Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

andrzej2110    535

U mnie jak był kładziony wodociąg a później telefon to były odszkodowania. Nie było problemów je uzyskać. Jedna osoba nie chciała się zgodzić na przekopanie (z 500m będzie) To żeby się zgodziła zaproponowali jej założenie przyłącza za darmo i wtedy się zgodzili.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

widzę co powiat to inaczej. U mnie wodociąg i ta kanaliza idą przez pola więc raczej wzrostu wartości działki nie ma bo budować się tu nikt nie będzie chciał.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U naszych urzędników nie ma znaczenia czy ktoś kiedykolwiek będzie coś na danej działce stawiać. Dla nich taka ziemia warta jest więcej i już.Zatem wyjścia nie mamy. Łowca odszkodowań staje się ofiarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ ZROBIĆ W BALONA!!!

 

Za co kolwiek przechodzące przez naszą, moją działkę można WYRWAĆ - DOSTAĆ pieniądze. Za telefon, wodę, kanalizację, druty nad działką. Pierwszy raz jak robią, za same przejście, a później miesięczny czynsz dzierżawny.

 

 

Gminy boją się tego jak ognia i straszą ludzi mówiąc TAK jak KRISTOFOn piszę. W tym przypadku to już po świńsku postępują!!

 

Perę lat temu za przejście przez moją działkę ok 100m, dostałem jako jedyny w gminie 2 tyś zł. Nie zgodziłem się na przejście i inwestycja stanęła koło mojego płotu. Nie dość że mam telefon, słupy energetyczne, wodę to jeszcze jedną wodę ciągli.

 

 

Teściu za kabel telefoniczny 800 metrów W SZCZERYM POLU,wziął 12 tyś z 10 lat temu.

 

Gminy boją się tego jak ognia bo mogło by takie czynsze zrujnować budżet gminy!! Słyszałem nawet o cichych umowach między gminami a radcami, lub korporacjami wyciągające takie pieniądze żeby nie wchodziły w takie odszkodowanie bo budżety gmin tego nie wytrzymają.

 

 

KRISTOFOn zadzwoń do jakiej kolwiek kancelarii i dowiedz się ile możesz wyciągnąć za samo przejście przez działkę a później za czynsz dzierżawny płatny co miesięcznie!! Np. korporacja Fenix z wschodu Polski [ ja akurat tam załatwiam sprawę] Przeczytaj ten temat są jakieś nr. tel. podane zadzwoń i się spytaj a potem do gminy po darmowe podłączenie lub po odszkodowanie.

 

NIE DAJCIE SIĘ ROBIĆ W BALONA Z NIEWIEDZY I SPRYTU URZĘDNIKÓW!!!!!Niem ma czegoś takiego jak podniesienie wartości działki tylko jest obniżenie wartości. Bo na tej działce jest coś i już działka jest nie zbyt ustawna.Jak ja stawiałem dom u mnie na działce to na 20 arach musiałem projekt domu dopasowywać do działki. Efekt jest taki że dom stoi nie tam gdzie chciałem a z jednej strony metr od rurociągu z drugiej 3 od granicy działki.Bo nie mogłem postawić tak jak chciałem, A działka duża i ładna, ale przez rury cholernie nie ustawna.

 

 

Z wyrwaniem kasy może być problem tylko w jednym przypadku. Jak przyłącze idzie tylko do mnie. Jeśli przyłącze idzie do mnie i sąsiada kasa się NALEŻY.

 

Przypadek KRISTOFOna to typowy wymysł urzędników. Zastraszyć może się uda. Rolnik głupi to może może!!! KRISTOFOn jeśli nic nie podpisałeś to zażądaj 5 tyś za samo przejście[ jeśli to nie jest tylko do ciebie] Zobaczysz co ci odpowiedzą!!!

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdą jest że gminy nie stać na odszkodowania.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przepraszam że poczułeś się obrażony ale ja nie pisze o tobie tylko o gminie!! Jak gmina podchodzi do sprawy!! Jak oni do ciebie podchodzą! Stanowisko urzędu do właścicieli gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No fakt mają prawo. Ale rolnik, i właściciel gruntu ma prawo o odszkodowanie, za przejście przez działkę i później prawo o czynsz dzierżawny co miesięczny.

Kto na tym lepiej wyjdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

tomek73 jestem ciekawy jak się wspułpracuje z feniksem ,czy sprawa posunęła się do przodu? zastanawiałem się nad nimi ale sobie życzą [opłate manipulacyjną ]co dla mnie to jest dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKPOD    0

Witam,

czytając to forum widzę, że sporo z Państwa nie wie jak zabrać się za odszkodowania za słupy energetyczne, linie gazociągu itp. W takim razie mogę polecić Krajową Platformę Odszkodowań firma działa na terenie całego kraju, nie pobiera opłat wstępnych od swoich klientów wiec wstępna weryfikacja, która ukazuje szacowaną wysokość odszkodowania, szanse na jego otrzymanie jest całkowicie za darmo.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

www.kpod.pl

mail. biuro@kpod.pl

tel: 71 7230797

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

może ktoś zna sprawdzonego prawnika lub firmę z okolicy Siedlec, która zajmuję się takimi sprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKPOD    0

Witam, nasza firma działa na terenie całego kraju więc również zajmujemy się sprawami z okolic Siedlec, poza tym w Mińsku Mazowieckim ma siedzibę nasz partner, który może ułatwić kontakt z Krajową Platformą Odszkodowań.

W razie pytań proszę o kontakt:

tel.(71)7230797, tel. kom.690980660

Więcej informacji znajduję się na stronie

www.kpod.pl

e-mail.biuro@kpod.pl lub pawel.muszynski@kpod.pl

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Mam pytanie do użytkowników z wielkopolski, bo do nas na teren wchodzi firma CODICUM i zastanawiam się czy podjąć współpracę i najlepiej zapytać użytkowników czy korzystali z jej usług, jak wyglądała sprawa odszkodowań, czy były jakieś dodatkowe koszta, albo inne haki ;) .

Czytając temat zauważyłem że użytkownik @jendj otrzymał znaczne odszkodowanie, ale przeglądając profil jest mało wiarygodny bo nie ma nic oprócz wpisów w tym temacie, bardzo zastanawiające :lol:

Edytowano przez kamieniak89

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinad    0

ODSZKODOWANIA ZA URZADZENIA PRZESYŁOWE ENERGI ,WODY I GAZY

tenajlepsza oferta na frynku .!!!! TEL 5359856798

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:( czekać na to: http://biznes.onet.pl/beda-rekompensaty-za-sieci-linie-i-rurociagi-na-dz,18496,5053983,1,news-detal, czy wziąć sprawy w swoje ręce i wynająć kancelarie prawną, bo coś mi się wydaje, że to nasze kochane państwo będzie chciało się wymigać tanim kosztem. :blink: jaką polecacie firmę z regionu wlkp, dużo jest ogłoszeń "Feniks" i firmy "Heaven" ale jakoś nie spotkałem się z wyraźnymi i pozytywnymi efektami ich działań <_< może się myle, macie inne namiary, a może te firmy są dobre -_-

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Do tej pory przez tyle lat nie oddawali nikomu kto nie walczył w sądzie i myślisz że nagle ustawę wprowadzą, szczerze wątpię bo u nas w sejmie zawsze na planach się tylko kończy.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Słyszał może ktoś o firmie MEDIUM z Piły która zajmuję się odszkodowaniami za linie energetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1117

Kiedyś nasi dziadkowie dawali stawiać słupy i się cieszyli że mają Energię elektryczną, dziś każdy chciałby na tym zarobić. Ciekawe co by rolnicy robili jakby elektrownia powiedziała nie płacimy tylko zabieramy słupy i po problemie zostawimy tylko linie (za które zapłacimy) do dużych zakładów.

 

I co wtedy będzie robił rolnik, walczył o odszkodowanie nadal ?????????????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:huh: kolego@Sadek nikt łaski nie robi, firmy dystrybucyjne pobierają do każdego użytkownika energii opłatę przesyłową, a więc taki fundusz już istnieje <_< co do tych firm o różnych nazwach są to najzwyklejsi pośrednicy pomiędzy składającym wniosek o odszkodowanie a kancelarią prawną, wydaje się najlepiej udać się do najbliższej kancelarii radcy prawnego lub kancelarii adwokackiej, opłata za pełnomocnictwo w sporze to 1200-1500zł, no i po wygraniu sprawy % od sumy ;)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Kiedyś nasi dziadkowie dawali stawiać słupy i się cieszyli że mają Energię elektryczną, dziś każdy chciałby na tym zarobić. Ciekawe co by rolnicy robili jakby elektrownia powiedziała nie płacimy tylko zabieramy słupy i po problemie zostawimy tylko linie (za które zapłacimy) do dużych zakładów.

 

I co wtedy będzie robił rolnik, walczył o odszkodowanie nadal ?????????????

No własnie mój ojciec stawiał te słupy, ale jak mi mówi że nie stawiał je dla jakiś spółek czy prezesów które teraz za przesył ostro kasują. Z ty zabieraniem słupów dowaliłeś jak Filip z ......:) ciekawe dla kogo te duże zakłady by produkowały np. telewizory jak u nas nie będzie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Powiedzcie co zrobić, był u mnie facet z elektrowni żebym podpisał zgodę na wymianę słupów i linii elektrycznej na moim polu. Powiedziałem mu że podpisze jak puszczą linie w ziemi, to on powiedział że to wyjdzie za drogo i elektrownia się na to nie zgodzi, to powiedziałem żeby słupy przesunąć 3 metry, wtedy stały by na granicy przy drodze to powiedział że przy samej drodze też nie mogą stać. Na razie mu nie podpisałem ale nie wiem co dalej robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Musisz tylko pamiętać żeby ustalić przed podpisaniem kto będzie płacił odszkodowania za powstałe szkody podczas tej wymiany Mój sąsiad dostał zapewnienie od firmy wymieniającej że to oni mu zapłacą po czym chcieli się wypiąć i odsyłali do elektrowni Na szczęście porobił sobie zdjęcia szkód i pogroził w elektrowni że pójdzie z tym do sądu bo ma dowody Po jakimś czasie odwiedzili go ludzie z tej firmy co wymieniała i coś tam zapłacili (choć to były grosze) więc radzę ci udokumentować szkody jeśli jakieś powstaną

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Powiedzcie co zrobić, był u mnie facet z elektrowni żebym podpisał zgodę na wymianę słupów i linii elektrycznej na moim polu. Powiedziałem mu że podpisze jak puszczą linie w ziemi, to on powiedział że to wyjdzie za drogo i elektrownia się na to nie zgodzi, to powiedziałem żeby słupy przesunąć 3 metry, wtedy stały by na granicy przy drodze to powiedział że przy samej drodze też nie mogą stać. Na razie mu nie podpisałem ale nie wiem co dalej robić?

 

Jak bedziesz cokolwiek podpisywał to sprawdź w umowie czy nie ma zapisu o służebności, bo mogą Ciebiue w wała zrobić że dostaniesz odskodowanie a przy okazji w umowę wpiszą służebność i nic nigdy więcej za te słupy nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj