Skocz do zawartości

Zdjęcie

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!!

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 21 maj 2011 - 14:02

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Zacznę od tego że mostek na pole był co najmniej od 60lat,a ja nie jestem zbyt biegły w sprawach prawnych.
Przy okazji remontu drogi publicznej poprawiono rowy i teraz nie mam wjazdu na pole,rów jest "pod pas".
Można wjechać od drugiej strony ale trzeba nadłożyć 4km,jak na ciągnik albo kombajn to trochę dużo.
Moje pytanie:
-Czy panowie co kopią rowy robią to według jakieś mapki,czy jak popadnie?
-Gdzie się udać aby sprawdzić czy faktycznie ma być tam wjazd na pole?
Działka jest 30X1000metrów między domami z możliwością zabudowy.

Edytowany przez asharot, 21 maj 2011 - 14:04.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Dzisiaj, 18:59
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 maj 2011 - 15:47

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Najpierw do gminy, później do geodezji, a jeszcze przed tym wszystkim luknij sobie mapki i zobacz czy ten mostek jest w planach, bo jeśli jest nie ma innej opcji, tylko oni muszą wstawić go z powrotem, u mnie po czyszczeniu i poszerzeniu rowów kręgi zostały zdemontowane ale po dwóch tygodniach przywieziono nam nowe, fakt-sami musieliśmy wstawić je ale to dla nikogo chyba nie jest większy problem
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 maj 2011 - 15:51

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! U mnie jak tak jest, to na pole każdy u siebie ma, a jak nie ma to wkłada 2 betonowe rury zasypuje ziemią (ładowarką bądź turem) i ma. I nikt sie nie czepia, a jest ładnie zrobione i każdemu pasuje. ;)

#4 Share ltz55aluki

ltz55aluki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:muzyka mechanika i inne:)

Napisany 21 maj 2011 - 16:29

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! samowolka ;[
kolego do gminy i musza ci mostek zrobic lub przynajmniej dac betony albo rure.. staraj sie o to na pewno dostaniesz:)
a jak nie to w leb:D

#5 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 21 maj 2011 - 16:50

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! czy budowę tej drogi już zakończyli?, czy inni mają jazdy i ty tylko nie masz?, w tamtym roku miałem podobny problem ze skoszeniem 1 pola drogę zrobili, głęboki rów, a wjazdu żadnego dopiero później się wzieli teraz mam wjazd szeroki na 4 metry :)

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 maj 2011 - 19:00

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! u mnie most jest dryn od studni, moze byc i od szamba. ja jeszcze na te dryny polozylem siatke i zalalem jeszcze betonem, i jak narazie nie widac zadnego pekniecia, A drugi mam ze słupów telefoniczny, most jest przez rzeke(ok. 3 metrow szerokosci)
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 21 maj 2011 - 20:17

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! U mnie w tamtym roku gmina robiła drogę i jeden urzędnik przychodził do rolników i mówił gdzie będą nowe mostki
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 22 maj 2011 - 16:06

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! u nas kopali w tym tygodniu rowy i sprawa tak wyglada,jesli dzialka jest budowlana to trzeba miec zezwolenia, pozwolenia, plany itp, jak zrobisz bez tego to ci rozwala jak jednemu znajomemu,jedna dzialka moze miec tylko jeden wjazd.
z rolnymi to urzedniczka wila sie przez telefon-chyba sama nie znala przepisow,wiec pozniej napisze jak to wyglada,z jej slow wynikalo ze mozna sobie samemu zrobic wjazd.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 22 maj 2011 - 16:39

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! To są wjazdy bez żadnych przepustów.Robili tak że gdzie są wjazdy to zostawiali a na reszcie kopali rów.
Wszystkim zostawili tylko nie mnie.Robotę już zakończyli bo to tylko 1km był.
Mieszkam 5km od tej działki bo inaczej by to wyglądało ja bym był na mjejscu,jutro startuje do gminy. ;[

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2011 - 15:44

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Rów wchodzi w skład pasa drogowego, prawnie pas rowu jest to pas o szerokości 2m od drogi o nie niższej randze jak gminna, tzn. nieważne czy ta droga ma 3m, czy 8m szerokości,pas po dwa metry od drogi z obu stron należy do zarządcy drogi, czyli do gminy, powiatu, czy gddkia, i mogą sobie na tym pasie robić co im się podoba nawet kopać 2 metrowe rowy, bez niczyjej zgody, poza tym no nie wiem jeżeli masz w twoim urzędzie gminy jeżeli jest to droga gminna , nie pracują same snoby to może coś wskórasz, bo w moim przypadku najlepiej działa postawienie ich przed faktem dokonanym , tzn udokumentować to że nie wstawili mostku, normalnie zdjęcie z datą , lub znalezienie świadka najlepiej sołtysa, następnie kupno rury czy przepustu i zaniesienie rachunku do zarządcy drogi
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#11 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 23 maj 2011 - 17:19

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Byłem dziś w Powiatowym Zarządzie Dróg,gościu najpierw powiedział że jeśli nie ma wjazdu to pewnie go nie było.
Zdziwił się jak wyciągnął plan,wjazd jest zaznaczony jak byk!!! Powiedział że najbliższym czasie go odbudują.
Przy okazji na planie spojrzałem na sąsiadów bo widzę że po remoncie drogi mają drugi wjazd na posesje,oczywiście na planie go nie ma.Wniosek z tego taki że wszystko zależy od operatora co kopie rów i tego kto ile włoży mu do kieszeni.

Edytowany przez asharot, 23 maj 2011 - 17:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 maj 2011 - 07:05

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!! Wjazdy robią tam , gdzie były kiedyś założone zgodnie z projektem. Jak wjazd był dziki nawet od 60 lat to nie ma co się udzić, że go odbudują. U nas też niedawno robili drogę. Przy jednej mającej może 30 lat wszystkim powkładali dryny. Prz drugiej niedaleko, istniejącej już dawno gdzie każdy sobie dryny powkładał. Wyjeli je zabrali i każdy wjazd robi na nowo sam. U mnie naszczęście rów był płytki przerzuciłem parę skib płogiem i droga ok.