Polecane posty

JozeF84    1

witam mam pytanie czy huzar activ zniszczy owies głuchy w uprawie jęczmienia jarego ?

jeśli nie to czym go zwalczyć tanio i skutecznie?

 

 

huzar activ stosuje sie w pszenicy oz i pszenżycie oz tak na marginesie i jedynie z jednoliściennych to z miotła sobie jakotako poradzi.

proponuje axial jest tańszy od pumy a zarazem skuteczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dodam od siebie ze jeśli axial to stosować solo, zmieszany z innymi środkami nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

na niemieckiej stronie bayer`a jest podane że można stosować również w jęczmieniu jarym w polsce nie ma na niego jeszcze rejestracj

a sprawdzałem bo mi kolega powiedział że tak jest

więc on nie zadziła na owies głuchy?

co jeszcze polecace na owsik w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Na owsik w jęczmieniu to tylko puma lub axial.

Jest jeszcze jedna opcja, mianowicie substancja izoproturon, owsik ma w średnio wrażliwych. Niektóre środki z IPU mają rejestrację w jęczmieniu ozimym to i jaremu też nie powinno zaszkodzić.

Sam IPU nie stosowałem w jęczmieniu, nie wiem jak w praktyce wygląda jego skuteczność na owies głuchy, opieram się wyłącznie na etykietach. Gdyby zwalczał w pełni owsik to nawet przy max dawce 3L/ha wyszedłby ok 70-80zl/ha.

Swoją drogą Attribut też ma owsik w średnio wrażliwych i z własnego doświadczenia wiem że zwalcza go w 100% w jarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek2169    4

bede miał do opryskania prawie 7 ha od owsika

więc co by się opłacało dać axial czy pumę myślę że axial a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

W zeszłym roku stosowałem Fantom. Jest to generyk Pumy. Wyciął owsik w 100% a był prawie 30zł/ha tańszy.

Co do attributu to kiedyś stosowałem. Ale zdarzało się że przepuszczał owsik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

bede miał do opryskania prawie 7 ha od owsika

więc co by się opłacało dać axial czy pumę myślę że axial a wy?

Jak ostatnio sprawdzałem ceny środków to axial wychodził nieznacznie taniej od pumy, a też jest dobry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

jeśli występowałby owies głuchy w jęczmieniu jarym, to pryskać np Axialem tak? Pytanie- czy to się pryska osobno? Np. pryskam herbicydem chwastox extra, i do tego muszę pryskać drugi raz Axialem ? czy wystarczy samym Axialem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Axial zwalcza wyłącznie chwasty jednoliścienne. Na chwasty dwuliścienne trzeba stosować inny środek i najlepiej w innym terminie. Axialu nie powinno się łączyć z innymi środkami.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

aha, to jakbym chciał zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu jarym to co polecasz? od razu z dwuliściennymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

a jaka wychodzi cena mustang+fantom na ha? albo coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

aha, to jakbym chciał zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu jarym to co polecasz? od razu z dwuliściennymi

Nie zawsze można stosować razem środki na jedno i dwuliścienne, w jęczmieniu zawsze pewniej osobno.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

a jak osobno, to można obniżyć wtedy dawkę np Axialu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Obniżyć to znaczy zastosować mniej niż w rejestracji? Nie, wręcz jest odwrotnie, środki na chwasty dwuliścienne mogą powodować słabsze działanie axialu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,mam w pszenżycie ozimym sporo owsika,na jesieni nie był stosowany żaden oprysk co proponujecie na wiosnę,dodam że innych chwastów też trochę jest i czy da to się załatwić jednym zabiegiem? pole to jest w 30% podmokłe i wjechać nie prędko się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W pszenżycie daj Apyros z jakimś dodatkiem, bardzo dobrze działa nawet późno. Zwalcza też niektóre dwuliścienne, jak masz inne to zpokojnie możesz coś domieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

dzięki za podpowiedź myślę że Apyros będzie dobry choc nie tani,a pisząc innych chwastów miałem na myśli dwuliścienne,owies nie wymarzł ma się całkiem dobrze i przy obecnej temp.będzie zaczynał ruszac w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Mam takie pytanie,czy ktoś stosował środek foxtrot 069ew z atpolanem w zmniejszonej dawce ? Etykieta mówi tak "W celu obniżenia dawki środka Foxtrot 069 EW można go stosować łącznie z adiuwantem Atpolan 80 EC w tym samym terminie jak środek Foxtrot 069 EW stosowany samodzielnie w dawce:

Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha."Czy sprawdza się taka opcja?jeśli tak to i pumę można by tak stosować bo to ta sama substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1999    0

Witam... Piszę tu, ponieważ w dwóch moich pszenicach zasiała się tak jakby trawa/owsik... Nie wiem czym to jest spowodowane, ponieważ opryski wszystkie na chwast zostały wykonane... Czy jest na to jakiś sposób (w sensie chodzi mi o oprysk)? Pszenica jest ładnie wykłoszona... Z góry dziękuję! Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekratko    0

Też mam owies głuchy w zbożu na wszystkich polach, nigdy go nie miałem. Przedplony są różne, materiał siewny i lokalizacje również. Skąd się wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Nie mam pojecia skąd, ale jak juz teraz po zniwach skosisz go i "rozsiejesz" to bedziesz musiał na niego pryskać, a środek nie jest tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj