Skocz do zawartości

Zdjęcie

Farmer 8258 czy New Holland TD80D

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share irda

irda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 07:16

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Witam Zamierzam kupic na SPO ciągnik do tura i prasy zwijającej. Do wyboru mam Farmera 8258 silnik JD i New Holland TD80D. Jestem bardziej pszekonany do Farmera bo jast lepiej wyposazony od New Hollanda. A co wy o tym sodzicie??? wypowiadajcie sie. Pozdrawiam!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Farmer 8258 czy New Holland TD80D Dzisiaj, 21:02
  •  

#2 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 08:06

Farmer 8258 czy New Holland TD80D ja z tych dwóch jestem za New Holland TD80D, mój znajomy ma farmera (silnik mtz) i ostatnio mu sie zaczął rozpoławiać i dokręcił śruby, po dokręceniu zanikło mu sprzęgło, teraz dwu letni farmer stoi w naprawie, znajomy jeździł do Sokółki po jakąś cześć do sprzęgła

sam mam new Holland 70-56 bis, nie jest to rewelacyjny traktor i chyba najgorszy jaki firma new Holland sprzedawała w Polsce, ale ja nigdy nie miałem takiej awarii jak ten farmer, a mam już nabite 2450 motogodzin

zarówno mój new Holland jak i farmer maja zamontowane tury, tak na marginesie

a może farmer z silnikiem JD jest na pełnej ramie ^_^ to wtedy bym sie zastanowił nad farmerem

#3 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 13:45

Farmer 8258 czy New Holland TD80D chyba NH będzie lepszy ale ja wybrałbym farmera
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 15:45

Farmer 8258 czy New Holland TD80D farmer chyba nie ma ramy

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#5 Share irda

irda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 wrzesień 2007 - 15:53

Farmer 8258 czy New Holland TD80D A do tura który jest lepszy Farmer czy NH?

#6 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 01 październik 2007 - 20:08

A do tura który jest lepszy Farmer czy NH?

ja bym wybrał nh ,
farmer to składak we wsi jeden koleś ma takiego to co róż mu sie psuje tyle ci powiem

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:22

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Wiedziałem że jest taki temat, więc temacik jak najbardziej aktualny, lepszy farmer z mmz (wiadomo tanie częsci tańsze przeglądy, kilka tyś tańszy w zakupie i lepiej wyposarzony, czy jakiś goły new holand td80d bez pneumatyki?

ps. jak myślicie czy new holand będzie oszczędniejszy od silnika mmz?

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:44

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Kiedyś już wypowiadałem się w temacie Farmera na PPR-za co zresztą zostałem odsądzony od czci i wiary :D-mam tego w okolicy dwie sztuki-a awariami można by obdzielić jakieś 20 B)-odosobnione przypadki ?-wątpię-tym bardziej że ostatnio doszedł jeszcze jeden-moja gmina zakupiła taki wynalazek-pół roku temu-widziałem go ostatnio -cały pozalewany olejem stoi i czeka na lawetę-jak stwierdził jego kierowca-"nadaje się-do wożenia jajek na targ :) "-chodzi jedynie w kosiarce bijakowej i ciąga 4,5 tonową przyczepę-z reguły pustą

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 18:53

Kiedyś już wypowiadałem się w temacie Farmera na PPR-za co zresztą zostałem odsądzony od czci i wiary :D -mam tego w okolicy dwie sztuki-a awariami można by obdzielić jakieś 20 B) -odosobnione przypadki ?-wątpię-tym bardziej że ostatnio doszedł jeszcze jeden-moja gmina zakupiła taki wynalazek-pół roku temu-widziałem go ostatnio -cały pozalewany olejem stoi i czeka na lawetę-jak stwierdził jego kierowca-"nadaje się-do wożenia jajek na targ :) "-chodzi jedynie w kosiarce bijakowej i ciąga 4,5 tonową przyczepę-z reguły pustą

to jak już mmz to lepszy ponar 82sa ostatnie sztuki złapac

A co sadzisz o td80d?

Nie cytuj poprzedniego postu!

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 luty 2008 - 19:03

Farmer 8258 czy New Holland TD80D "A co sadzisz o td80d?"-nic nie sądzę-po prostu ciągnik zrobiony jak najtańszym kosztem,prosty -lepiej zapytaj o zdanie użytkowników tego modelu-a najlepiej po prostu zdecyduj się i kup w końcu ten ciągnik-nie mówię tego złośliwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 luty 2008 - 19:52

Farmer 8258 czy New Holland TD80D To ja zapytam inaczej. Czy są jeszcze jakieś dobre ciągniki do 150 tys ??
Co do tego tematu, to jednak byłbym za NH. Farmerki cholernie mi się podobają, ale denerwujące są takie padające pierdólki np. pękające węże czy linki od sprzęgła. NH moim zdaniem jest zrobiony jak najtaniej, a ludzie kupują ''bo to NH''.
Kupno farmera jest moim zdfaniem troszkę ryzykowne, chociaż sam miałem go brac. W sumie to taka loteria. Niby ma silnik JD, ale reszta jest torszku mało dopracowana.
Ja z podobnych ciągników poszukalbym czego innego.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 luty 2008 - 19:56

"A co sadzisz o td80d?"-nic nie sądzę-po prostu ciągnik zrobiony jak najtańszym kosztem,prosty -lepiej zapytaj o zdanie użytkowników tego modelu-a najlepiej po prostu zdecyduj się i kup w końcu ten ciągnik-nie mówię tego złośliwie

Czekam aż ruszą kredyty preferencyjne (chce na nowe technologie coś kupic), a co do td, najtańszym kosztem tego nie rozumiem czy jest to ogołocona z bajerów droższa wersja, czy zrobiona specjalnie do tego ciągnika skrzynia i napędy ze zwolnicami na zewnątrz, bo zawsze to new holland i to nobilituje, firma reklamuje że te napędy w td są tak zbudowane żeby były najmniejsze straty mocy,

#13 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 luty 2008 - 20:01

Farmer 8258 czy New Holland TD80D moim zdaniem lepszy bedzie new holland dla mnie jest wytrzymalszy i mniej awaryjiny

#14 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 09 luty 2008 - 08:48

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Co do Farmera, to daleka rodzina mojej żonki, która mieszka niedleko mnie kupiła ten z silnikiem mmz. No i miał już 8 napraw gwarancyjnych, a podobno po 6 jest wymiana na nowy sprzęt, ale nic o tym nie słyszałem żeby dostali nowy. Niestety nie wiem co dokładnie się w nim rozwala, ale w żniwa stał i czekał na serwis 6 tygodni podkreślę półtora miesiąca. Nie najlepiej to świadczy o serwisie.
No i chyba w styczniu był w RPT lub Agromechanice artykuł o tym z silnikiem JD, ogólnie chwalił go właściciel, tylko jakieś węże od chłodnicy chyba mu popadały, no i ubywało mu oleju w silniku, i serwis nie wiedział co jest, aż właściciel odkrył że oleju w skrzynce przybywa :D .
Dobra to tyle co wiem.
a

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 15:57

Farmer 8258 czy New Holland TD80D a jednak kolega Irda wybrał farmera :) :) :)

#16 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 16:47

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Jak chcesz kupowac dobry ciagnik to bierz NH. Moze nie jest taki wypasiony jak ten farmer ale za to silnik jest galanty i ci dlugo pochodzi. Ja bym bral NH.

#17 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 18:48

farmer chyba nie ma ramy

niektóre modele nie mają całej ramy tylko pół.
a do tura weź NH i tyle. I nawet nie rozważaj. kiedyś mi podziękujesz :)

#18 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:03

Farmer 8258 czy New Holland TD80D Wiem ze troche odbiegne od tematu ale o co chodzi z tymi kredytami preferencyjnymi na nowe technologie na jakiej zasadzie to jest ? :)

#19 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 25 marzec 2008 - 21:12

a jednak kolega Irda wybrał farmera :) :) :)

No to jak już kupił ciągnik to chyba można zamknąć temat?
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 14:02

Jak chcesz kupowac dobry ciagnik to bierz NH. Moze nie jest taki wypasiony jak ten farmer ale za to silnik jest galanty i ci dlugo pochodzi. Ja bym bral NH.

No tu się nie popisałeś bo w tym modelu Farmera jest silnik JD i powinien być trwalszy od iveco ale reszta podzespołów to napewno lepsza jest w NH, no i napewno lepiej NH jest wykonany.

Dodaj odpowiedź