Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

353 odpowiedzi na ten temat

#181 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:50

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy jak masz koło gumowe tak samo ustawiasz pokretłem. ja mam gumowe w gaspardo i jest oki ale w mokrej ( zaraz po deszczu) ziemi czasem nie zagarnia idelnie rowków po redlicy. Jesli jest gumowe koło sa przed nim zagarniacze a jesli metalowe sa za kołem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 21:36
  •  

#182 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, zwłaszcza rolnictwem precyzyjnym..
    Lubię takie komputery i wszystko co z nimi związane..

Napisany 23 marzec 2011 - 20:08

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam, jestem na zakupie jakiegoś starszego monosema do 10 tys.
Na allegro znalazłem cosik takiego http://moto.allegro....1418556635.html
Martwi mnie tylko to, że na siewniku jest napisane 400 obr/min. Czy jest możliwe, że monosem coś takiego w ogóle wypuścił i jak ewentualnie zachowywałoby się to na 540 min/obr?
Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

#183 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 23:49

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy jesteś pewny że to są obroty?

#184 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:23

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Może troszkę nie na temat, ale nie chce zakładać nowego. Potrzebuję jakiegoś komisu (najlepiej z lubelskiego, ale niekoniecznie) z używanymi częściami do siewników, może ktoś ma jakieś namiary na handlarzy siewników?

Edytowany przez donborys, 23 styczeń 2012 - 19:53.

#185 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:25

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy co myślicie o tym siewniku ????? Moldagrotehnica SPP, cenowo bardzo atrakcyjnie sa na allegro .

#186 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:45

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Nigdy nie widziałem go na żywo, ze zdjęć wygląda na garażową produkcję (mimo, że firma Moldagrotehnika to jakaś fabryka, a nie prywaciarski wyróB). Nigdy nie napotkałem nikogo kto by miał, bądź użytkował taki siewnik.

#187 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:16

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy witam mam pytanie jaki wybrać nowy siewnik amazone ed czy edx czy kuhn 8 rzędowy

#188 Share demzor

demzor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:58

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy zależy ile $$ chcesz przeznaczyć, za Amazona przyjdzie co zapłacić kosmiczną cene ;) co do kuhna 8rz. to Maxima II ? i pytanie czy mają być to siewniki zawieszane czy ciągane?

#189 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:31

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Amazone ed 302 contour z paroma dodatkami 17000 euro netto, edx zaczynają się od 200000 zł netto bodajże. Co do kuhna ceny nie znam. Ale jak masz kasę to polecam edx'a. Do 15km/h siejesz i wszystko w równiutkich odstępach posiane.

#190 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 24 styczeń 2012 - 13:26

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam!
Mam takie pytanie do Was. Czy słyszeliście o siewnikach punktowych firmy MaterMacc, zastanawiam się nad zakupem siewnika tej firmy lub Gaspardo, MaterMacc jest tańszy od Gaspardo o 2000 euro, siewniki tych dwóch firm prezentują podobną jakość, jeżeli ktoś taki siewnik posiada proszę o opinie na temat tej maszyny. Ta firma dopiero wchodzi na polski rynek.

Edytowany przez sebekwolkasos, 24 styczeń 2012 - 13:28.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:38

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy ja posiadam Gaspardo SP4 z podsiewaczem nawozu co oczywiste i obowiązkowe, użytkowałem narazie 1 sezon od nowości super maszyna polecił mi kolega że jest mega i już są 4 w okolicy takie siewniki bardzo dobra budowa z tego co słyszę wmiarę tanie części i naprawde przemyślane siewniki

#192 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 13 luty 2012 - 19:26

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @krzysiu decyzja już podjęta, ale dzięki za opinie nt, Gaspardo, siewnik pewnie na wiosnę przyjedzie, ale marki i modelu nie powiem, przyjdzie czas, że w galerii zobaczycie. :D

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#193 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6746 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 luty 2012 - 22:29

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Kto ci siał do tej pory? Jakbyś wcześniej przed zamówieniem spytał to dałbym ci namiar na Gaspardo po-pokazowego. ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#194 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:39

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy U mnie siał znajomy z sąsiedniej wsi Kuhnem. Ale czas zacząć samemu jeździć. :D Po pokazowy w grę nie wchodzi, pierwszy sezon trzeba wzorcowo zasiać, tak żeby w eter poszło że dobrze sieje.

Edytowany przez sebekwolkasos, 14 luty 2012 - 20:41.

#195 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 16 luty 2012 - 19:32

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy http://allegro.pl/si...2124365500.html co myślicie o takim siewniku, moze ktos podobny użytkuje. Do tej pory na 100% na sianie głownie u siebie pewniakiem był nowy mechaniczny Meprozet S100, jednak ostatnio jego cena poszła dość mocno w górę, także sytuacja się skomplikowała.

#196 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 luty 2012 - 19:57

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy na odległosc trudno ocenic stan. ale wybór jako na firme dobry. szukaj monosema lub gaspardo. Patrz na redlice i tarczki.

#197 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:58

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @Pawel20 Meprozet ostatnio popsuł jakość swoich siewników, także lepiej zachodnią użwykę jak tego nowego wziąć. Także o Meprozecie zapomnij bo im nowszy tym gorszy. Ten Monosem ładnie wygląda, ale jak @bialy2005 wspomniał jedź i go obejrz.

Edytowany przez sebekwolkasos, 16 luty 2012 - 22:59.

#198 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6746 postów

Napisany 16 luty 2012 - 23:21

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Ja też zastanowiłbym się nad używanym zachodnim bo także słyszałem o spadku jakości tych siewników. Jednym z powodów może być nagłe zainteresowanie nimi i zaczęli robić na ilość.

#199 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2012 - 08:16

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Pomijając jakość to te siewniki się zrobiły nagle drogie... widać siła ssąca mleczarzy na maszyny podkręciła wydajnie popyt. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6746 postów

Napisany 17 luty 2012 - 09:32

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Głównie nabór na MGR podniósł ich ceny ;)