Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapychanie sit ośćmi

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 maj 2011 - 12:27

Zapychanie sit ośćmi Witam ! Od kiedy zaczęliśmy siać pszenicę z ośćmi, co jakiś czas zapychają nam się sita. Czyszczenie jest dosyć uciążliwe bo w miarę szybko się zapychają. Problem dotyczy też wytrząsaczy, ale z tym to już mniejszy problem, wystarczy poodkręcać te blaszki od spodu. Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z tym problemem ? Jak go rozwiązaliście ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapychanie sit ośćmi Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 22 maj 2011 - 14:16

Zapychanie sit ośćmi A sita nie za bardzo otwarte może trochę przymknąć i młocarnie trochę skręcić

#3 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 maj 2011 - 15:26

Zapychanie sit ośćmi Z tym już kombinowaliśmy na wszystkie sposoby, ale ości uparte i tak sie zapychają :) Jakiś może inny pomysł masz ?

#4 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 23 maj 2011 - 20:09

Zapychanie sit ośćmi może założyć te blachy do omłotu jęczmienia ozimego a może poczekać z młocką aż ości trochę obgniją narazie nic więcej mi do głowy nie przychodzi :rolleyes:

#5 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:43

Zapychanie sit ośćmi A może jeździsz za małymi obrotami silnika? jak schodzisz poniżej 1900 obr/min to mogą się sita i wytrząsacze zapychać.

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:35

Zapychanie sit ośćmi Ja jeszcze nigdy wytrząsaczy nie czyściłem, nigdy mi się nie przypychały, a nie ma różnicy np. rano czy w nocy o rosie od roboty w ostrym słońcu? a jak masz tego dużo to tak jak pamo84 pisze osłony
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#7 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:18

Zapychanie sit ośćmi Podejrzewam , że niektórzy Koledzy nie kosili ościstych pszenic ,proponują osłony jak do jęczmienia .Pszenica się dobrze wymłaca , a problemem są same ości które zanim opuszczą kombajn potrafią zapchać wytrząsacze lub sita .Podejrzewam , że "ten typ tak ma ". :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 26 czerwiec 2011 - 18:57

Zapychanie sit ośćmi :lol: kolega @ fezoi wydaje się,że ma rację ten typ tak ma tak samo z ościstymi odmianami jęczmienia ozimego B)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#9 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 14:23

Zapychanie sit ośćmi Tak nigdy nie sialiśmy pszenicy ościstej to co pisałem to na podstawie zbioru jęczmienia ozimego ale czasem zdarza się taka odmiana pszenicy zwykłej którą ciężko wymłócić bo zostają te plewki przy ziarnie i wtedy najbardziej pomaga opóźnienie zbioru

#10 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 15:31

Zapychanie sit ośćmi s sprobuj otwozyc sita dac wiatr na max i gaz do dechy moze wywieje ^^ a podsiewacz jest czysciutki??

#11 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:55

Zapychanie sit ośćmi Ja mam pytanko odnośnie jęczmienia ozimego tz strasznie sita zapychają się ośćmi , próbowałem różnych ustawień sita górnego, mniej było otwarte czy więcej to i tak to samo po 15m jazdy całe sita zapchane Może to ma związek z suchością łanu? U siebie młóciłem i tak się nie działo . Sporadycznie parę ości było na sitach , a pojechałem do znajomego i tak właśnie się działo . Najgorsze, że ani on ani ja nie sprawdziliśmy pod pokosem jak jest ,tylko jak już był praktycznie koniec Ale ja byłem przekonany , że jak u mnie było OK to i tam jest Jeszcze jedno pytanko jak powinna być ustawiona ta blacha za sitami wysunięta czy wsunięta do sit A tak w ogóle do czego służy ta blacha

#12 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 14:27

Zapychanie sit ośćmi "Straty ziarna z sita górnego można ograniczyć wysuwając szufladkę pod wylotem sita kłosowego" tak podaje instrukcja co do tej blachy.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#13 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:06

Zapychanie sit ośćmi zwiększ obroty bębna na 1200,ja tak koszę ihc531 i jest lepiej oraz dobrze złóż klepisko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 10 lipiec 2011 - 15:40

Zapychanie sit ośćmi Klepisko na maksa było skręcone bo nawet się troszke łupał, ale dopatrzyłem się, że to jest wina chyba odmiany , bo obok miałem odmianę bartosz i tam pod pokosami jest czyściutko A tamta odmiana to słowacki luran A może ktoś siał tom odmianę luran