Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy opłaca się gospodarować na 8 ha

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misio17171

misio17171

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 maj 2011 - 13:55

czy opłaca się gospodarować na 8 ha myślę czy opłaca się gospodarować na 8 ha?
mam dwa c-360 i podstawowy sprzęt
myślałem też nad tym żeby chować krowy mleczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy opłaca się gospodarować na 8 ha Dzisiaj, 19:49
  •  

#2 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:00

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Z 8 ha to możesz wyżyć jak warzywa będziesz uprawiał.
Z 12 krów mlecznych (tyle utrzymasz z 8 ha) nie wyżyjesz chyba że mleko w mlekomacie będziesz sprzedawał po 15-2 zł

#3 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 23 maj 2011 - 14:07

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Tak jak wajdek pisze warzya lub sad lub truskawki, maliny. A jak tego nie lubisz to bydło mięsne jak masz budynki. Krowy mleczne duzo jedzą. Raczej nie utrzymałbyś się z 12 krów. Ja na twoim miejscu bym inwestował w opasy :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:14

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Moim zdaniem warto gospodarować na 8 ha,teraz mleko już ma lepsze ceny niż kiedyś nigdy nie wiadomo czy nie bedziesz myślał za kilka lat o powiększeniu gospodarstwa więc moim zdaniem powinieneś zacząć gospodarzyć :rolleyes:

Edytowany przez dawid2, 23 maj 2011 - 14:16.

#5 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 maj 2011 - 14:30

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Na takiej powierzchni możesz też sadzić zioła.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#6 Share dawid2

dawid2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:41

czy opłaca się gospodarować na 8 ha gospodarz na tych 8 ha będziesz miał z mleka co miesiąc pieniądz a z bydła mięsnego ani z warzyw nie masz dochodu stałego.

#7 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 23 maj 2011 - 14:50

czy opłaca się gospodarować na 8 ha takie tematy po prostu mnie śmieszą :lol: :lol: :lol: :lol: to nie wiesz czy w tej chwili rodzice dobrze z tego żyją, ????

dla mnie 8 ha to na tym da się spokojnie wyżyć
4ha ogórka gruntowego
2ha cebuli
2ha ziemniaka

Zbiory nie nakładają Ci się w jednym czasie

#8 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 23 maj 2011 - 15:09

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Te ceny mleka obecnie nie są wcale takie wysokie patrząc na inne ceny żywności czy paliwa tak naprawdę te 1.30 czy 1.50 to tak naprawdę jak 1.05-1.00 chyba że ktoś ma 50 dojnych i wydajność 7500 8000 tyś od krowy.
Jeśli nie masz w pobliżu żadnych dużych gospodarzy i ziemi trochę jest i wiesz że będzie wyprzedawana to można spróbować jak najbardziej ,ale jeśli jesteś na około obstawiony gospodarzami którzy mają po 50 70 ha i niema już ani 1 ha do kupienia to nie ma co się rwać.

#9 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 23 maj 2011 - 16:43

czy opłaca się gospodarować na 8 ha najlepiej iśc do pracy a nie bawić się z głównem w życiu nie wyżyjesz na 8 ha

#10 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:05

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Daj se chłopie spokój..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:19

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Ja na Twoim miejscu na tych 8 ha zasiałbym troche rzepaku i troche pszenicy.Moze coś jeszcze na sprzedaz.I poszedłbym do pracy.A ziemia to byłoby takie dodatkowe źródełko :)

#12 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:20

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Da się żyć z 8ha tylko z głową. 2ha brokuła lub kalafioru, 2h fasoli lub jakiegoś strąkowego jaki w waszym regionie jest uprawiany i 4ha pszenicy, kawałek ogrodu dla siebie aby ograniczyć koszty zakupów warzyw i można żyć i to w miarę dostatnie.

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:32

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Opłacać to się opłaca ale wyżyć z tego się nie da.
Lepiej pracuj gdzieś na etacie a na tych 8h zasiej jakieś zboża,przy tym aż tak dużo roboty nie ma.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 23 maj 2011 - 18:10

czy opłaca się gospodarować na 8 ha może by się opłacało jak byś jeszcze miał coś w dzierżawie, <_< chociaż 3,4 ha, wtedy nastawic sie na produkcje mleka i git B)

#15 Share misio17171

misio17171

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 maj 2011 - 18:55

czy opłaca się gospodarować na 8 ha

Moim zdaniem warto gospodarować na 8 ha,teraz mleko już ma lepsze ceny niż kiedyś nigdy nie wiadomo czy nie bedziesz myślał za kilka lat o powiększeniu gospodarstwa więc moim zdaniem powinieneś zacząć gospodarzyć :rolleyes:

zgadzam się. Raczej nastawie się na mleko. bo o opasach nie ma mowy poniewasz teraz idą do dołu a mleko jeszcze nie jest tak źle. Pomyśli się o dzierżawie :D

a na jakie dofinansowania mogę liczyć???

#16 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 maj 2011 - 18:57

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Ciekawe że ja mam 5 ha +plus 2ha łąki + ok 5 dzierżawy i jakoś żyje mam ok 20 krów i daję rady. Najlepiej siedzieć i nic nie robić

#17 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:57

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Tylko ty się nie pytałeś czy coś się opłaca. Nie wróże autorowi przyszłości bo skoro sam nie wie co robić to co skąd mamy my wiedzieć? Gdyby był przedsiębiorczy to sam by już kombinował co posiać, zasadzić czy chować aby mieć z tego pieniądze. Kolejna osoba która chce się nie narobić a zarobić. Niedługo pojawią się tematy typu "chce kupić ziemię i skąd wziąć pieniądze na to?"

#18 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:18

czy opłaca się gospodarować na 8 ha Zgadzam sie ze StasiekS.
Pytając się czy można wyżyć z 8 ha oznajmia że niema pojęcia o gospodarce, gdyby je miał, to zamiast pytać na forum usiadłby i policzył co w jego regionie najbardziej się opłaca. Jeżeli do tej pory nie miałeś krów i nie masz dla nich budynków, to koszt budowy na te 12 krów to jakieś 200 tyś zł. Przy 8 ha to na żadne na dzień dzisiejszy dofinansowanie nie masz co liczyć. Modernizacji już niema, na młodego rolnika masz za mało ziemi i kredytu preferencyjnego też nie dostaniesz.

#19 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:23

czy opłaca się gospodarować na 8 ha chłopie, o takie rzeczy się nie pyta, bo to jest tak samo jakbyś pytał się kolegi o opinię na temat dziewczyny, to Ty musisz wiedziec czy ci się to opłaca/może opłacać. liczy sie twoj pomysł i twoje umiejętności, bo to know how jest zawsze kluczem do sukcesu.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dziedzic666

dziedzic666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:07

czy opłaca się gospodarować na 8 ha To czy z 8 ha wyżyje to zależy tylko i wyłącznie od niego...na necie na pewno nie znajdziesz odpowiedzi bo nie wiemy jaka jest jego sytuacja np. w okolicy,
z 10 km ode mnie mieszka starszy gość co ma 5 ha, rozejrzał się dookoła-kupił beczke asenizacyjną i na wywozie nieczystości dorobił się tak że dziś świadczy usługi od orki po zbiór, kilku ciągników, kombajnów i mase sprzętu który na pewno mu nie potrzebny na te hektarki więc albo kombinuj i działaj albo sprzedaj i nie męcz się i nie wegetuj...pzdr