Polecane posty

pawel6485    242

Witam moim skromnym zdaniem z siewnym 3m bierny, opryskiwacz 1000l, rozsiewacz nawozu 1400kg oba ciągniki wymienione wyżej dały by sobie rade w optymalnych warunkach, ale w tym pługu to nie widzę żadnego z nich hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0410    0

Mój wujek planuje kupić jakiś zachodni ciągnik o mocy 160km - 180km na 100 ha . W tej chwili ma zetora 16245 i się trochę nie wyrabia.Więc jaki polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do czego ten ciągnik ma być? Jakie oczekiwania w stosunku do niego przyszły właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Jaki ciągnik używany na ten areał polecacie w cenie do 75 tys o mocy ok 120 km, ma to być główny ciągnik w gospodarstwie(produkcja roślinna)

A co sądzicie o ciągnikach case? bo mam jednego na oku a dokładnie to case cs 130

Edytowano przez alik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiuskc    2

Chłopaki czy myślicie że dwoma 80-100konnym ciągnikami do ciężkich prac orka siew można obrobić 300 ha wyłącznie przy produkcji roślinnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

strasznie duże ciagniki kupujecie na te 60-80 ha, ja mieszcze sie w tym przedziale a ciagnik mam zaledwie 125km mimo to nie robie nawet 1000godz rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint6070    1

Polecam new holland t6070 range command. Ma 140 km . Ja takim jeżdże i jest bardzo komfortowy i mocy mu nie brakuje. Ma podłokietnik side winter i monitor dotykowy intelviev. Fajnie się nim jeżdzi. Szerze polecam. Jeszcze ewentualnie jd 6430 to też nawet ujdzie ale ma mniejszy komfort niż new holland. New Holland jest jak dla mnie o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor110    54

Obejrzyj sobie na ALLEGRO ,,fendt 716 vario. ;) ;)

Edytowano przez Igor110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

obecnie mam 60 ha i mam traktor 110 konny, jakbym kupowal teraz to pewnie 200 konny, gdyż może w przyszłości dobierze się ziemi i przydałby się większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

koledzy a jaki ciagnik byl by dobry na 70 ha ciagnik uzywany bo jak narazie nie ma funduszy nie ma na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0
Napisano (edytowany)

a jd to pewnie przeglady za darmo robia znajomy posiada 6420 se i jak serwis przyjehal na zwykly przeglad czyli wymiana oleju w silniku filtry i sprawdzenie kilku pierdul zaplacil 2700 zl mysle ze w innych czolowych markach ceny przegladow sa w podobnych cenach a np sasiad za taki sam przeglad a lambo r 4 110 zaplacil 750 zl

I kilka pierdulców a może te pierdulce właśnie tyle kosztuja.

Najlepszy ciągnik by był JD 6630 PREMIUM LUB valtra t140

 

Dlaczego odpowiadasz na stare posty? +1 punkt ostrzeżeń za nabijanie postów.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

my razie mamy 60 ha, może będzie 70 do końca roku... i chciałbym Johnego 7720, może kiedyś zwiększą się ha do 100 to ten byłby w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopek    0

Witam nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc chcę założyć nowy. Jeśli jest już taki to proszę o przekierowanie.

Otóż tak potrzebuje ciągnik GŁÓWNY na 30 ha kukurydzy i 10 ha zboża oraz 40 ha łąk i do prasowania około 60 ha słomy. Był by to ciągnik uniwersalny czyli przywieźć jedzenie dla 60-70 sztuk, uprawić kukurydze później ją sprzedać sprasować sianokiszonkę i słomę oraz może trochę usług. Ogólnie wszystkie prace do pomocy był by T-25 oraz DF Agroplus 77 z turem. Myślałem nad DF Agrofarm 430 ttv bezstopniowa skrzynia lub nowa seria 5110 tez TTV lecz może SAME Silver3 Continuo 110 bezstopniowa lub Virtus 110.

Doradźcie co mam wybrać, dodam że pracowały by z siewnikiem Gaspardo SP4 kosiarką przednia Kuhn i tam innymi maszynami pod niego. Doradźcie który z tych ciągniczków i może jakiś inny. Budżet tak do 260-300 tys max i nic więcej. Ibył bym wdzięczny jak byście mogli podać ceny.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Ja mam dla ciebie kilka propozycji

1. Claas Arion 620C moc 130km

2. Deutz-Fachr Agrotron M640 moc 130km

3. Same Virtus 120 moc 120km

4. Case IH Maxxum 110 moc 110

5. Case IH Puma 130 moc 130

6. John Deere 6430 Premium moc 120km

Napisz może któryś ci się spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Koledzy jaki ciągnik używany na 60 ha (45 ziemi, 15 łąk) taki ok 150-160 km myślałem o MF 3655. Mam już MF 3085 i ursusa 360-3p z turem.

Edytowano przez situ14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam nigdzie nie znalazłem takiego tematu więc chcę założyć nowy. Jeśli jest już taki to proszę o przekierowanie.

Otóż tak potrzebuje ciągnik GŁÓWNY na 30 ha kukurydzy i 10 ha zboża oraz 40 ha łąk i do prasowania około 60 ha słomy. Był by to ciągnik uniwersalny czyli przywieźć jedzenie dla 60-70 sztuk, uprawić kukurydze później ją sprzedać sprasować sianokiszonkę i słomę oraz może trochę usług. Ogólnie wszystkie prace do pomocy był by T-25 oraz DF Agroplus 77 z turem. Myślałem nad DF Agrofarm 430 ttv bezstopniowa skrzynia lub nowa seria 5110 tez TTV lecz może SAME Silver3 Continuo 110 bezstopniowa lub Virtus 110.

Doradźcie co mam wybrać, dodam że pracowały by z siewnikiem Gaspardo SP4 kosiarką przednia Kuhn i tam innymi maszynami pod niego. Doradźcie który z tych ciągniczków i może jakiś inny. Budżet tak do 260-300 tys max i nic więcej. Ibył bym wdzięczny jak byście mogli podać ceny.

 

Połączony

Mam Agrofarma 420 TTV i jest to świetny ciągnik i zapewne sprostał by Twoim oczekiwaniom. Co do ceny to na dzień dzisiejszy z moim wyposażeniem wynosi około 225 tyś netto. Nie warto dopłacać do 430, lepiej zaoszczędzić te parę tysięcy lub przeznaczyć na wyposażenie a przyczyna jest prosta. 430 od 420 różni się tylko oprogramowaniem silnika które jest w stanie wgrać Ci serwisant na przeglądzie lub jeszcze przed odbiorem ciągnika i zapewne wystarczy dać serwisantowi za to na "dobrą flaszkę" zamiast płacić 8 tyś. więcej za 430.

 

Z drugiej strony biorąc pod uwagę Twój budżet zdecydował bym się na Fendt'a 310, który kosztował by zapewne około 280 tyś netto a na pewno był by to lepszy wybór. Przede wszystkim większy komfort (amortyzowana kabina i oś), lepszy i oszczędniejszy silnik (niby podobny do tego z Agrofarma a jednak lepszy), Vario to bardziej dopracowana i trwalsza skrzynie niż TTV.

Ja gdybym drugi raz wybierał zdecydował bym się właśnie na Fendt'a 310 VARIO zamiast Agrofarma 420 TTV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopek    0

Jednak hektary sie zwieksza i bedzie 80ha kukurydzy i 40 lak oraz ok 100 110 sztuk bydla i jaki bylby dobry bo musle ze ok 160 km bylby dobry co uwarzacie i jakie marki konkretnie i z uzasadnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Polecam ci massey ferguson 8160 (165km). Ciągnik dobry mało awaryjny no i oszczędny bo w orce (kverneland 5 skibowy obrotowy rozstawiony 5x50, orka po kukurydzy na głębokosc 26cm) spalał na 3 klasie ok 12-13l/h w godzinę jakieś 1,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj