Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

353 odpowiedzi na ten temat

#141 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2010 - 22:10

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy to była luzna rozmowa jak juz kupiłem od niego swój i gadalismy chwilie o sieczkraniach i o siewnikach to mówił ze z hassiami to miał przejscia bo włąsnie te pompy sa awaryjne. Za 7tys mozna kupic hassie ta nowsza z nowsza pompa była taka w zwoleniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 05:02
  •  

#142 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:21

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Ogólnie rzecz biorąc to poszukujemy czegoś dobrego i nie drogiego :) nie musi być to hassia.
Szkoda wydawać nam dużo kasy na siewnik który zasieje w ciągu roku ok 10 ha , bo raczej nikt na usługi się nie trafi .

#143 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:44

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy podobnie myslac i ja szukałęm ale ciezko cos przyzwoitego i taniego znalesc, chyba ze bez podsiewacza.

#144 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:59

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Podsiewacz musi być tak jest postanowione :) oglądaliśmy podobnego gaspardo do twojego ale jakoś się nam za bardzo nie spodobał a cena ponad 7 tyś , był chyba starszy niż twój bo miał kółka dogniatające metalowe.
Jeszcze jest troszkę czasu może się coś znajdzie przyzwoitego w rozsądnych pieniądzach :)

#145 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:03

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy no tylko teraz to w sumie bedzie sezon i moze byc róznie z cena. Ale czesto tak jest jak sie szuka to nic nie ma a póznij sie pojawia :)

#146 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:10

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Mam nadzieje że się pojawi, co dzień przeglądam allegro może trafi się coś tak jak i tobie, kiedyś widziałem ładnym siewnik kleine ale tego też za bardzo nikt nie posiada i też trudno o jakieś opinie na jego temat, chyba najlepiej będzie szukać czegoś z najbardziej znanych marek(monosem,gaspardo)tyle że właśnie z ceną może być różnie.

#147 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 07:28

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Posiadam taka Hassię jak podałeś w linku, hm i szczerze to nie polecam, moja widocznie już mocno zużyta gdyż nierówno sieje, tarcze wysiewające są jako odlew aluminiowy i nie da rady ich dorobić, tym bardziej kupic, poza tym przekładnia od napędu dmuchawy wyje niemiłosiernie. W tamtym siewniku z linku brakuje pokryw tarcz wysiewających. Moim zdaniem szukaj czegoś co ma tarcze wysiewające jako koło z blachy z otworami wtedy w razie czego każdy fachowiec je dorobi, napęd wentylatora żeby był na paski klinowe bo dużo ciszej chodzi. W tym roku będę zarobkował nowym Kongskilde Varioosem (na licencji Hasii) i zobaczymy, rozwiązania w nim zastosowane są takie jak Ci polecam.
PS. Pytałem w innym temacie ale nie ma konkretnych wypowiedzi, jaki nawóz sypiecie do podsiewacza??

#148 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 15:26

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Co myślicie o siewniku Kuhna? zamówiliśmy kuhna 6 rzędowego nie dawno. może ktoś używa kuhna i mógłby się podzielić wrażeniami z pracy tym siewnikiem :)

#149 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:17

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Posiadam taka Hassię jak podałeś w linku, hm i szczerze to nie polecam, moja widocznie już mocno zużyta gdyż nierówno sieje, tarcze wysiewające są jako odlew aluminiowy i nie da rady ich dorobić, tym bardziej kupic, poza tym przekładnia od napędu dmuchawy wyje niemiłosiernie. W tamtym siewniku z linku brakuje pokryw tarcz wysiewających. Moim zdaniem szukaj czegoś co ma tarcze wysiewające jako koło z blachy z otworami wtedy w razie czego każdy fachowiec je dorobi, napęd wentylatora żeby był na paski klinowe bo dużo ciszej chodzi. W tym roku będę zarobkował nowym Kongskilde Varioosem (na licencji Hasii) i zobaczymy, rozwiązania w nim zastosowane są takie jak Ci polecam.
PS. Pytałem w innym temacie ale nie ma konkretnych wypowiedzi, jaki nawóz sypiecie do podsiewacza??

Tamten siewnik z linku był tylko podany jak przykładowy aby dowiedzieć się czy to stary typ czy nowy tej pompy.
Naprawiałeś w swoim już pompę? jak z częściami do tego ? jakie koszty?

#150 Share jarek18

jarek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 maj 2010 - 18:18

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam
mam pytanie do posiadaczy siewnikow Gaspardo tam na sekcji wysiewajacej na dole jest taka skala od 1 do 10 i serwisant mi mowil ze dla kukurydzy powinno byc ustawione na 6 a jak wy macie ustawione w swoich siewnikach ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 09 maj 2010 - 18:37

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja mam w swoim na 7 :lol: I sieje jak trzeba tzn wychodzi ile trzeba na hektar, niedługo bedzie na wierzchu to powiem jak z równomiernoscia odstepów :lol: w sobote juz co niektóre kiełki były na wierzchu B)

#152 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 09 maj 2010 - 18:48

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Prawdopodobnie jest to zgarniacz nadmiaru ziaren, i ustawia się go w zależności od grubości ziarna kukurydzy, w moim Kongdkilde jest takie okienko przez które widać jak ziarno jest przyssane do tarczy, zdarza się że do jednego otworu w tarczy są przyssane dwa ziarna i ten zgarniacz po prostu zrzuca to drugie ziarenko. Im większe ziarno tym bardziej musi być rozsunięty żeby z kolei nie strącał wszystkich ziaren. Nie ma konkretnej nastawy, trzeba to korygować na "oko" przy siewie rożnych odmian.

#153 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 09 maj 2010 - 19:06

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy zgadza sie ale ja na 7 siałem rózne grube i drobniejsze i było oki

#154 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:24

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy a teraz pytanie z inej beczki lepszy siewnik mechaniczny czy pneumatyczny obecnie użytkuje rumuński siewnik pneumatyczny i czas na zmianę i nie wiem co wybrać

#155 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 10 maj 2010 - 01:50

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy pneumatyk to podstawa :lol:

#156 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 11 maj 2010 - 13:31

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy A jakie są korzyści poza większą wydajnością?
KPK - Ochrona

#157 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 12 maj 2010 - 15:05

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy a siewniki AREOMAT to dobry wybór? podejrzanie tanie są

#158 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 12 maj 2010 - 15:54

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy aeromat to cos takiego jak becker wiec jak czytałes oststnie 2 strony trego watku to wszytko wiesz :lol:

#159 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 16:29

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Może mi podpowiecie jaki nowy siewnik do kuku kupić? Chodzi mi o cztero-rzędowy, pneumatyczny z podsiewaczem. Biorę go na MR i musi być nowy. Chodzi mi o jakiś polski siewnik no bo wiadomo - cena. U mnie się nie napracuje bo ze 20 ha plus jakieś małe usługi, to na takim areale to polski bez problemu ładnych parę lat pochodzi. Tylko jaki będzie najlepszy???? Mam na ten cel ok 35 tyś. podajcie linki jak on może wyglądać. Z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:07

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy teraz jest promocja na gaspardo i w tej kasie to kupisz 4 rzedowy z podsiewaczem a te siewniki to wyzsza pólka ;)