Skocz do zawartości

Zdjęcie

pilne ustawienie pierscieni

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fortschritte514

fortschritte514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 maj 2011 - 20:56

pilne ustawienie pierscieni ustawianie kolejnosci pierscieni fortschritt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pilne ustawienie pierscieni Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 maj 2011 - 07:35

pilne ustawienie pierscieni No chyba tak jak zwykle zgarniaki na dole tłoka a uszczelniające na górze.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share paszko5

paszko5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 maj 2011 - 22:17

No chyba tak jak zwykle zgarniaki na dole tłoka a uszczelniające na górze.

Grabcio !!
Zapomniałeś dodać, że frezy pierscienia do dołu.Ponadto zwróc uwage przy zakładanju głowicy,aby tuleje cylindryczne o 1,25mmbyły poniżej bloku.Niewiedza na ten temat kosztuje-częste wymiany uszczelki.
Wkurzją mnie te wasze skruty ! Mówcie po Polsku a nie po polskiemu!Od góry tłoka nakłada się pierscien :
I -uszczelniajacy.
II -prowadzący.
III -smarujący- a nie "zgarniaki",żeby radzić-trzeba b. dużo na ten temat wiedzieć,mieć praktyke,słyszałes gdzieś dzwony dzwoniły, lecz nie wiesz w którym kosciele!
Pozdrawiam i prosze sie edukować.

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 maj 2011 - 22:25

pilne ustawienie pierscieni 1,25 mm poniżej bloku dotyczy wszystkich ciągników czy tylko wspominanego modelu?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 maj 2011 - 08:28

Grabcio !!
Zapomniałeś dodać, że frezy pierscienia do dołu.Ponadto zwróc uwage przy zakładanju głowicy,aby tuleje cylindryczne o 1,25mmbyły poniżej bloku.Niewiedza na ten temat kosztuje-częste wymiany uszczelki.
Wkurzją mnie te wasze skruty ! Mówcie po Polsku a nie po polskiemu!Od góry tłoka nakłada się pierscien :
I -uszczelniajacy.
II -prowadzący.
III -smarujący- a nie "zgarniaki",żeby radzić-trzeba b. dużo na ten temat wiedzieć,mieć praktyke,słyszałes gdzieś dzwony dzwoniły, lecz nie wiesz w którym kosciele!
Pozdrawiam i prosze sie edukować.

Więc mów a raczej pisz po Polsku "skrót się pisze ó" , poza tym nie wiem, wybroń się jakoś bo wprowadzasz ludzi w błąd, nie ma czegoś takiego wśród pierścieni tłokowych w silniku spalinowym jak pierścień prowadzący,od tego jest płaszcz tłoka, a tym bardziej pierścień smarujący, w hydraulice i pneumatyce występuje takie coś , jak również jako spiek stopów łożyskowych z grafitem, ale nie jako pierścień tłokowy silnika spalinowego :blink: trudno nawet skomentować tę głupotę, nie wiem skąd to wziąłeś.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share paszko5

paszko5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 maj 2011 - 23:02

Więc mów a raczej pisz po Polsku "skrót się pisze ó" , poza tym nie wiem, wybroń się jakoś bo wprowadzasz ludzi w błąd, nie ma czegoś takiego wśród pierścieni tłokowych w silniku spalinowym jak pierścień prowadzący,od tego jest płaszcz tłoka, a tym bardziej pierścień smarujący, w hydraulice i pneumatyce występuje takie coś , jak również jako spiek stopów łożyskowych z grafitem, ale nie jako pierścień tłokowy silnika spalinowego :blink: trudno nawet skomentować tę głupotę, nie wiem skąd to wziąłeś.

Kolego!
Szkoda mi mojego czasu na polemizowanie z Tobą.Wole dalej po swojemu osadzac pierscienie, jak podałem wyżej i nigdy mnie to nie zawiodło, z tego tytułu wykonawczego, nie robie podwójnego remontu.Nie chce byc uszczypliwy, ale zmusiłes mnie do tego.Z Materiałoznawstwa robiłeś prace dyplomową czy przygotowałeś się do postu?To widac- gdy sie czyta.Nie mam tyle czasu wolnego i postów co Ty.Widac,że tylko czychasz na złą pisownie jezyka polskiego.Teoretyk,a praktyka- gdzie?Masz odciski na dłoniach?Jesli tak, to możemy polemizować.
Mimo wszystkiego-POZDRAWIAM!

Edytowany przez paszko5, 30 maj 2011 - 00:17.

#7 Share paszko5

paszko5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2011 - 00:55

1,25 mm poniżej bloku dotyczy wszystkich ciągników czy tylko wspominanego modelu?

Mówimy o silniku IFA w chwili wyjecia tłoków z tulei cylindrycznych (możliwosc wzruszenia tulei z gniazda bloku)

Tę głupote...jak to nazwałeś- pobierałem z Hamowni silników o zapłonie samoczynnym i iskrowym w J.W. Chełmno Pomorskie-jak to Cie interesuje- tam to byli"WYKŁADOWCY" To nie to ,co dziś-Teoretycy!!!

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2011 - 08:20

pilne ustawienie pierscieni O moją praktykę możesz być spokojny, utrzymuje się głównie z remontów silników głównie dużych traktorów koparek ciężarówek, układów hydraulicznych pneumatycznych czy skrzyń biegów itp, i prawie trafiłeś z tą pracą dyplomową ,jestem inżynierem mechatronikiem i nie musiałem przygotowywać się do postu z teorią tez nie mam zaległości.

Dalej nie podałeś uzasadnienia gdzie w tłokowym silniku spalinowym znajdują sie te piercienie prowadzące i smarujące , to że zakładasz je prawidłowo to nie wątpie, napisałeś wyżej że wkurzają cię skróty forumowiczów, a sam piszesz nazwy o których nikt nigdy nie słyszał, nie wiem może na kaszubach tak się mówi, ale nikt nie rozumie o co ci chodzi.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#9 Share paszko5

paszko5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2011 - 10:35

O moją praktykę możesz być spokojny, utrzymuje się głównie z remontów silników głównie dużych traktorów koparek ciężarówek, układów hydraulicznych pneumatycznych czy skrzyń biegów itp, i prawie trafiłeś z tą pracą dyplomową ,jestem inżynierem mechatronikiem i nie musiałem przygotowywać się do postu z teorią tez nie mam zaległości.

Dalej nie podałeś uzasadnienia gdzie w tłokowym silniku spalinowym znajdują sie te piercienie prowadzące i smarujące , to że zakładasz je prawidłowo to nie wątpie, napisałeś wyżej że wkurzają cię skróty forumowiczów, a sam piszesz nazwy o których nikt nigdy nie słyszał, nie wiem może na kaszubach tak się mówi, ale nikt nie rozumie o co ci chodzi.

"REKLAMA DZWIGNIA HANDLU" Podtrzymuje to co napisałem wczesniej.Ha ha ha ha!

Edytowany przez paszko5, 03 lipiec 2011 - 19:22.

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:27

pilne ustawienie pierscieni Pierścieni są 2rodzaje. Uszczelniające i zgarniające B)
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:05

pilne ustawienie pierscieni A na zdjęciu tylny most mtz-ta. Gościu zajmuje się WYŻSZĄ techniką radziecką. Powód do dumy okropny. Wyremontować go można w stodole.
KPK Kumurun Team

#12 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:27

pilne ustawienie pierscieni Wyjaśnił byś co ma tylny most kumuruna do pierścieni panie @paszko

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 20:34

pilne ustawienie pierscieni Pewnie tyle że fortschritt i rusek to od siekiery zrobione, proste komunistyczne maszyny. Każdy nim potrafił jezdzić i każdy naprawiać.
KPK Kumurun Team

#14 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 19:38

pilne ustawienie pierscieni Zgadzam się z przedmówcami że pierścieni są dwa rodzaje uszczelniające i zgarniające, nie ma takich jak prowadzące czy smarujące.

#15 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 17:27

pilne ustawienie pierscieni http://www.pierscien...erscieniach.php

#16 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 16:41

pilne ustawienie pierscieni Matko jak to przeczytałem to mi włosy na każdej części ciała dęba stanęły. Mam przed oczyma ksiażke z mechanizacji i wyraźnie są podane Uszczelniające i Zgarniające.
Wśród nich mozemy wyróżnic następujące rodzaje
Uszczelniające:
-pierscień prostokątny
-pierścień ze skośną krawędzią czołową
-pierścień noskowy
-pierścień ze spiralną sprężyną rozprężną

Zgarniające:
-pierścień z podtoczeniem i przecięciami
-pierścień z podtoczeniem, przecięciami i falistą sprężyną rozprężną
-pierścień z podtoczeniem, przecięciami i spiralna sprężyną rozprężną
-pierścień talowy składany ze sprężyną płaską, rozpierajacą płytki w rowku i falistą spręzyna rozprężną

Teraz mam nadzieje że zostały rozwiane juz na wieki wieków wszelakie wątpliwości co do nazewnictwa

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 07:58

pilne ustawienie pierscieni Zgadza się kolego ale napisałeś to co w sumie zostało juz powiedziane i to nawet przez ciebie. He he po twojej wcześniejszej wypowiedzi włosy też ci staneły? Nie żebym pił ale obudziłeś się po pół roku :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#18 Share bolo65

bolo65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:44

pilne ustawienie pierscieni pierscienie ustawiam przecięciem łączeniem co 60 stopni zaczynając od doł czyli olejowy ze sprężyną napis TOP ma być zgóry pozostałe wzależności jakiej chcesz wprawo czy wlewo ale przecięciem znowu o 60 stopni od poprzedniego ale tak ustaw żeby przecięcie łączenie pierścienia nie wyszło nawprost sworznia tłokowego trzeba się bawic uszczelniające idąc oddoł jako 2 3 nieraz 4 kolejno też o60 st wzależności od typu tłoka czy stary czy nowy pierścienie matowo czarne też znapisem TOP zakładaj do góry ina sam koniec góra tłoka prowadzący świecący hromowy jak masz stare półbloki to przed założeniem pierścieni przetrzyj tuleje papierem ściernym okrężnie papier nie stolarski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 14 luty 2012 - 00:03

Zgadza się kolego ale napisałeś to co w sumie zostało juz powiedziane i to nawet przez ciebie. He he po twojej wcześniejszej wypowiedzi włosy też ci staneły? Nie żebym pił ale obudziłeś się po pół roku :rolleyes:

Musiałem to napisać i nawrócić niektórych na dobrą dorge i rozwiać wszelakie wątpliwości nawet nie widziałem że już pisałem tylko przeczytałem pierwsze bzdurne posty i już podjęłem reakcję :D