Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

353 odpowiedzi na ten temat

#221 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 11:11

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy dorabiana 75zł a oryginał 130zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 03:52
  •  

#222 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 25 marzec 2012 - 14:09

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:06.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#223 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 18:31

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy to juz cana z mieszakami ,tylko ze zamiast tych blaszek które sa mieszakami to koles wstawia kołki

#224 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 18:41

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy zrobiłem jak mówiłes,przestawiłem zgarniak i dałem wieksze obroty i od razu całkiem lepej prawie zadnych przepustów. A mam jeszcze pytanie co do ustawiania wysiewu nawozów bo w tabeli jest podana wartosc w kg/dm3 -a jak to na hektar przeliczyc?

#225 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 30 marzec 2012 - 19:37

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Jakbys miał instrukcje to bys obczaił :) Najpierw sprawdz sobie jaka gestosc ma twój nawóz. dodam ze fosforan amonu jedna fabryka tylko inne partie i różnica nawet do 20%. Ja to robie tak ze biore słoik litrowy. Nabieram nawozu i waze ile ten litr wazy i wtedy mozesz ustawic przeliczjac według wzoru, ale najpier sprawdz przełozenia czyli jakie masz koło przy kole napedowym jakie na wałku i jakie sa miedzy wałkiem a wałkiem od napedu mechnizmu wysiewajacego. Jesli masz inaczej niz w tabeli to juz wyzsza szkoła jazdy przeliczanie przełozen i proporcje :)

#226 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 09:19

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy a jaki to wzór?

#227 Share john84

john84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:38

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kupiłem nowe weże,nowe tarcze i uszczelki i teraz jest naprawde git. A dzis rozpocząłem sezon śiałem u znajomego i było ok. Mam jeszcze pytanie,bo mam jakis licznik przy siewniku wydawałoby sie ze to licznik ha ale pokazuje jakos inaczej niz to co zasiane i teraz nie wiem czy trzeba to jakos przeliczyc jeszcze czy poprostu jest cos uszkodzony jak myslicie?

#228 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 11:39

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Ostatnio widziałem na allegro siewniki punktowy mołdawski za 22 tys. czy to jest coś warte
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#229 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 14:56

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy a co koloego sądzisz o siewniku firmy LelySem bo własnie taki siewnik zakupiłem ?

#230 Share daniel125d

daniel125d

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:55

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

chce kupic siewnik do kukurydzy tylko nie wiem jaki byłby lepszy amazone czy monsem

ja polecam meprozet s 100 posiadam i muszę powiedzieć że nie jeden zachodni zaskoczyłbym jakościom siewu bardzo precyzyjny siewnik wysiew mechaniczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share jarekM

jarekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 17:52

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy <p>Ma może ktoś taki siewnik ? http://allegro.pl/be...2429026729.html
Co myślicie o takim siewniku czy to dobre siewniki ?

Edytowany przez jarekM, 05 lipiec 2012 - 18:00.

#232 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:28

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam chcę kupic siewnik do kuku meprozet s 100 z podsiewem w cenie 19 tyś (PROW)czy warto jak z ustawieniem bo miałem w tym roku zasiane 2 ha to wyszło mizernie to znaczy miejscami były przeswity dodam że siewnik nówka a 6 ha było zasiane GASPARDO to było dobrze dodam że inny gośc siał przez miedze MEPROZETEM to nie usiał gorzej jak Gaspardo -dlaczego takie różnice w siewie chodzi oczywiście o meprozet. Dodam że siewnik tylko na swój użytek czyli 8 -10 ha bo o zarobkach nie ma mowy ilu rolników tyle siewników nawet jak sieją po 1 ha.

#233 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:59

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kaliber/masa/kształt ziaren, w tym roku tez sialiśmy meprozetem kilka rożnych odmian i co inna porcja zasypana do siewnika to rożny rozstaw ziaren w rządku pomimo niezmieniania jego ustawień. Drobne ziarna siał gęściej grube rzadziej, najdokładniej wysiały się odmiany, które ważyły około 15kg w porcji 50 tyś ziaren. Co do prześwitów to tez sprawdź czy przypadkiem ziarenka nie skiełkowały, jakość kwalifikatu szczególnie krajowego jest bardzo rożna i często to loteria <_<

Edytowany przez Pawel20, 21 listopad 2012 - 20:09.

#234 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:36

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Z twojej wypowiedzi wynika że najlepiej siac jednakowe odmiany i tak właśnie staram się robic a na tym jednym polu to fakt 1 ha było dobrze bo nasienie było drobne a drugi hektar już było inne -grubsze.A ILE siejesz nasion na 1ha i jaka odległośc ziarna do ziarna.

#235 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 22:00

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Siej kilka rożnych odmian, ale to i innego powodu. Ustawione było w rzędzie co 15 cm. Meprozet ma coś takiego jak dobieranie tarcz do odpowiedniego kalibru nasion.

#236 Share jar123

jar123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystto co z ty związane.

Napisany 12 grudzień 2012 - 14:28

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam chcę kupić siewnik do ursusa c-360 ma to być siewnik 4 rzędowy, punktowy z podsiewaczem nawozu i moje pytanie jest taki czy 60-tka poradzi sobie w nim ? :)

#237 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 09:06

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy http://argania.otomo...em-A176274.html
http://argania.otomo...em-A232829.html

#238 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 12:46

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam,
stoję przed wyborem siewnika do kukurydzy, i mam pewne pytanie, orientuje się ktos od którego roku były montowane w monosemach plastikowe zbiorniki na nawóz? Bo mam jeden upatrzony, 1998 rok, na plastikowych zbiornikach, ale po kontakcie z pewnym znajomym z Francji mówi że mogą być one już przełożone, bo metalowe przegniły. Konkretnie chodzi mi o ten siewnik : http://otomoto.pl/si...er-A249120.html . pozdrawiam.
Jeszcze mam takie pytanie, jakie zadanie mają te przednie kółka prowadzące przed radlicą? rzadko przy którym siewniku one występują i nie wiem jakie ich jest zadanie ? utzymywanie stałej głebokosci ?

Edytowany przez Bartek72511, 26 grudzień 2012 - 12:52.

#239 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 21:31

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kolego te plastikowe zbiorniki były wymienione świadczy o tym kolor tzn.pozostałe są zpłowiałe a te nawozowe białe jak śnieg czyli ktoś grzebał przy nim co do kółek to napewno nie głębokośc bo ją ustawiasz na ostatnim kółku a te rolki słóżą tak mi się przynajmniej wydaje do przygniecenia warstwy ziemi w którą będzie zasiane ziarno.Przyznam że pierwszy raz takie coś widzę.

Edytowany przez jaro30, 27 grudzień 2012 - 21:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Te kółka są w wersjach do buraków, też widzę je pierwszy raz w wersji do kukurydzy.