Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer 8258 czy New Holland TD80D

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 21:19

Farmer 8258 czy New Holland TD80D 6000 to nie jest duży wydatek za klimę. Klima warta jest nawet większych pięniedzy. Na podstawie dwóch NH TM twierdzę, że klimatyzacja w ciągniku jest wydajna , daje radę ochłodzić przeszkloną kabinę, układy te są raczej bezawaryjne - w jednym poszła nam sprężarka klimy na gwarancji ale ten ciągnik i tak ma dużo innych awarii. W drugim nh tm w klimie nic się nie dzieje, ciągnik ma okolo 4000 mth i dopiero przy tym przebiegu pojawił się jakiś wyciek i trzeba było wężyk wymienić i nabić układ. Co roku dobrze jest odgrzybić układ, prysnąć jakimś spejem i przedmuchiwać filtry kabinowe - jak jest fest kurz to czyścimy zarówno filtr powietrza silnika jak i odrazu kabinowe. Co rok czy dwa ( zależy od przebiegu) trzeba zmienić filtry kabinowe ale nie jest to duży koszt. Klimatyzacja w ciągniku w sposób znikomy podnosi koszt eksploatacji ciągnika, ale w sposób znaczący podnosi komfort pracy, dzisiaj to konieczność bo lata coraz cieplejsze. Zresztą te wszystkie nowe ciągniki mają dużą powierzchnię szyb, często okna dachowe, oraz nie da się w nich uchylić bocznych szybek (kabiny czterosłupkowe). Ciągnik za 120 tys a klima 6 tyś to wychodzi 5% wartości ciągnika. Praca z klimą jest o wiele przyjemniejsza niż bez, wiem bo mamy też zetora forterrę bez klimy i jak mam nim jechać w lecie z przyczepami to wole jechać starą 80tką lub ursusem 1212. Bardzo żałujemy że nie dołożylismy wtedy chyba 7 tysięcy za klimę

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer 8258 czy New Holland TD80D Dzisiaj, 19:41
  •  

#42 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 listopad 2009 - 11:27

Farmer 8258 czy New Holland TD80D kurcze to już sam nie wiem co robić z jednej strony na pewno jest dobra ale z drugiej 6 tys to trochę kasy .A co do czasu spędzanego w ciągniku latem to troche tego jest niekiedy prawie całe dnie.Już sam nie wiem ...

#43 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 12:37

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Bierz klimę naprawdę warto. W dzisiejszych ciągnikach musi być klima. Naprawdę musi być klima mamy forterrę bez klimy i jest lipa. Tłumik przy szybie - dodatkowo grzeje, dużo szyb, niebardzo można z dzwiami otwartymi jeździć bo są bezramkowe, jazda z otwartą tylną szybą - pełno kurzu w kabinie i teleskopy mogą się popsuć. Co innego stare ciągniki np ursus c385, 1222 i podobne, tam sobie otwierasz jedne lub dwoje drzwi, opierają się ładnie o błotnik i masz przewiew i nic się nie uszkodzi. Mówię Ci bierz klimę, całe dnie w upały się męczyć przerąbane.

#44 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 25 listopad 2009 - 18:50

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Farmerki mają drzwi i okna w kabinie ramkowe i są uchylne tzn. masz takie zameczki na których uchylasz sobie po ok 10-15cm drzwi, okna boczne - oczywiście jest też szyberdach i masz wentylację :( Braciak tak całe lato zapyla i nic z drzwiami czy też oknami się nie dzieje. Niestety się kurzy w środku :( Oczywiście nie próbuję Cię zniechęcić do klimy - jak masz kasę to pewnie że kupuj z klimą.

#45 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 19:20

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Wiem że mają uchylane i też na pewno będzie się kurzyło przy otwartych ,no nie wiem już. Zobaczymy ,jak starszy zdecyduje to już tak będzie .Bez tego w końcu można żyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 22:38

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Można bez tego żyć ale ciężko. Te uchylanie szyb to coś daje przy wyższych prędkościach bo przy niższych prędkościach nie ma wogle przewiewu. Powinna być klima w standardzie w każdym ciągniku i h.. a nie dopłacać jeszcze.

#47 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 26 listopad 2009 - 10:43

Farmer 8258 czy New Holland TD80D o tak to co innego :(

#48 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 22:16

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Ja mam 2 farmery jeden z 2004 roku silnik mtz 105 koni drugi 2006 rok z ladowaczem metalfach. otoz z pierwszym mialem troche problemow z hydraulika ale zato farmer 8258 jest rewelacyjny od zakupu nie mialem ani jednej awarii nie ma mowy o zadnym rozpolawianiu nie z silnikiem JD tam skrzynia idealnie pasuje do silnika nie mapomiedzy zadnej redukcji jak w z silnikiem mtz. POLECAM farmera 8258 do ladowacza!! Nastepnym zakupionym przeze mnie traktorem rowniez bedzie farmer z silnikiem JD ale o troszke wiekszej mocy. Pozdrawiam

#49 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 08:44

Farmer 8258 czy New Holland TD80D ja również posiadam od niedawna (miesiąca) Farmera z silnikiem JD dokładnie to Farmer F-7258 TE z ładowaczem czołowym i jak narazie sprawuje się bez najmniejszego problemu i wierzę że tak pozostanie :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2010 - 09:09

Farmer 8258 czy New Holland TD80D ja też niemam klimy w swoim ciągniku, i sie kurzy w środku, ale niema elektroniki to i kurz nie straszny, jedynie czytnik płyt CD siadł:rolleyes: ale ma drzwi bez ramek i jeżdze z otwartymi i nic sie nie uszkodziło jak do tej pory, ciągnik ma 10 lat, jest jeszcze uchylana szyba przednia i tylna, przednia dobrze wentyluje kabine, ale za szyko nie da sie tak jechac, bo sie kurzy spod przednich kół, pozatym, nawet latem można sie przeziembić bo przeciągi są nie wskazane.... raczej kolejny ciągnik będzie już z klimatyzacją, chyba że to będzie używka, to wtedy jak sie trafi...

Dodaj odpowiedź