irda

Farmer 8258 czy New Holland TD80D

Polecane posty

Bonanza    0

A myśleliscie o Zetorze Forterra 9641? Wiem że temat dotyczy Farmera i NH, ale Zetor jest ciągnikiem troche i o klasę wyższym i kosztuje w miarę rozsądne pieniądze. Pracowałem zarówno Zetorem, jak i NH TD95D i wolę Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Fortera to już innej klasy ciągnik z tymi ciągnikami należy porównywać proxime, forterra jest wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonanza    0

Wiem o tym, że Forterra jest wiekasza, celowo podałem taki przykład. Wszystko zależy do jakich prac będzie sie wykorzystywać ciągnik. W poprzednich postach była mowa o pracy zładowaczem czołowym, jeśli tylko tak byłby użytkowany to faktycznie Proxima byłaby odpowiedniejsza, jeśli jednak w gre wchodzi jeszcze praca z agregatem czy pługiem to warto zastanowić się nad większą Forterrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzuczek    0

Zdecydowanie nie kupuj Farmera. Ja znam te ciągniki i ich producenta. To składaki, zbieranina z całego świata. Na dobrą sprawę to nawet nie mają kompletnej dokumentacji technicznej. Są olbrzymie kłopoty z wyegzekwowaniem praw gwarancyjnych, a niektóre typy tych, pożal się boże traktorów, to mają powtarzające się usterki,seryjne. Np w jednym typie (F-10244) chyba z silnikiem z Białorusi, to był okres, że niemalże we wszystkich "leciały" łożyska w zwolnicach. Były po prostu zbyt ciasno pasowane w gniazdach u producenta tych zespołów napędowych. Znam użytkowników, którzy chcili zwrócić ten złom do producenta, gdyż ten nie usuwał w czasie gwarancji usterek. W wielu traktorach firmy Farmer z Sokółki sprzęgło tak ciężko się wciskało, że trzeba było wstawać, aby je wcisnąć. Jak mogą robić dobry sprzęt wzięci niemalże z ulicy "fachowcy".

Znam ten temat "od kuchni" i wiem co piszę.

Jednym słowem jest to sprzęt dla ludzi lubiących wezwania typu "survival". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zgadzam się z kolegą @zdzuczek. Ostatnio w Top agrar Polska numer 9/2009 była opisana historia pewnego rolnika, który nie doczytał warunków gwarancji, a było w nich napisane, że w trakcie trwania gwarancji wszelkie naprawy są wykonywane na koszt właściciela. To skandal! W składnicy, w której kupuje części był raz gościu, co oferował farmery i mówił, że na 10 kupionych 8 mu zwrócili rolnicy, bo ciągle coś się psuło. Co do New hollanda td80d, to w tym samym numerze Top Agrar Polska został opisany problem nieustających awarii w tym modelu(wadliwy egzemplarz). Po dwóch latach walki z dealerem rolnik wymienił ciągnik na inny, dopłacił i wziął lepszy, większy model.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Z całym szacunkiem - jak czytam dwa ostanie komentarze to mi się niedobrze robi - takich bredni dawno nie słyszałem. Kolejni fachowcy, którzy nic nie mieli z Farmerem wspólnego, a mają najwięcej do powiedzenia. Napewno farmera nie można porównywać do JD, ale uwierzcie, że naprawdę to nie są złe maszyny. Pozdrawiam - użytkownik Farmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Czytając powyższe komentarze to nie wiem czy warto zamieszczać tu moje pytanie.Ale ja uważam że jeśli jednemu waszemu koledze coś sie stał to nie musi być taka cała seria a i jeszcze według mnie dużo może zależeć od dilera.

Moje pytanie jest takie

Co myślicie ,może z własnego doświadczenia wiecie o Farmerach serii TE,najbardziej interesowały by mnie opinie Farmera F-9258 TE.Co myślicie o hydraulice i o tych silnikach JD??Według was co było by lepiej kupić Farmera F-9258 TE za 130 tys czy Farmera F 8244 C2 za 110.Acha i nie wiecie jak trzymają się te ładowacze co są obecnie w promocji Farmera??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie bez powodu ceny Farmerów są tak atrakcyjne. "Tanie mięso psy jedzą..."


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolejny "mądry" komentarz kolegi look 19 ...

 

Czytając powyższe komentarze to nie wiem czy warto zamieszczać tu moje pytanie.Ale ja uważam że jeśli jednemu waszemu koledze coś sie stał to nie musi być taka cała seria a i jeszcze według mnie dużo może zależeć od dilera.

Moje pytanie jest takie

Co myślicie ,może z własnego doświadczenia wiecie o Farmerach serii TE,najbardziej interesowały by mnie opinie Farmera F-9258 TE.Co myślicie o hydraulice i o tych silnikach JD??Według was co było by lepiej kupić Farmera F-9258 TE za 130 tys czy Farmera F 8244 C2 za 110.Acha i nie wiecie jak trzymają się te ładowacze co są obecnie w promocji Farmera??

Pozdrawiam

 

Generalnie wszystko zależy od zawartości Twojej kieszeni - jeśli kupisz 9258 to będziesz miał o 5 KM więcej od 8244 - dźwięk silnika inny :D , jedyne co będzie gorsze to chyba tylko spalanie, bo z tego co się słyszy to jednak silniki JD mają apetyt na ON, a i jeszcze jedno - części do silnika (nawet eksploatacyjne typu filtry)napewno będą sporo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

heh niektórzy tak mają ale według mnie to wynika z ich niedoświadczenia

Już jesteśmy prawie zdecydowani na Farmer F-7258 TE+Herkules T-229 jak dobrze pójdzie to w okolicach 15 grudnia będzie stał na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

I super - chętnie obejrzę foty nowego farmerka i wymienię się doświadczeniami. Tak z ciekawości - jaka jest różnica cenowa pomiędzy 9258 i 7258 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

9258 kosztuje 130 800 brutto a 7258 bodajże 110 00 brutto (na podstawowym wyposażeniu)więc troche jest ale na 100% to pewien nie jestem bo my za swój płacimy 130000 ale to już z dodatkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

O kurcze :( to jakie Ty dodatki bierzesz, że wyniosą Cię ok. 20 tys. (chyba, że tura ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

tak tura z osprzętem (łyżka 1,5,widły krokodyl i chwytak do bel)a poza tym szersze gumy i klime (ale z tym to jeszcze nie jesteśmy na 100% pewni bo czy opłaca sie dac 6tys za nią??)i pare innych pierdółek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Hmm, nigdy nie miałem klimy w ciągniku(w samochodzie mam i oczywiście super sprawa - ale tylko na dłuższych trasach) więc nie wiem jak to jest i czy sprawdza się klima w kabinie ciągnikowej (duża powieszchnia przeszklona). Jednak ciągnik pracuje w dużym zapyleniu i czy to nie będzie wymagało bardzo częstej obsługi, której sam nie zrobisz, a przez jakiś sewis to kosztowna sprawa. Poza tym sama cena klimy już nie jest mała (jakaś maszyna by była). Dobrze by było jak by się ktoś wypowiedział, kto ma klimę w ciągniku i wie jak to się sprawdza.

Myślę, że ważne jest również jak dużo masz pola i jak długo będziesz musiał przesiadywać w ciągniku latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

6000 to nie jest duży wydatek za klimę. Klima warta jest nawet większych pięniedzy. Na podstawie dwóch NH TM twierdzę, że klimatyzacja w ciągniku jest wydajna , daje radę ochłodzić przeszkloną kabinę, układy te są raczej bezawaryjne - w jednym poszła nam sprężarka klimy na gwarancji ale ten ciągnik i tak ma dużo innych awarii. W drugim nh tm w klimie nic się nie dzieje, ciągnik ma okolo 4000 mth i dopiero przy tym przebiegu pojawił się jakiś wyciek i trzeba było wężyk wymienić i nabić układ. Co roku dobrze jest odgrzybić układ, prysnąć jakimś spejem i przedmuchiwać filtry kabinowe - jak jest fest kurz to czyścimy zarówno filtr powietrza silnika jak i odrazu kabinowe. Co rok czy dwa ( zależy od przebiegu) trzeba zmienić filtry kabinowe ale nie jest to duży koszt. Klimatyzacja w ciągniku w sposób znikomy podnosi koszt eksploatacji ciągnika, ale w sposób znaczący podnosi komfort pracy, dzisiaj to konieczność bo lata coraz cieplejsze. Zresztą te wszystkie nowe ciągniki mają dużą powierzchnię szyb, często okna dachowe, oraz nie da się w nich uchylić bocznych szybek (kabiny czterosłupkowe). Ciągnik za 120 tys a klima 6 tyś to wychodzi 5% wartości ciągnika. Praca z klimą jest o wiele przyjemniejsza niż bez, wiem bo mamy też zetora forterrę bez klimy i jak mam nim jechać w lecie z przyczepami to wole jechać starą 80tką lub ursusem 1212. Bardzo żałujemy że nie dołożylismy wtedy chyba 7 tysięcy za klimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

kurcze to już sam nie wiem co robić z jednej strony na pewno jest dobra ale z drugiej 6 tys to trochę kasy .A co do czasu spędzanego w ciągniku latem to troche tego jest niekiedy prawie całe dnie.Już sam nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Bierz klimę naprawdę warto. W dzisiejszych ciągnikach musi być klima. Naprawdę musi być klima mamy forterrę bez klimy i jest lipa. Tłumik przy szybie - dodatkowo grzeje, dużo szyb, niebardzo można z dzwiami otwartymi jeździć bo są bezramkowe, jazda z otwartą tylną szybą - pełno kurzu w kabinie i teleskopy mogą się popsuć. Co innego stare ciągniki np ursus c385, 1222 i podobne, tam sobie otwierasz jedne lub dwoje drzwi, opierają się ładnie o błotnik i masz przewiew i nic się nie uszkodzi. Mówię Ci bierz klimę, całe dnie w upały się męczyć przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Farmerki mają drzwi i okna w kabinie ramkowe i są uchylne tzn. masz takie zameczki na których uchylasz sobie po ok 10-15cm drzwi, okna boczne - oczywiście jest też szyberdach i masz wentylację :( Braciak tak całe lato zapyla i nic z drzwiami czy też oknami się nie dzieje. Niestety się kurzy w środku :( Oczywiście nie próbuję Cię zniechęcić do klimy - jak masz kasę to pewnie że kupuj z klimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Wiem że mają uchylane i też na pewno będzie się kurzyło przy otwartych ,no nie wiem już. Zobaczymy ,jak starszy zdecyduje to już tak będzie .Bez tego w końcu można żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Można bez tego żyć ale ciężko. Te uchylanie szyb to coś daje przy wyższych prędkościach bo przy niższych prędkościach nie ma wogle przewiewu. Powinna być klima w standardzie w każdym ciągniku i h.. a nie dopłacać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Ja mam 2 farmery jeden z 2004 roku silnik mtz 105 koni drugi 2006 rok z ladowaczem metalfach. otoz z pierwszym mialem troche problemow z hydraulika ale zato farmer 8258 jest rewelacyjny od zakupu nie mialem ani jednej awarii nie ma mowy o zadnym rozpolawianiu nie z silnikiem JD tam skrzynia idealnie pasuje do silnika nie mapomiedzy zadnej redukcji jak w z silnikiem mtz. POLECAM farmera 8258 do ladowacza!! Nastepnym zakupionym przeze mnie traktorem rowniez bedzie farmer z silnikiem JD ale o troszke wiekszej mocy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

ja również posiadam od niedawna (miesiąca) Farmera z silnikiem JD dokładnie to Farmer F-7258 TE z ładowaczem czołowym i jak narazie sprawuje się bez najmniejszego problemu i wierzę że tak pozostanie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ja też niemam klimy w swoim ciągniku, i sie kurzy w środku, ale niema elektroniki to i kurz nie straszny, jedynie czytnik płyt CD siadł:rolleyes: ale ma drzwi bez ramek i jeżdze z otwartymi i nic sie nie uszkodziło jak do tej pory, ciągnik ma 10 lat, jest jeszcze uchylana szyba przednia i tylna, przednia dobrze wentyluje kabine, ale za szyko nie da sie tak jechac, bo sie kurzy spod przednich kół, pozatym, nawet latem można sie przeziembić bo przeciągi są nie wskazane.... raczej kolejny ciągnik będzie już z klimatyzacją, chyba że to będzie używka, to wtedy jak sie trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj