Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy.

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:39

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Po pierwsze:
- nie rób żadnych samoróbek-może będą wytrzymałe? ale w domowych warunkach naprawdę trudno jest zrobić idealnie wałek. Wycentrować rurę przeguby i wszystko wyważyc to nie lada sztuka,
Po drugie:
- jeżeli wałek to polski - margines przeciążenia większy i łatwiej o części do naprawy,
Po trzecie:
-wałki zachodnie mają mniejsze marginesy przeciążenia i w związku z tym łatwiej się ukrecają,
I pamiętaj o:
- koniecznie zadbaj o osłony na wał i krzyżaki, no chyba że chcesz mieć kłopoty,
I na koniec to co już ktoś pisał - odpowiednia konserwacja, smarowanie i praca w odpowiednich warunkach.
Powodzenia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Dzisiaj, 09:40
  •  

#22 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 luty 2011 - 18:52

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Witam, potrzebuje rady w sprawie doboru wałka.
Wałek będzie pracował z kosiarką rotacyjną, opryskiwaczem 400, rozsiewaczem i czasami glebogryzarką jaki wałek będzie najlepszy o jakiej mocy i jakiej długości?

#23 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 10 luty 2011 - 19:42

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Długość coś koło 70 cm ja mam taki do opryskiwacz i do rozsiewacza.Polecam wał na wieloklin a nie z rurki bo z rurki może nie wytrzymać obciążenia w rotacyjnej i glebogryzarce.

Edytowany przez Piotruniu25, 10 luty 2011 - 19:42.

#24 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 luty 2011 - 07:21

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Jaka moc będzie najlepsza?

#25 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 11 luty 2011 - 09:54

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Nie wiem o co ci chodzi z tą mocą ale jeśli chodzi o wałek z wieloklinem to on jest wystarczająco mocny to tych maszyn co podałeś.

#26 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 11 luty 2011 - 12:06

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. To że jest na wieloklinie to nie oznacza je jest mocny co z tego że wieloklin jest mocny jak się przeguby będą się rozlatywać ja tak miałem z prasie zwijającej był wieloklin ale co z tego jak 5 razy do roku musiałem wymieniać łożyska na przegubach teraz mam na rurce i nie ma problemu.
A co do wytrzymałości rurki to przyczepie samozbierającej też mam na rurce a tak może chodzić z ciągnikiem 250 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 11 luty 2011 - 15:37

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Ja mam na wieloklinie już dobrych 9 lat będzie i zakładany był do tego gdzie się nadawał np: w cyklopie,rozrzutniku,kosiarce itp,mój wałek też sąsiad pożyczał do cyklopa przy którym czasami chodził całymi dniami i jeszcze przeguby mam nie ruszanie a smaruje przy każdej cięższej jak i lekkiej robocie.

#28 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 maj 2011 - 07:45

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. Mam takie pytanie do Was. Jakiej długości wałki macie do kosiarki rotacyjnej? ja musze kupic nowy, a jak wziołem ostatnio od sąsiada 510mm to wydawał mi sie troche krótkawy.

#29 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:49

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. A co powiecie o wałach Comer Industries, opłaca się to kupowac czy lepiej kupic taki z sipmy? Ma on pracowac z mf 255 głównie w opryskiwaczu i razsiewaczu nawozów.
I czy 210 NM wystarczy do tych maszyn.

#30 Share piter25

piter25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:muzyka

Napisany 01 luty 2012 - 13:50

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy. witam mam problem kupiłem kombajn do ziemniakow grimme hl750 bez wałka wom i niwiem jakiej długości kupić moze ktos pomoze

witam mam problem kupiłem kombajn do ziemniakow grimme hl750 bez wałka wom i niwiem jakiej długości kupić moze ktos pomoze

witam mam problem kupiłem kombajn do ziemniakow grimme hl750 bez wałka wom i niwiem jakiej długości kupić moze ktos pomoze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 21:34

Wał przegubowo teleskopowy,wał przekazu mocy.

Mam pytanie, jaki wałek jest najmocniejszy biorąc pod uwagę łącznik teleskopowy ? Rura dwugarbna, rura trójgarbna czy frez ??

ostatnio jak kupiłem wałek na allegro z frezem,  to frez skrzywiło podczas pracy, a maszynie nic sie nie stało.  

Dodaj odpowiedź