Zaloguj się, aby obserwować  
beowulf87

Case JX90-95 jaki osprzęt?

Polecane posty

beowulf87    1

Planuje zakup Case'a JX miedzy 90 a 95 koni, szczegolnie chodzi mi o to jaki plug on poradzi, 3 czy 4 skibowy obrotowy oraz jaki agregat uprawowo siewny.

Case ma dobrze operowac ladowaczem, a przy okazji obrobic moje 18 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Nie wiem jakie masz ziemie i ile kasy na pług ale do takiego ciągnika zdecydowanie proponuje pług 3skibowy obrotowy. Jeżeli coś z tańszych to może akpil km 180 3*48 za jakieś 23tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1
Napisano (edytowany)

ziemie 3 i czwartej klasy, srednie, idealne prostokatne obszary, bez studzienek, slupow.

plug to zdaje sobie sprawe 3skibowy obrotowy, na wiecej nie da rady.

Bardziej chodzi mi o agregaty uprawowosiewne, nie beda potrzebne z samymi talerzami, mam siewnik 3metrowy poznaniak. W przyszlosci chce wziasc w dzierzawe nastepna ziemie. 2,5 ha zalesiam 15.40 gruntow ornych , na 90% warzywa

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

Dokładnie to 3+1 na lekkiej ramie coś jak lemken opal 110, agregat spokojnie 3m z biernym da radę ale na wagę musisz oczywiście zwracać uwagę aby dał radę to dźwignąć, na forum nawet widziałem jak ktoś jx'em ciąga aktywny agregat Lely z siewnikiem 3m zestaw. Jak jeszcze nie zamówiłeś Case'a to zapytaj dilera o rewers elektro-hydrauliczny kiedy to wejdzie bo niby ma wejść a do ładowacza to piękna sprawa ale niestety nie ma szybra więc będzie trzeba się pochylać do przodu. Weź również zamiast przednich obciążników bo to chyba w serii jest to tylne na koła zawsze 300kg więcej na tyle do ładowacza. W sumie to bież wszystkie udogodnienia jakie dają a gwarantuję że nie będziesz żałował wydanych złotówek a będziesz chciał więcej. I na moje to powinien być w nim tylny zaczep automatyczny bo ten zwykły to szału nie robi a w zetorku mieliśmy automatyczny to na nic nie zamienił bym go a tu nie ma:( no a najbardziej to bym wolał piton fix albo k80:) Pozdrawiam

 

CO do agregatu to mam podobny do amazona d7 u siebie http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-agro-masz-dostawa-gratis-i1619890067.html

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

2,5m to góra zestaw brona wirnikowa siewnik do 95 koni. pług powinien pociągnąć 4x40 cm w zagonie, albo kup obrotowy regulowany hydraulicznie to jak będzie miał lekko to rozszerzysz na podkładkę a na zimę zwęzisz . albo zamiast brony wirnikowej 3 albo 2,7m bierny. Tylko kupując aktywny gdy będziesz siał np buraki to będziesz musiał i tak się zaopatrzyć w bierny bo aktywny do tego się nie nadaje, na własnej skórze się przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego a dlaczego mu polecasz taki zestaw jak to mało będzie na ten ciągnik no chyba że agregat by kupił bardzo ciężki to z siewnikiem nie dał by rady za pewno unieść. Case posiada duży potencjał i da radę uciągnąć tylko w nim chodzi o to że ma mały udźwig i nie da rady ciężkich zestawów unieść. ja jak na wiosnę orałem swoim lemkenem opalem110 3skibowym na ziemi klasy IV to powiem tak że nie miał co robić a z tym agregatem i siewnikiem również się nudził. Ponieważ mam w swoim agregacie przedni i tylny wał strunowy to idzie lekko ale rozważam zakup do niego wału Packera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bo ciężar taki zestaw to ma swój ja mam w 1025 podnośnik 4,5tony i podnosi bez problemu ale musiałem dołożyć dodatkowe 200 kg na przód bo te 500 nie wystarczały, na zakrętach było źle zawracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolibozkow    0
Napisano (edytowany)

witam nie kupuj polskich klamotów bo pod case-em się rozlecą. jak kupować to lemken lub amazone ponieważ mają służyć na lata a nie co sezon remontować.

 

Ortografia!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiukon    0

mój kuzyn ma 3metrowy agregat siewny famarolu do tego ciagnika i strzelił zawór przeciążeniowy po prostu za ciężki .ja mam 2,5 amazone i starczy a co do pługa to sam mam dylemat jaki 4 czy szeroka 3 oczywiście obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

unia grudziądz produkuje lekkie 4 obracane pod takie ciągniki IBIS M 4 skiby 900kg waży a IBIS L 3+1 1030kg i tego L powinien dać rade a na ciężkich glebach zawsze można 1 skibę odjąć. co do siewnika to tak jak kiedyś już pisałem 3m bez problemu tylko już z agregatem uprawnym do tego siewnika trzeba uważać z wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

ja mam mtz 952 90 koni i pług biore do niego akpila km 80 3+1 on ma regulacje szerokości orki od 28 do 44 jak nie da rady na 4*40 to zmiejsze na 4*36 i na pewno da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj