Zaloguj się, aby obserwować  
aster453

Sieczkrania do zielonek vs. przyczepa zbierająca

Polecane posty

aster453    26

Tak się zastanawaim co będzie lepsze zakupienie sieczkarni do zielonek zaczepianej do ciągnika i za nią przyczpa lub drugi ciągnik i przyczepa.

I tutaj pierwsze pytanie jaka najlepsza sieczkarnia zawieszana do zielonek zwłaszcza że wolałbym taką zeby jeżdzić dwoma ciągnikami z tego powodu że poplony siane na polach a raczej te pola są pochyłe więc sieczkarnie takie jak orkan (ok. 5 tys. do 8 tys.) odpadają. Proszę o propozycje ?

Tutaj pojawił się nowy pomysł a może nie sieczkrania a przyczepa samozbierająca np. z rotorem (koszt ok 18 tys.) 8t.

Zastanawaim się co lepsze gdyż jestem także na etapie zakupu ciągnika i padło na JD5080M a może kupić go z tuzem i womem i wtedy z przodu kosiarka a z tyłu przyczpa ?

Jednak koszt wzrasta o jakieś 25 tys. na samym ciągniku. Po drugie nie wiem czy jd 5080m poradzi sobie z kosiarką przednią i przyczepą z tyłu. Plus oczywiście koszt kosiarki ok. 10 tys.

Dlatego biorąc to wsztystko pod uwagę cobyście wybrali chodzi mi o koszty i efekty. Chodzi mi o zakup i póżniejszą eksploatacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Polecam przyczepę zbierającą!

Kosiarka z przodu? To tylko chyba jak od razu zielone przywozisz bydłu do obory....

Ten jd ma 80km? Bo jeśli tak to jest to jednak za mało na przyczepę 8t z rotorem, braknie mu mocy na womie, chyba że poodkręcasz połowę noży...

Ale ogólnie ujmując to przyczepa jest wygodniejsza od sieczkarni. Dodatkowo do zbioru załóżmy kukurydzy, sorga czy innych tego typu roślin masz dużą przyczepę objętościową.

No chyba, że sieczkarnia ma mieć tez przystawkę do kukurydzy, gniotownik i tego typu rzeczy to wówczas wybór bardziej skomplikowany. Z ciekawych sieczkarni jakiś czas temu widziałem potingera, tylko że ich cena nowego sprzętu może być odstraszająca.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26
Napisano (edytowany)

tzn. jeśli chodzi o sieczkarnię to posiadam potingera stara bo stara ale działa ok 4 ha qq na rok wystarcza by kosić jednak zeleży mi na zielonce tzn. poplony oraz trzeci pokos.

 

Mówisz że 8 t.to za dużo do 80km. Dwa na co zwracać uwagę przy zakupie przyczepy samozbierającej.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy żyto ozime można zbierać przyczepą samozbierającą i zrobić z tego kiszonkę ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Zyto ozime jak najbardziej możesz zbierać przyczepą(z nożami). Wyjdzie taka kiszonka jak z bel, tylko koszt zapewne sporządzenia paszy trochę mniejszy.

A nie możesz do tej sieczkarni co masz dokupić podbierak do pokosów?

 

80KM to zdecydowanie za mało na 8 ton jeśli chodzi o przyczepy z rotorem. Wiadomo, że samą przyczepę uciągnie ale mało, zdecydowanie za mało mocy na WOM-ie...

Sam wprawdzie nie mam przyczepy, chociaż zastanawiam się nad kupnem, ale widzę jakie rolnicy z okolicy ciągają zestawy...

Przyczepę 6 ton jeden z nich ciągał pronarem 82 z powykręcaną prawie połowa noży bo nie dawał rady, teraz landini landpower 125 dopiero sobie radzi z kompletnym zestawem noży w rotorze. Może i coś słabszego dałoby radę- ok 100 KM, ale 80 na tą 6-tonową to było zdecydowanie za mało.

Zresztą możesz popytać o sprzedawców nowego sprzętu, powinni potwierdzić moje słowa.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

To i tak mam nowy dylemat gdyż jeśli juz to kupię tylko jd 5080 m czy coś w tym rodzaoju bo na takiego składałem PROW to będzie trzeba było coś poszukać, ale dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

A nie miałeś wpisanego zakresu mocy, np. 80-100KM? wówczas taki 100km może i z 6 dałby radę...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

ok mam wpsiany zakres ale 80 -90 ale boję się że ilośc ha jakie posiadam nie pozwoliłoby na więszką moc ciągnika

w sumie z dzierżawami ok 15 ha ale nie wszytskie na umowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Teraz można przepchnąć trochę większe ciągniki niż kiedyś, zorientuj się jaką przyczepę/sieczkarnie ociągnie ciągnik o mocy 80/90 i wówczas szukaj, bo kupienie za dużego zestawu nic dobrego nie wróży


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

MÓJ SĄSIAD CIĄGA POOTTINGERA PRZYCZEPĘ SILOPROFI 1 TYLKO NIE WIEM CZY PEŁNY ROTOR CZY PÓŁROTOR JD OKOŁO 80 KM I NIE BYŁ PROBLEMU A JAK MU SIE COS POPSUŁO JAKIŚ CZAS TEMU TO POŻYCZYŁ OD EMNIE SILOPROFI 2 8T I SMIGAŁ BEZ PROBLEMOWO TEŻ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj