asharot

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    446
Napisano (edytowany)

Zacznę od tego że mostek na pole był co najmniej od 60lat,a ja nie jestem zbyt biegły w sprawach prawnych.

Przy okazji remontu drogi publicznej poprawiono rowy i teraz nie mam wjazdu na pole,rów jest "pod pas".

Można wjechać od drugiej strony ale trzeba nadłożyć 4km,jak na ciągnik albo kombajn to trochę dużo.

Moje pytanie:

-Czy panowie co kopią rowy robią to według jakieś mapki,czy jak popadnie?

-Gdzie się udać aby sprawdzić czy faktycznie ma być tam wjazd na pole?

Działka jest 30X1000metrów między domami z możliwością zabudowy.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Najpierw do gminy, później do geodezji, a jeszcze przed tym wszystkim luknij sobie mapki i zobacz czy ten mostek jest w planach, bo jeśli jest nie ma innej opcji, tylko oni muszą wstawić go z powrotem, u mnie po czyszczeniu i poszerzeniu rowów kręgi zostały zdemontowane ale po dwóch tygodniach przywieziono nam nowe, fakt-sami musieliśmy wstawić je ale to dla nikogo chyba nie jest większy problem


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

U mnie jak tak jest, to na pole każdy u siebie ma, a jak nie ma to wkłada 2 betonowe rury zasypuje ziemią (ładowarką bądź turem) i ma. I nikt sie nie czepia, a jest ładnie zrobione i każdemu pasuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

samowolka ;[

kolego do gminy i musza ci mostek zrobic lub przynajmniej dac betony albo rure.. staraj sie o to na pewno dostaniesz:)

a jak nie to w leb:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

czy budowę tej drogi już zakończyli?, czy inni mają jazdy i ty tylko nie masz?, w tamtym roku miałem podobny problem ze skoszeniem 1 pola drogę zrobili, głęboki rów, a wjazdu żadnego dopiero później się wzieli teraz mam wjazd szeroki na 4 metry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

u mnie most jest dryn od studni, moze byc i od szamba. ja jeszcze na te dryny polozylem siatke i zalalem jeszcze betonem, i jak narazie nie widac zadnego pekniecia, A drugi mam ze słupów telefoniczny, most jest przez rzeke(ok. 3 metrow szerokosci)


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

U mnie w tamtym roku gmina robiła drogę i jeden urzędnik przychodził do rolników i mówił gdzie będą nowe mostki


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

u nas kopali w tym tygodniu rowy i sprawa tak wyglada,jesli dzialka jest budowlana to trzeba miec zezwolenia, pozwolenia, plany itp, jak zrobisz bez tego to ci rozwala jak jednemu znajomemu,jedna dzialka moze miec tylko jeden wjazd.

z rolnymi to urzedniczka wila sie przez telefon-chyba sama nie znala przepisow,wiec pozniej napisze jak to wyglada,z jej slow wynikalo ze mozna sobie samemu zrobic wjazd.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

To są wjazdy bez żadnych przepustów.Robili tak że gdzie są wjazdy to zostawiali a na reszcie kopali rów.

Wszystkim zostawili tylko nie mnie.Robotę już zakończyli bo to tylko 1km był.

Mieszkam 5km od tej działki bo inaczej by to wyglądało ja bym był na mjejscu,jutro startuje do gminy. ;[


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Rów wchodzi w skład pasa drogowego, prawnie pas rowu jest to pas o szerokości 2m od drogi o nie niższej randze jak gminna, tzn. nieważne czy ta droga ma 3m, czy 8m szerokości,pas po dwa metry od drogi z obu stron należy do zarządcy drogi, czyli do gminy, powiatu, czy gddkia, i mogą sobie na tym pasie robić co im się podoba nawet kopać 2 metrowe rowy, bez niczyjej zgody, poza tym no nie wiem jeżeli masz w twoim urzędzie gminy jeżeli jest to droga gminna , nie pracują same snoby to może coś wskórasz, bo w moim przypadku najlepiej działa postawienie ich przed faktem dokonanym , tzn udokumentować to że nie wstawili mostku, normalnie zdjęcie z datą , lub znalezienie świadka najlepiej sołtysa, następnie kupno rury czy przepustu i zaniesienie rachunku do zarządcy drogi


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Napisano (edytowany)

Byłem dziś w Powiatowym Zarządzie Dróg,gościu najpierw powiedział że jeśli nie ma wjazdu to pewnie go nie było.

Zdziwił się jak wyciągnął plan,wjazd jest zaznaczony jak byk!!! Powiedział że najbliższym czasie go odbudują.

Przy okazji na planie spojrzałem na sąsiadów bo widzę że po remoncie drogi mają drugi wjazd na posesje,oczywiście na planie go nie ma.Wniosek z tego taki że wszystko zależy od operatora co kopie rów i tego kto ile włoży mu do kieszeni.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wjazdy robią tam , gdzie były kiedyś założone zgodnie z projektem. Jak wjazd był dziki nawet od 60 lat to nie ma co się udzić, że go odbudują. U nas też niedawno robili drogę. Przy jednej mającej może 30 lat wszystkim powkładali dryny. Prz drugiej niedaleko, istniejącej już dawno gdzie każdy sobie dryny powkładał. Wyjeli je zabrali i każdy wjazd robi na nowo sam. U mnie naszczęście rów był płytki przerzuciłem parę skib płogiem i droga ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj