Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

352 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 22:06

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja mam Monosem 4rzedowy pneumatyczny i jak narazie chodzi super :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 07:00
  •  

#102 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:44

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy mam monosem rocznik ok 90-92
posiada koła gumowe z których napędza się wysiew nawozu. [bo jest z dozownikiem]
posiada też WOM do wysiewu nasion. Praca takim sprzetem jest bardzo miła i CICHA.
BO WOM wytwarza ciśnienie ale nie takie które wypycha te nasiona tylko je wyciąga....
w przeciwieństwie do siewnika Bekera to jest Cichy i nie słychać go podczas pracy z ciągnikiem. Przy bekerze trzeba mieć nałuszniki jeśli ktoś sieje nim. :/
to jest monosem 4 rzędowy.

#103 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 22:51

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Od wczoraj i ja też mam MONOSEMA , troche kosmetyki i będzie siał , najgorzej tylko po drodze bo 5m szerokości to już lipa jechać

#104 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 23:34

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @piootr gościu co mi sieje kuku accordem za 1200zł dorobił do niego wózek i bez problemu jest <_<

możesz podać model tego siewnika???
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#105 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 23:58

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Jutro sprawdze typ ale chyba jest PNU z wyglądu to taki jak ten tylko że za tymi kołami ma jeszcze zgarniacze i podsiewacz http://www.allegro.p..._kukurydzy.html

Z wózkiem to dobry pomysł jak gdzieś daleko jechać narazie myśle oświetlenie z tyłu zrobić

Troche lipa bo będą mi popadać redlice w ślady MFa

#106 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 maj 2008 - 16:27

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @kubi mógłbyś cyknąć fotke tego wóżka do siewnika bo jednak troche lipa śmigać z tak szerokim siewnikiem

#107 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 04 maj 2008 - 10:35

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @piootr to ramy teleskopowej nie masz???ile dałeś za siewnik, ile będziesz brał za usługę???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#108 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 maj 2008 - 11:19

@kubi mógłbyś cyknąć fotke tego wóżka do siewnika bo jednak troche lipa śmigać z tak szerokim siewnikiem

kurde szkoda że w tamtym tygodniu nie napisałeś bo już kuku mam zasianą, wiem że gościu ma jeszcze gdzieś po ludziach siać tylko jest problem że mnie w domu nie ma do piątku, a z Wrocławia fotki nie strzele :)

Pewnie zdjęcie potrzebne jest ci na "już"?
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#109 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam. Chce kupić siewnik do kukurydzy 6 rzędowy z dozownikiem nawozu zastanawiam się nad Monosemem i Amoazone. Rocznie sieje 300 ha więc maszyna musi być solidna. Mam Beckera Aeromata i nie jestm z niego zbyt zadowolony bo jest bardzo wrażliwy na kształt ziarna i nie równo sieje. Proszę o pomoc i opinie w sprawie siewników.

Użyj opcji szukaj przed założeniem nowego tematu

Edytowany przez deer, 11 grudzień 2008 - 18:04.
łączenie tematów

#110 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 18:54

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Na 300 ha to minimum 8 rzędowy z podsiewaczem.
6 rzędowy z podsiewaczem to góra na 120 -150 ha rocznie. Także nawet może lepiej o jakiejś tańszej 12 pomysleć np: gaspardo, mascar itd.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share lipa1992

lipa1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 14:18

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy jestem jednak przekonany do 6 rzędowygo bo sieje usługowo i często na małych polach 8 rzędowy i więcej mógł by utrudniać prace. nie jestem zadowolony ze swojego beckera bo nie równo sieje i chce zmienić na amazone lub monosema 6 rzędowego ceda do 50 tyś zł

#112 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 09:59

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Koledzy mogli byście wytłumaczyć czym sie różnią siewniki podcisnieniowe od nadcisnieniowych, oraz po czym je rozróżnić?? I które są lepsze??

#113 Share macieja212

macieja212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:38

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja bym ci szczeże polecił gaspargo MTE 300 BB-6 wysiew ma perfekcyjny niewiem czy nienajlepszy z wszystkich prędkość siewu od 8 do 12 km/h im wolniej siejesz to wiadomo że dokładniej i cena 21tyś eur jest przystępna. a to sieczkarnie kolego też masz cz tylko siejesz??

#114 Share misio602602

misio602602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 13:09

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kupiłem rok temu Monosem'a ng 4 rzędowy. Sąsiad przywiózł mi go z Niemiec. Powiem szczerze że takiego siewnika jeszcze nie miałem. Miałem wcześniej Aeromata z kutna 6 rzędowego to on przy tym Monosemie się chowa. Zakładałem go Mtz' a. Zasiałem u siebie 100 ha i oprócz tego u ludzi ok 250 ha. Jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam ten siewnik

#115 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 20:50

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Zasiać 350 ha QQ w sezonie 4 rzędowym siewnikiem to nielada wyczyn :).

Miesiąc non-stop siania :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#116 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 marzec 2009 - 00:25

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy mojego sasiada to po całym powiecie widze a czasem i dalej wiec chyba ostro sieje, drugi sąsiad ma koło mnie 60ha pola to cyk pstryk wpadają na 3 traktory i ładowarka i chyba tu 3 dni sieja, jeden uprawia agregatem drugi sieje a 3 im ziarno i nawóz wozi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#117 Share misio602602

misio602602

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 16:07

Zasiać 350 ha QQ w sezonie 4 rzędowym siewnikiem to nielada wyczyn :).

Miesiąc non-stop siania :).

Niezły wyczyn ale daj spokój jak przyjeżdżałem z pola to głowa mało na pół nie pękła. W tym roku na takie coś się nie łapę. Zmniejszyłem areał kukurydzy do 30 ha, i trochę na usługach posieje. I nic więcej.

#118 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 16:54

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy u nas w firmie mamy 12 do buraków lub 8do QQ na 6metrowej ramie składanej hydraulicznie z podsiewaczem.
jak było pole w jednym kawałku to posiali 80ha/24h a jak są kawałki i przejazdy do innych klientów to wychodzi 40ha/24h więc myślę, że 350ha w jednej miejscowości zasiać to żaden problem tylko kwestia organizacji.. nawet 4rzędowym po 35-40 ha na dobę to 10-11 dni a nie miesiąc..

#119 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 17:22

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Szczerze wątpię by czterorzedowym siewnikiem nawet na jednym kawałku dało sie zasiać w ciągu 24h 40 ha. Według mnie 30 ha/24h takim siewnikiem z podsiewem nawozu to nielada wyczyn.

Chyba że nie obchodzi nas jakość siewu, tylko żeby było jakoś i ha nawalić bo kasujemy od ha a nie od h.

Ja bym podziękował f-mie za współpracę, jesli by chciała mi w nocy siać. Noc jest od spania ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 17:44

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Mam pytanie z jaką prędkością powinien być wykonywany siew żeby zachować należytą dokładność?? Chodzi mi o siewniki pneumatyczne