Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szersze opony do T25 (balon 13.6)

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 październik 2011 - 18:36

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Ja mam założone w swoim władku kormorany 12,4 i tak jak już ktoś pisał wcześniej nie za dobrze się układają na felgach, tzn widać, że felgi są za wąskie. Dlatego uważam, że z 13,6 będzie jeszcze gorzej, no chyba, że to będą opony radialne.
Poza tym jestem bardzo zadowolony z tych kormoranów ;).
A co do sprzęgła to jeśli wszystko jest w porządku to nie powinno się ślizgać, co najwyżej traktor zgaśnie. No chyba że pompa jest podkręcona. Miałem już nie raz zużyte sprzęgło i wiem, że dopiero wtedy może się ślizgać. I przeważnie to wina zużytej tarczy i niestety zatartego łożyska. Najgorzej, że coraz trudniej o dobre części. Wszędzie mówią, że to polska część, nawet lepsza od ruskiej, a po założeniu się urywa ;). Ja tak miałem z osią zwrotnicy. Oryginalna wytrzymała 25 lat, a podróba max pół roku. Wymieniłem 3 zanim w końcu ostatnia jeździ już półtorej roku.
Ale reasumując - szersze opony - tak, ale trzeba zmienić felgi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szersze opony do T25 (balon 13.6) Dzisiaj, 12:29
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 październik 2011 - 18:54

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Przecież polskie części do rusków to największy szajs chyba tylko rozpylacze są dobre bo reszta to szajs i plastelina.
Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 02 październik 2011 - 19:31

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Problem w tym, że niektórych oryginalnych nie sposób już kupić. A jak się upierasz, że chcesz oryginał to sprzedawca patrzy na ciebie jak na upierdliwego klienta. Ja osobiście tak miałem. Chciałem kupić oryginalne tłoczysko do siłownika, bo mam już dosyć wymieniania co roku uszczelniaczy, a mam założone polskie, źle oszlifowane i co najważniejsze nie chromowane tłoczysko. Nie lubię jak mi coś cieknie ;). Sprzedawca przy mnie dzwonił do hurtowni, bo u siebie w sklepie miał tylko polskie tłoczyska i słyszę jak mówi: "bo jet tu taki klient co się uparł na ruskie" wypowiedziane wesołym tonem :).
Poza tym wymienię kilka moich nieudanych zakupów ;):
- polskie reflektory, bo na stacji diagnostycznej przy przeglądzie pan się uparł, że ruskie nie mają homologacji czy czegoś tam, polskie nie bardzo pasują, są tandetnie wykonane i po roku odbłyśniki są już prawie czarne,
- łańcuchy to podnośnika - zaleta śruby rzymskie właściwie się nie odkręcają podczas pracy (ruskich zgubiłem kilka ;)), wada - za krótkie o 3 ogniwa - do orki ok, ale jak chciałem założyć kopaczkę do ziemniaków to musiałem wydłużyć o te 3 ogniwa (do kopaczki jeden koniec łańcuchów mocuje się nie do belek, ale do żeliwnych mocowań belek),
- oś zwrotnicy - tak jak pisałem oryginał 25 lat (złom typowo zmęczeniowy), podróba - pół roku (w tym 4 miesiące zimy kiedy właściwie niewiele się jeździ ;)),
- tarcza sprzęgła - turecka - sprzęgło do dziś szarpie ;),
- światła pozycyjne z migaczami - ruskie - 20 lat i nie zmatowiały, ale w końcu popękały, polskie - po roku matowe i pękają same z siebie,
- kołki i śruby do mocowania koła zamachowego - śruby chcieli mi wcisnąć zwykłe tyle że klasy 8.8, a oryginalne mają specjalny łeb żeby nie uszkodzić podkładki, kołki miały pasować od C-360, ale były za krótkie i nie to pasowanie - za luźne.
To tyle co pamiętam ;).

#24 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 02 październik 2011 - 19:44

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Tak samo jest z częściami do innych ciągników,do c360 jest wyjscie-cżęsci od zetora,dużo pasuje a sa lepsze niz fabryka.
Do władka porażka,tryby to marchew
A co do opon-firmowe radialki 12.4-polskie lub czeskie,broń boże turków,hindusów i innych chinoli,obciążniki do
tego i można sie brac w polu z c330

#25 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 październik 2011 - 13:55

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Mój Władzio (rocznik 1995) ma oponki 12.4x28, które montowała fabryka :rolleyes: więc skoro takie montowali to musieli to jakoś sprawdzić... ;)
13.6 to chyba lekko przesadzone-skoro szerokości te same; a można przecież różności bieżników wybierać :rolleyes: porządny bieżnik i na każdej oponie pójdzie :rolleyes: do Władka A2 zmontowałem ok. 6 lat temu opony 12.4x28 i powiem, że w porównaniu z oryginalnymi: 10x28 są o wiele lepsze :rolleyes:
jeździ troszkę szybciej, ale moc większa :rolleyes:
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#26 Share 998pawel

998pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:07

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Witam
Panowie potrzebuję kupić 2 nowe opony 11.2 do mojego T-25....jakiej firmy byście polecili .

Edytowany przez 998pawel, 10 marzec 2013 - 15:07.

#27 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:31

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Kupuj najtańsze, tylko nie bieżnikowane.
Co do szerokości to lepiej wziąć 12.4,lecz wtedy musisz skrzynie bardzo dobrze wyregulować.
W moim rusjanie od samego początku chodził na 12.4 i 8 lat do tyłu miał robiona skrzynie,w tamtym roku wymieniłem tryb co przerzucasz nim z 1.2.5 na 3,4,6 oraz rewers się rozsypał,były tryby pościnane.mechanik powiedział ze to własnie jest od szerokich kół i jeśli chce sie na nich jezdzić trzeba dokłądnie wyregulować skrzynie by tryb całością pasował na nastepny tryb

#28 Share 998pawel

998pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:09

Szersze opony do T25 (balon 13.6)

Kupuj najtańsze, tylko nie bieżnikowane.
Co do szerokości to lepiej wziąć 12.4,lecz wtedy musisz skrzynie bardzo dobrze wyregulować.
W moim rusjanie od samego początku chodził na 12.4 i 8 lat do tyłu miał robiona skrzynie,w tamtym roku wymieniłem tryb co przerzucasz nim z 1.2.5 na 3,4,6 oraz rewers się rozsypał,były tryby pościnane.mechanik powiedział ze to własnie jest od szerokich kół i jeśli chce sie na nich jezdzić trzeba dokłądnie wyregulować skrzynie by tryb całością pasował na nastepny tryb

Ja mam załozone teraz 12.4 lecz jedna opona jakoś żle się ułozyła i ja zdarło od zewnętrznej - troche dziwne. Zakładane były w 1995r. Dodam jeszcze że podczas jazdy na tych oponach fajnie mi się skacze i buja .... jak jazda na byku :D .

Edytowany przez 998pawel, 10 marzec 2013 - 19:01.

#29 Share Potajtany

Potajtany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 16:49

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Pewnie pochwy nie masz równej i dlatego Ci zdarło

#30 Share kicki12

kicki12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , motoryzacja

Napisany 16 kwiecień 2014 - 15:50

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Jakie opony polecacie do t25 11.2-28 czy 12.4-28 i czy te szersze bezproblemowo pasuja na oryginalną felgę ?

Połączono

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 kwiecień 2014 - 15:59

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Na 12.4 poprawi się na pewno trochę uciąg i ciągnik będzie minimalnie szybszy, a na felgę powinny pasować bez problemu.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#32 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 16 kwiecień 2014 - 17:05

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Tylko 12.4, pasują dobrze, umnie od 25 lat ten rozmiar i 3 komplet teraz chodzi.

#33 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 16 kwiecień 2014 - 17:42

Szersze opony do T25 (balon 13.6) 11.2 nie pasują dobrze?Ja mam 11.2 i są ok,ciągnik pracuje od 2 lat w lekkiej robocie a do ciężej mam ciągnik większy cięgnik.

#34 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 19:44

Szersze opony do T25 (balon 13.6) 12,4 Są lepsze po szersze i wyższe co daje lepszą przyczepność i po dziurach i w polu jest ciągnik miększy.

#35 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:25

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Witam, to prawda ja mam założone 14,9-28 i powiem że pięknie się na nich robi, a założyłem dlatego że mam piachy i ciągnik tak się nie kopie i nie siada w piachu, jeżdzę zato niższym biegiem ale w bronach czy siewniku czy na łąkach podmokłych piękna sprawa i tak ciągnikiem nie trzęsie, bo mam 0,8atm.ciśnienia ale nigdy nie zakładam nowych tylko na pół zjechane i tak mam już ok.10lat i całkiem inna robota jak na oryginalnych,i nigdy bym nie założył innych :D Pozdrawiam.

#36 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:22

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Jakie ciśnienie powinno być w tylnych kołach ?

#37 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:25

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Od 0,8-1,2atm :rolleyes: Pozdrawiam.

#38 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:28

Szersze opony do T25 (balon 13.6) @wieslaw16 To zrób zdjęcie i wstaw do galerii jak wygląda na 14 ,9-28 :)

#39 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:38

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Ja mam założone Kormorany 12,4 i ogólnie jestem zadowolony. Traktor bardzo dobrze pracuje w polu nawet na lekko podmokłym terenie. Dużo trudniej się zakopuje w porównaniu do starych, ale to normalne, bo stare były prawie łyse jak wymieniałem. Moim zdaniem felga jest nieco za wąska do 12,4. Widać to po przejechaniu po polu, że bardziej ugniata ziemię w środku śladu niż po bokach. Pomimo niewysokiego ciśnienia w oponie bieżnik nie układa się ładnie. Mam dużo cięższego Jumza i on nie ugniata tak ziemi jak T-25. Ale i tak nie zamieniłbym z powrotem na węższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 21:10

Szersze opony do T25 (balon 13.6) Tak tylko mierząc felgę od c 330 i t 25 jest węższa tylko o 1 cm.