Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa Kawasaki

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 22 maj 2011 - 19:04

Kosa spalinowa Kawasaki Witam, ostatnio miałem okazje kupic kosę spalinową firmy kawasaki o mocy 2.7 km za 1300 zł (nową). I chciałem się was spytac czy warto było by ją kupic i czy jest wytrzymała tzn pochodzi chwile. Proszę o szybką odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Kawasaki Dzisiaj, 01:08
  •  

#2 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 22 maj 2011 - 19:23

Kosa spalinowa Kawasaki witam nie uzywalem nigdy kosy kawasaki ale za to mialem kose firmy makita i powiem ci ze szkoda gadac nawet o tej kosie . teraz mam kose husqwarna 5 lat i jest ok . wydaje mi sie ze to tak jak z pilami spalinowymi drwale w lesie przewanie nosza husqwarny i stihl a firmy do koszenia poboczy i rowow tez tylko tej firmy . uwazam ze niema co kombinowac dac troche wiecej ale warto .

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2011 - 19:37

Kosa spalinowa Kawasaki

Witam, ostatnio miałem okazje kupic kosę spalinową firmy kawasaki o mocy 2.7 km za 1300 zł (nową). I chciałem się was spytac czy warto było by ją kupic i czy jest wytrzymała tzn pochodzi chwile. Proszę o szybką odpowiedz

Jeszcze tylko kos w OKOPOWYCH nie było - Jest temat o kosach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10077-kosa-spalinowa/ nawet nie trzeba dużo szukać.
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Edytowany przez MAT912, 22 maj 2011 - 19:55.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 22 maj 2011 - 19:40

Kosa spalinowa Kawasaki Ja mam dolmara czyli makite i już 3 lata razem bez awarii u mnie w okolicy tez są makity i nikomu też się nie psuje B) Może nie kosa jest do d*py tylko operator ;)
A co do tego kawasaki to mi to china zalatuje :P Szukaj czegoś z silnikiem Mitsubishito taka rada ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 maj 2011 - 20:19

Kosa spalinowa Kawasaki Ja posiadam kosę stihl fs85 i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony- pracuje u mnie jakieś 5 lat i do tej pory wszystko ok. polecam stihl :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#6 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 22 maj 2011 - 20:48

Kosa spalinowa Kawasaki wojno33 jak bym miał taką kase na steela to bym kupił ale niestety nie mam;/

#7 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 22 maj 2011 - 20:49

Kosa spalinowa Kawasaki Również polecam stihl i husqwarne, dwie sprawdzone marki z wysokiej jakości sprzętem.
Kawasaki nigdy nie widziałem więc nie będę robił tej firmie złej reklamy, ale może jednak warto trochę dołożyć i mieć pewny dobry sprzęt?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#8 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 22 maj 2011 - 20:50

Kosa spalinowa Kawasaki ja mam kosę Kawasaki TH48 o mocy 3km już ze 3 lata i działa bardzo dobrze tylko żyłkę zakładać paliwo lać i kosić, sąsiady też mają z tej firmy i nie narzekają. Ja za swoją dałem chyba 1200zł
red power

#9 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 22 maj 2011 - 21:18

Kosa spalinowa Kawasaki

Jeszcze tylko kos w OKOPOWYCH nie było - Jest temat o kosach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10077-kosa-spalinowa/ nawet nie trzeba dużo szukać.
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

hmm, może chce łęciny tą kosą ścinać... :rolleyes:

#10 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:03

Kosa spalinowa Kawasaki krzysiekfarmer5 A przekładnia jak dlugo kosisz to bardzo się grzeje? Bo ja raz w miesiącu kosze działkę ciotce o powierzchni 30a i tak dośc duża trawa jest i czy wytrzyma pare lat przy intensywnej pracy bo jeszcze dochodzi do tego sad 20a ale tam raz na 2 tygodnie kosze trawę to tak źle nie ma. Steel wiadomo dobry lecz cenowo mnie przeraża patrzylem ostatnio to 2800 o mocy 2.8 bodajże a kawasaki 2.7km mam za 1300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 23 maj 2011 - 18:30

Kosa spalinowa Kawasaki no wiesz jak kosiarka chodzi cały czas przez 5-6 godzin to na pewno się zagrzeje, bo tam są wysokie obroty i w dużej trawie jest duże obciążenie. ja jak kosze w malinach tak 2-3 godziny to się nie grzeje jest ciepła ale nie grąca ;)
red power

#12 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:19

Kosa spalinowa Kawasaki krzysiekfarmer5 Ja koszę z przerwami tzn wypale 1 bak i daje odpoczac 20 min lub wiecej aż wystygnie i tak w kółko. I mówisz że warto kupic tą kosę?

#13 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:56

Kosa spalinowa Kawasaki ja bym swoją kupił jeszcze raz. Cena nie jest wygórowana w porównaniu do stihla czy husqvarny ale jakość taka sama a może i lepsza. Ostatnio znajomy kupił kosę stihl 2,5km chyba zapłacił coś koło 2000zł i po jakimś pół roku zepsuł się gaźnik zawiózł do mechanika a mechanik wyciągnął gaźnik i pisało made in china. Więc nie zawsze droższe jest lepsze tym bardziej japończycy nie stosują byle jakich rzeczy. ;)
red power

#14 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:22

Kosa spalinowa Kawasaki A waga tej kosy jaka jest bo znajomy ma tez texasa chwali sobie ją tylko strasznie ciężka i 2.2 km mnie niepociaga bo potrzeba mi coś pod 3km a taka 2.7 lub 3km to by była gicior :). A właśnie a jak tam jest z system drgań duże drgania ma przy wysokich obrotach?

#15 Share RobertT25

RobertT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:26

Kosa spalinowa Kawasaki Kolego polecam Ci kupic tą kose,napewno nie pożałujesz, mój sasiad kupił 2 lata temu kose kawasaki z silnikiem 2.9 i kosi nią jakies 40 arów kilka razy w roku(w malinach ) dał 1.800, ale warto było ,sam pożyczałem i kosiłem nią maliny jesienne. ;)

#16 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 23 maj 2011 - 21:29

Kosa spalinowa Kawasaki Też mam kosę kawasaki coś ok 3km.Ile dałem nie pamiętam mam ją już ponad 4 lata i tylko leję paliwo i koszę.Kosi u mnie sporo i to nie raz same chabazie,póki nie miałem rotacyjnej to kosiłem nią też redliny ziemniaków przed kopaniem.Jak był mokry rok i chwasty zaszalały to miała co robić....Dodany obrazek

Jedyne co wymieniłem to głowicę do żyłki bo pierwsza się przetarła ale na tyle koszenia to miała prawo.Chciałem kupić jakąś nową lepszą ale okazało się że kosztowała by prawie 100zł(dedykowana do różnych firm nie tylko kawasaki) to kupiłem dwie na allegro za chyba 40 zł z przesyłką i wcale nie ustępują tej oryginalnej Dodany obrazek

Myślę że maszyna godna polecenia tym bardziej że wiodące firmy mają spore ceny i za kosę tej samej mocy trzeba dać 2 razy tyle kasy..Dodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#17 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 maj 2011 - 16:42

Kosa spalinowa Kawasaki ja też wymieniłem głowicę w swojej kosie. A co do drgań to są minimalne. tak więc każdy Ci mówi że to dobre kosy i nie zastanawiaj się tylko kupuj ;)
red power

#18 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:09

Kosa spalinowa Kawasaki Dziękuje panowie za porady i mam nadzieję że nie będę żałował zakupu :)

#19 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:05

Kosa spalinowa Kawasaki Też mam trzeci rok Kawasaki, maszyna super.Dobry smar do przekładni, olej stihla do benzyny i jest nie do zdarcia.Jak kupowałem były dwie wersje, cała Kawasaki i Kawasaki z jakims innym silnikiem montowana w Polsce.
Ja kupiłem japońdzyka w oryginale, troche drożej ale się opłaciło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 maj 2011 - 21:52

Kosa spalinowa Kawasaki Ja swoją Kawasaki KBH45 (45jestem pewien, reszty nie :rolleyes:) kupiłem rok temu w Castoramie za około 1700 zł. Później sprawdzając ceny na Allegro przestraszyłem się, że dałem za dużo. Jednak te kosy miały tylko silnik Kawasaki - moja jest zrobiona cała przez Kawasaki. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić poza osłoną na której znajduje się nóż do ucinania żyłki - jest zbyt delikatna - pękła właśnie przy tym nożu, potrafi się odczepić od pozostałej części osłony podczas pracy. Dzisiaj rozpocząłem drugi sezon, kosiłem taką miękką, gęstą i dość wysoką trawę i w takich warunkach niestety brakowało jej mocy. Przy koszeniu nożem takie problemy nie występują. Kosa ta ma porządną uprząż i jest dość oszczędna.