Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co posiac?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 maj 2011 - 09:28

Co posiac? Wiec tak. mam takie okolo polhektarowe pole, polozone miedzy lasami i w dodatku w takimmm hmm dole. I wlasnie do tej pory tam jest mokro stoja kaluze wody na wiekszosci pola , lub poprostu jest bloto. Dodam ze nie bylo drynowane. I Treaz pytanie: co tam posiac/ oprocz zboza oczywiscie? myslalem nad gorczyca ale nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co posiac? Dzisiaj, 07:10
  •  

#2 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 22 maj 2011 - 10:36

Co posiac? Nie wiem czy to dobry pomysł ale morze przerób ten kawałek na łąkę taka jest moja propozycja ale wcześniej jak możesz to kup plastikowy dren i wkop go tam gdzie jest najmokrzej i doprowadź do rowu aby wodę ściągało.
Zetor Team

#3 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 22 maj 2011 - 11:17

Co posiac? A dopisze ze nigdy nie bylo takiej sytuacji, zawsze wchodzilem w kwietniu a teraz... Łąka? hmmm nie bardzo po 1 miedzy lasami nie ma sensu, bo nie robie sianpokiszonek,a po 2 za slaba ziemia, tzn polowa pola jest dobar ziemia ale 3 polowa to piach...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#4 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 maj 2011 - 22:28

Co posiac?

A dopisze ze nigdy nie bylo takiej sytuacji, zawsze wchodzilem w kwietniu a teraz... Łąka? hmmm nie bardzo po 1 miedzy lasami nie ma sensu, bo nie robie sianpokiszonek,a po 2 za slaba ziemia, tzn polowa pola jest dobar ziemia ale 3 polowa to piach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 26 czerwiec 2011 - 08:01

Co posiac? Witam może już trochę odgrzebuję kotleta. My na takim kawałku przylegającym do lasu i podmakającym posadziliśmy olchę. Pole było daleko a plony z tego marne. Tak że jeżeli nie masz jakiejś wielkiej potrzeby żeby uprawiać to pole to zaleś i przynajmniej będziesz miał spokój. Za 20-30 lat będzie z tego już przyzwoity kawałek lasu. U mnie na 30arów kupiłem ok 2000 sadzonek olchy po ok 30gr(2 letnie) . Tam gdzie masz piach musiałbyś dać coś innego ale w tym już na pewno pomógłby Ci leśniczy. Gdybyś zdecydował się na zalesienie możesz wziąć za to jeszcze dodatkowe dopłaty za zalesienie. Ja mam jeszcze 2 takie kawałki do zalesienia ale niestety przylegają tylko jednym końcem do lasu i trzeba by odsunąć się od sąsiadów po 3 m .Chociaż pewnie docelowo i tak się je zalesi. Pozdrawiam Wojtek