz realia . Ale kase mam na koncie i się śmieje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odszkodowania za słupy energetyczne Dzisiaj, 23:50
  •  

#42 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:50

Odszkodowania za słupy energetyczne nowicjusz1, to chyba ta sama linia co u mnie, tylko że mi już proponowali za obecną linię kasę, a za nową raczej nic nie dostanę bo moje grunty ominie, a las to wspólnota i gmina za to kasę zwinie.

Trochę mylisz się na linii 400 kv pas ochronny wynosi do 70 m-tak liczą rzeczoznawcy ZE na linii nowo powstającej NAREW-OSTROŁĘKA która będzie budowana i już płacą ludziom odszkodowania naliczając pas ochronny 70 m x długość linii która przebiega przez działkę.

Dokładnie o tą linię chodzi.

Edytowany przez st220, 27 sierpień 2011 - 06:39.

#43 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2776 postów

Napisany 28 sierpień 2011 - 12:30

Odszkodowania za słupy energetyczne Aj ka by wyglądała sprawa gdy będą wymieniać słupy z drewnianych na betonowe. Co zrobić zeby postawili je na granicy pola a nie przez środek idzie. Pole jest wąskie ale długie a idioci zamiast postawić na miedzy 7 metrów to dali przez pole ile czasy i paliwa się pali przez obróbke koło słupa.
Mój Wladimirec podbija świat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 19:16

Odszkodowania za słupy energetyczne Jeśli pole jest długie, a słupy stoją na środku to walcz o służebność, najlepiej skontaktuj się z jakąś firmą która zajmuje się takimi odszkodowaniami i się zorientuj czy coś można wywalczyć.

#45 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:26

Aj ka by wyglądała sprawa gdy będą wymieniać słupy z drewnianych na betonowe. Co zrobić zeby postawili je na granicy pola a nie przez środek idzie. Pole jest wąskie ale długie a idioci zamiast postawić na miedzy 7 metrów to dali przez pole ile czasy i paliwa się pali przez obróbke koło słupa.

Jeśli nie masz w księdze wieczystej służebności dla energetyki to ich nie wpuszczaj na pole. Żeby wejść na twoje pole muszą mieć twoją zgodę i w tym momencie można z nimi po negocjować aby przestawili słupy.
Znam przypadki (opisane na forach związanych z odszkodowaniami za słupy) że właściciel pola potrafił poszczuć pracownika energetyki psem i trzymał go przez dwie godziny na słupie aż przyjechała policja. Pan policjant grzecznie wytłumaczył że to jest wtargniecie na cudzą własność i potrzeba pozwolenia właściciela aby wejść na jego pole.
antyfan AF

#46 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 11:35

Odszkodowania za słupy energetyczne a czy ja mam cień czasy na jakieś odszkodowanie za same linie energetyczne przebiegające nad moim polem długość około 180m chyba to linia 400Vk(Żarnowiec-Gdańsk) dodam że właścicielem jestem od roku, a wcześniej był ojciec, a jeszcze wcześniej dziadek. Linia była budowana w latach 1970-1980 konkretnie nie wiem, prosiłbym o podpowiedź osób które wygrały już lub są w toku sprawy o odszkodowanie(służebność), i czy gra warta świeczki.

#47 Share zdzicho

zdzicho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 21:13

Odszkodowania za słupy energetyczne czy za pojedynczy słup stojący na śrotku pola też można dostać kase

#48 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6569 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:46

Odszkodowania za słupy energetyczne a jak jest z innymi urządzeniami przesyłowymi?
Chodzi mi o wodociąg - mam go chyba z 300metrów na jednej działce.
No i teraz chcą budować nitkę oczyszczalni obok (równolegle do wodociągu) czyli też 300metrów no i na drugim polu z 80metrów.

Da się coś wyrwać?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#49 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 16:30

Odszkodowania za słupy energetyczne Tp ciekawa sprawa ale aż się wierzyć nie chce, że można dostać faktycznie odszkodowanie za e słupy energetyczne.
U mnie na polu są 3 słupy, z tego 2 podwójne dla lini biegnącej od transformatora do innych zabudowań.
Słupy jak słupy ale fakt, że utrudniają dość mocno prace polowe a przy słupach włąsciwie to nic nie rośnie. Długość linii to ok. 150m - czy i w jakiej mniej więcej wysokości odszkodowanie mógłbym teoretycznie uzyskać?

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2011 - 16:50

Da się coś wyrwać?

Osobiście wątpię.U mnie teraz kładą kanalize i nie dość że odszkodowań nie ma to będziemy musieli na konto urzędu wpłacić kasę tytułem opłaty adiacenckiej gdyż taka inwestycja jak wodociągi czy kanalizacja podnosi wartość działki. :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9456 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:01

Odszkodowania za słupy energetyczne U mnie jak był kładziony wodociąg a później telefon to były odszkodowania. Nie było problemów je uzyskać. Jedna osoba nie chciała się zgodzić na przekopanie (z 500m będzie) To żeby się zgodziła zaproponowali jej założenie przyłącza za darmo i wtedy się zgodzili.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#52 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6569 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:36

Odszkodowania za słupy energetyczne widzę co powiat to inaczej. U mnie wodociąg i ta kanaliza idą przez pola więc raczej wzrostu wartości działki nie ma bo budować się tu nikt nie będzie chciał.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:52

Odszkodowania za słupy energetyczne U naszych urzędników nie ma znaczenia czy ktoś kiedykolwiek będzie coś na danej działce stawiać. Dla nich taka ziemia warta jest więcej i już.Zatem wyjścia nie mamy. Łowca odszkodowań staje się ofiarą

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8301 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:59

Odszkodowania za słupy energetyczne LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZROBIĆ W BALONA!!!

Za co kolwiek przechodzące przez naszą, moją działkę można WYRWAĆ - DOSTAĆ pieniądze. Za telefon, wodę, kanalizację, druty nad działką. Pierwszy raz jak robią, za same przejście, a później miesięczny czynsz dzierżawny.

Gminy boją się tego jak ognia i straszą ludzi mówiąc TAK jak KRISTOFOn piszę. W tym przypadku to już po świńsku postępują!!

Perę lat temu za przejście przez moją działkę ok 100m, dostałem jako jedyny w gminie 2 tyś zł. Nie zgodziłem się na przejście i inwestycja stanęła koło mojego płotu. Nie dość że mam telefon, słupy energetyczne, wodę to jeszcze jedną wodę ciągli.

Teściu za kabel telefoniczny 800 metrów W SZCZERYM POLU,wziął 12 tyś z 10 lat temu.

Gminy boją się tego jak ognia bo mogło by takie czynsze zrujnować budżet gminy!! Słyszałem nawet o cichych umowach między gminami a radcami, lub korporacjami wyciągające takie pieniądze żeby nie wchodziły w takie odszkodowanie bo budżety gmin tego nie wytrzymają.

KRISTOFOn zadzwoń do jakiej kolwiek kancelarii i dowiedz się ile możesz wyciągnąć za samo przejście przez działkę a później za czynsz dzierżawny płatny co miesięcznie!! Np. korporacja Fenix z wschodu Polski [ ja akurat tam załatwiam sprawę] Przeczytaj ten temat są jakieś nr. tel. podane zadzwoń i się spytaj a potem do gminy po darmowe podłączenie lub po odszkodowanie.

NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W BALONA Z NIEWIEDZY I SPRYTU URZĘDNIKÓW!!!!!Niem ma czegoś takiego jak podniesienie wartości działki tylko jest obniżenie wartości. Bo na tej działce jest coś i już działka jest nie zbyt ustawna.Jak ja stawiałem dom u mnie na działce to na 20 arach musiałem projekt domu dopasowywać do działki. Efekt jest taki że dom stoi nie tam gdzie chciałem a z jednej strony metr od rurociągu z drugiej 3 od granicy działki.Bo nie mogłem postawić tak jak chciałem, A działka duża i ładna, ale przez rury cholernie nie ustawna.

Z wyrwaniem kasy może być problem tylko w jednym przypadku. Jak przyłącze idzie tylko do mnie. Jeśli przyłącze idzie do mnie i sąsiada kasa się NALEŻY.

Przypadek KRISTOFOna to typowy wymysł urzędników. Zastraszyć może się uda. Rolnik głupi to może może!!! KRISTOFOn jeśli nic nie podpisałeś to zażądaj 5 tyś za samo przejście[ jeśli to nie jest tylko do ciebie] Zobaczysz co ci odpowiedzą!!!

Edytowany przez tomek73, 04 grudzień 2011 - 18:27.

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2011 - 18:12

Odszkodowania za słupy energetyczne Prawdą jest że gminy nie stać na odszkodowania.

Edytowany przez KRISTOFORn, 04 grudzień 2011 - 18:36.

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8301 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 18:26

Odszkodowania za słupy energetyczne Przepraszam że poczułeś się obrażony ale ja nie pisze o tobie tylko o gminie!! Jak gmina podchodzi do sprawy!! Jak oni do ciebie podchodzą! Stanowisko urzędu do właścicieli gruntów.

#57 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2011 - 14:57

Odszkodowania za słupy energetyczne gmina ma prawo...tomek73 nie wypisuj głupot - http://www.gazetapod...ncka-a_2735.htm

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8301 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:26

Odszkodowania za słupy energetyczne No fakt mają prawo. Ale rolnik, i właściciel gruntu ma prawo o odszkodowanie, za przejście przez działkę i później prawo o czynsz dzierżawny co miesięczny.

Kto na tym lepiej wyjdzie??

#59 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 10 grudzień 2011 - 21:28

Odszkodowania za słupy energetyczne tomek73 jestem ciekawy jak się wspułpracuje z feniksem ,czy sprawa posunęła się do przodu? zastanawiałem się nad nimi ale sobie życzą [opłate manipulacyjną ]co dla mnie to jest dziwne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8301 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 21:50

Odszkodowania za słupy energetyczne Zapłaciłem na początku chyba 1,8 tyś i teraz 500 za biegłego.