Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszczędność spalania paliwa

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 02:47

Oszczędność spalania paliwa Jak by tak podliczyć te wszystkie cuda:
Air-tec system - 15% oszczędności
elektroliza i wodór/tlen - gdzie niegdzie i podają, że 50% oszczędności

to mamy już 75% :D
trzeba jesio pare wynalzaków znaleśc na necie i do stówy dociągniemy, a może i przekroczymy 100% i wtedy jesio będziemy z baków rope wytankowywać regularnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszczędność spalania paliwa Dzisiaj, 17:06
  •  

#42 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:37

Oszczędność spalania paliwa Jeśli chodzi o zasilanie parą, to może łatwiej/efektywniej byłoby pobierać ją z tłumika - coś na zasadzie recyrkulacji spalin. Do kolektora dolotowego wtrysk wody powiedzmy 1 raz na x sekund, a z tłumika bierzemy parę.

A wiecie może co bardziej się rozpręży/zwiększy swoją objętość w komorze spalania:
1. 2 ml wody, czy
2. para wodna, która powstała z tych 2 ml wody?

Może nie w temacie zasilania wodą, ale....
http://styl-zycia.ek...-mocz,9620.html

Edytowany przez kartofelz, 15 styczeń 2012 - 17:08.

#43 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:56

Oszczędność spalania paliwa jaka temperatura musi być aby para wodna zamieniła się w wodę?? chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie..

#44 Share Erving

Erving

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 luty 2012 - 12:40

Oszczędność spalania paliwa Witam
Ten Pan był na tvn turbo
on ma prosty sposob na oszczednosc

#45 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2013 - 21:20

Oszczędność spalania paliwa Mocno odkopie temat, :ph34r:głównie zwracam się Ginterpol, przez te lata doszliście do jakiegoś wniosku? warto się tego podejmować? Jak z żywotnością silników? Od jakiegoś czasu bardzo myślę o tej instalacji do 360 3p żeby podawać skroploną wodę, :)

#46 Share EmdexEconokit

EmdexEconokit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 21:13

Witam jeżeli ktoś jest zainteresowany opatentowanym urządzeniem Econokit i oszczędnością w maszynach rolniczych,samochodach cięzarowych od 5% do 27% paliwa zapraszam do kontaktu z z nami econokit@op.pl

#47 Share katter

katter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:46

Z moich obserwacji wynika, że kierowcy w PL nie potrafią jeździć ekonomicznie. Gazują, dochamowują - przest to auta spalają masakrycznie dużo paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8416 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:09

Najpierw puknij się dobrze w czoło idioto, zmuszać do wyprzedzania.

A co jak ktoś jeździ przepisowo to zawali droga.

Mieszkam przy głównej drodze i tyle co widziałem wypadków w tym śmiertelnych to  też jestem zawali drogą bo staram się przepisowo jeździć.

A spróbuj skręcić w lewa na krzyżówce i nie 'wymusić' osobówce  jak cię wyprzedza bo kawałem prostej zobaczył.

Dlaczego podają że teraz jak jest ciepło i ładnie to wypadków jest z 50% więcej, bo idioci po drogach jeżdżą którzy myślą że jak mają parę koni pod maską to mogą wyprzedzać na krzyżówkach  i wcale z ciągnikami i innymi uczestnikami  nie liczą.

Mi 20 lipca busem idiota wjechał w  kombajn. W wózek w heder. Wózek wyrwał  zaczep w kombajnie rozerwał oponę a tyłu, heder  z wózka wyrwało walnął w kombajn  wpadł do rowu. Uszkodzony cały tył w kombajnie heder w pałąku  do wymiany. Koszt z 80 tyś a wózek z hedera wbił się 1,5 metra w  busa między silnik i doszedł do nóg kierowcy.

Wypadek na prościutkiej drodzę o 22  wieczorem, kierowca widział światła i koguty bardzo dobrze, CZEMU WJECHAŁ, nie ma pojęcia, więc ty może za niego odpowiesz bardzo szybki człowieku ?  Zmuszany do wyprzedzania przez zawali drogę.

Dla mnie już jesteś IDIOTĄ. I samobójcą.

#49 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:50

Stary, wrzuć na luz. Coś żeś się tak zdenerwował. Czy ja powiedziałem, że zawalidroga, to ktoś kto jedzie zgodnie z przepisami? Mam na myśli osoby, które na 90tce, jadą 60 lub 70 km na godzinę. Albo zaczynają zwalniać na 2 km przed manewrem skrętu. na skrzyżowanie. Albo ruszają 2-3 sekudny po tym, jak zmieni się światło na zielone. Jeździłem we Włoszech i jeżdżę w Polsce i widzę doskonale różnice. Podczas jednego cyklu świateł, który trwa tyle samo co w PL, we Włoszech przejeżdża 30% aut więcej. Mają większą werwę. Przez to mniejsze korki. Rozumiesz o co mi chodzi czy nadal będziesz wyzywał od idiotów?

#50 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3321 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:56

Na 90-tce jedzie 70km/h i przez 10 km ma włączony lewy kierunek.... Mało to razy się za takim głąbem jechało.... 

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8416 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 19:22

Wczoraj wracałem z Karpacza po 18 godzinie w kolumnie z 30 samochodów na 30 km to 3 nas wyprzedziły, audi B4  Passat B5 1,8 i coś tam jeszcze.  i na styk prawie na trzeciego. Ciekawe te lepsze samochody spokojnie jechały.

#52 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4615 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:10

Kuzyn ma transport i kierowców i jeden z nich ma nawet niższe spalanie od szefa jeździ szybko ale z głową na karku.

Tak z wyprzedzaniem jest tak wyprzedza samochód czy ciągnik i zaraz zaczyna hamować bo będzie skręcał (nie mówię że wyhamuje też ten wyprzedzony pojazd). Część sytuacji jest z tego że jesteśmy zadufani w sobie i uważamy że to co robimy to robimy dobrze i nie zamierzamy tego zmienić, jeżeli nie zmienimy podejścia do drugiego człowieka jak i toku rozumowania to do niczego nie dojdziemy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#53 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 05:46

Sadek - świetnie t określiłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share jopek91

jopek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:35

Kursy techniki jazdy są ok, ale nie na torze. Takie kursy najlepiej przechodzić w miescie - w ruchu miejskim, w korkach. Wtedy sie nauczymy naprawde oszczednosci paliwa. Ja na czyms takim bylem i polecam.