Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer 8258 czy New Holland TD80D

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 16:50

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Swat24 co powinien a jaki będzie to są 2 różne tematy. Co z tego że silnik jd tylko że jd go nie robi, a jest to licencja jd robiona przez jakąs francuska firmę, co nie znaczy że musi być gorszy od tego iveco, napędy nh td miały problemy z tarczami sprzęgłowymi i skrzynie też czasami padają, co nie znaczy że carraro w farmerze musi być zaraz takie badziewne bo to składak, ciekaw jestem gdzie te całe carraro produkuje swoje skrzynie napędy i przednie mosty, coś tam gdzieś było że w brazylii, czy we włoszech?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer 8258 czy New Holland TD80D Dzisiaj, 12:08
  •  

#22 Share Rolnikna102

Rolnikna102

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:43

Farmer 8258 czy New Holland TD80D SIlnik JD a Silnik MTZ jest roznica ale ja mam z silniekiem MTZ i przez 2 lata chodzi bez zarzutu (prawie tyko droben Np.przewod o oleju i filtry wymienic). Ale jak JUz mozesz brac cos lepszego radze ci NEw holanda teraz sa male ceny to lepiej go wziac

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:51

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Mój wujek ma Farmera jest zadowolony z tego ciągnika do Farmera tańsze częsci ale New Holland to zawsze marka z renomą moim zdaniem Farmer wcale nie musi być gorszy od NH przecież jest wykonany na podzespołach Carraro a jak zamówisz z silnikiem JD to wcale nie będzie gorszy od NH.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 23:11

Farmer 8258 czy New Holland TD80D ja powiem tak Farmerem nigdy nie jezdziłem tylko raz w nim siedziałem no i przyznać mu musze wnętrze kabiny ma ciekawe i wygodne ale prawde powiedziawszy uwarzam że farmer jeszcze w dużej mierze jest jeszcze nie dopracowany chodzi mi głównie o wykonanie ... bo jeśli chodzi np o NH jest już lepiej wykonany ... ja na swoim NH nakręcilem już prawie 400mth i jest z niego bardzo zadowolony a to głownie z dwóch powodów... pierwszym jest to że niemiał żadnych awari a drugim to że mało pali więc ja polecam pewnego NH ...
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

#25 Share matiz12244

matiz12244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:18

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Silnik w traktorze to nie wszystko. Ja bym ci radził trochę dołożyć i kupić Całego JD 5820 lub 5090.
Liczy sie komfort ,jakość , skrzynia biegów sprzęgło, rewers itp.

#26 Share Bonanza

Bonanza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 10:28

Farmer 8258 czy New Holland TD80D A myśleliscie o Zetorze Forterra 9641? Wiem że temat dotyczy Farmera i NH, ale Zetor jest ciągnikiem troche i o klasę wyższym i kosztuje w miarę rozsądne pieniądze. Pracowałem zarówno Zetorem, jak i NH TD95D i wolę Zetora.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 11:38

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Fortera to już innej klasy ciągnik z tymi ciągnikami należy porównywać proxime, forterra jest wieksza

#28 Share Bonanza

Bonanza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:56

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Wiem o tym, że Forterra jest wiekasza, celowo podałem taki przykład. Wszystko zależy do jakich prac będzie sie wykorzystywać ciągnik. W poprzednich postach była mowa o pracy zładowaczem czołowym, jeśli tylko tak byłby użytkowany to faktycznie Proxima byłaby odpowiedniejsza, jeśli jednak w gre wchodzi jeszcze praca z agregatem czy pługiem to warto zastanowić się nad większą Forterrą.

#29 Share zdzuczek

zdzuczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 wrzesień 2009 - 16:22

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Zdecydowanie nie kupuj Farmera. Ja znam te ciągniki i ich producenta. To składaki, zbieranina z całego świata. Na dobrą sprawę to nawet nie mają kompletnej dokumentacji technicznej. Są olbrzymie kłopoty z wyegzekwowaniem praw gwarancyjnych, a niektóre typy tych, pożal się boże traktorów, to mają powtarzające się usterki,seryjne. Np w jednym typie (F-10244) chyba z silnikiem z Białorusi, to był okres, że niemalże we wszystkich "leciały" łożyska w zwolnicach. Były po prostu zbyt ciasno pasowane w gniazdach u producenta tych zespołów napędowych. Znam użytkowników, którzy chcili zwrócić ten złom do producenta, gdyż ten nie usuwał w czasie gwarancji usterek. W wielu traktorach firmy Farmer z Sokółki sprzęgło tak ciężko się wciskało, że trzeba było wstawać, aby je wcisnąć. Jak mogą robić dobry sprzęt wzięci niemalże z ulicy "fachowcy".
Znam ten temat "od kuchni" i wiem co piszę.
Jednym słowem jest to sprzęt dla ludzi lubiących wezwania typu "survival"
. :)

#30 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 09:27

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Zgadzam się z kolegą @zdzuczek. Ostatnio w Top agrar Polska numer 9/2009 była opisana historia pewnego rolnika, który nie doczytał warunków gwarancji, a było w nich napisane, że w trakcie trwania gwarancji wszelkie naprawy są wykonywane na koszt właściciela. To skandal! W składnicy, w której kupuje części był raz gościu, co oferował farmery i mówił, że na 10 kupionych 8 mu zwrócili rolnicy, bo ciągle coś się psuło. Co do New hollanda td80d, to w tym samym numerze Top Agrar Polska został opisany problem nieustających awarii w tym modelu(wadliwy egzemplarz). Po dwóch latach walki z dealerem rolnik wymienił ciągnik na inny, dopłacił i wziął lepszy, większy model.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 25 październik 2009 - 12:29

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Z całym szacunkiem - jak czytam dwa ostanie komentarze to mi się niedobrze robi - takich bredni dawno nie słyszałem. Kolejni fachowcy, którzy nic nie mieli z Farmerem wspólnego, a mają najwięcej do powiedzenia. Napewno farmera nie można porównywać do JD, ale uwierzcie, że naprawdę to nie są złe maszyny. Pozdrawiam - użytkownik Farmera.

#32 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 listopad 2009 - 16:28

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Czytając powyższe komentarze to nie wiem czy warto zamieszczać tu moje pytanie.Ale ja uważam że jeśli jednemu waszemu koledze coś sie stał to nie musi być taka cała seria a i jeszcze według mnie dużo może zależeć od dilera.
Moje pytanie jest takie
Co myślicie ,może z własnego doświadczenia wiecie o Farmerach serii TE,najbardziej interesowały by mnie opinie Farmera F-9258 TE.Co myślicie o hydraulice i o tych silnikach JD??Według was co było by lepiej kupić Farmera F-9258 TE za 130 tys czy Farmera F 8244 C2 za 110.Acha i nie wiecie jak trzymają się te ładowacze co są obecnie w promocji Farmera??
Pozdrawiam

#33 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 00:34

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Nie bez powodu ceny Farmerów są tak atrakcyjne. "Tanie mięso psy jedzą..."

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#34 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 23 listopad 2009 - 19:22

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Kolejny "mądry" komentarz kolegi look 19 ...

Czytając powyższe komentarze to nie wiem czy warto zamieszczać tu moje pytanie.Ale ja uważam że jeśli jednemu waszemu koledze coś sie stał to nie musi być taka cała seria a i jeszcze według mnie dużo może zależeć od dilera.
Moje pytanie jest takie
Co myślicie ,może z własnego doświadczenia wiecie o Farmerach serii TE,najbardziej interesowały by mnie opinie Farmera F-9258 TE.Co myślicie o hydraulice i o tych silnikach JD??Według was co było by lepiej kupić Farmera F-9258 TE za 130 tys czy Farmera F 8244 C2 za 110.Acha i nie wiecie jak trzymają się te ładowacze co są obecnie w promocji Farmera??
Pozdrawiam

Generalnie wszystko zależy od zawartości Twojej kieszeni - jeśli kupisz 9258 to będziesz miał o 5 KM więcej od 8244 - dźwięk silnika inny :D , jedyne co będzie gorsze to chyba tylko spalanie, bo z tego co się słyszy to jednak silniki JD mają apetyt na ON, a i jeszcze jedno - części do silnika (nawet eksploatacyjne typu filtry)napewno będą sporo droższe.

#35 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 19:23

Farmer 8258 czy New Holland TD80D heh niektórzy tak mają ale według mnie to wynika z ich niedoświadczenia
Już jesteśmy prawie zdecydowani na Farmer F-7258 TE+Herkules T-229 jak dobrze pójdzie to w okolicach 15 grudnia będzie stał na podwórku

#36 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 20:26

Farmer 8258 czy New Holland TD80D I super - chętnie obejrzę foty nowego farmerka i wymienię się doświadczeniami. Tak z ciekawości - jaka jest różnica cenowa pomiędzy 9258 i 7258 ???

#37 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 11:35

Farmer 8258 czy New Holland TD80D 9258 kosztuje 130 800 brutto a 7258 bodajże 110 00 brutto (na podstawowym wyposażeniu)więc troche jest ale na 100% to pewien nie jestem bo my za swój płacimy 130000 ale to już z dodatkami

#38 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 18:33

Farmer 8258 czy New Holland TD80D O kurcze :( to jakie Ty dodatki bierzesz, że wyniosą Cię ok. 20 tys. (chyba, że tura ?)

#39 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 19:02

Farmer 8258 czy New Holland TD80D tak tura z osprzętem (łyżka 1,5,widły krokodyl i chwytak do bel)a poza tym szersze gumy i klime (ale z tym to jeszcze nie jesteśmy na 100% pewni bo czy opłaca sie dac 6tys za nią??)i pare innych pierdółek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 20:30

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Hmm, nigdy nie miałem klimy w ciągniku(w samochodzie mam i oczywiście super sprawa - ale tylko na dłuższych trasach) więc nie wiem jak to jest i czy sprawdza się klima w kabinie ciągnikowej (duża powieszchnia przeszklona). Jednak ciągnik pracuje w dużym zapyleniu i czy to nie będzie wymagało bardzo częstej obsługi, której sam nie zrobisz, a przez jakiś sewis to kosztowna sprawa. Poza tym sama cena klimy już nie jest mała (jakaś maszyna by była). Dobrze by było jak by się ktoś wypowiedział, kto ma klimę w ciągniku i wie jak to się sprawdza.
Myślę, że ważne jest również jak dużo masz pola i jak długo będziesz musiał przesiadywać w ciągniku latem.

Dodaj odpowiedź