Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

358 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 08:37

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy deer ma trochę racji gdy dochodzą jeszcze nawroty i pewnie dużo mniejsza pojemność zbiornika nawozu co za tym idzie częstsze tankowanie nawozu a z jakością gdyby nasza firma robiła taką złą jakość to byśmy nie robili siewów już po pierwszym sezonie i nie rozumiem czemu w nocy nie można siać??

prędkość siewu jest uwarunkowana od jakości redlicy. czym redlica mocniej zdarta to wolniej trzeba jeździć bo ziarno nie kleszczy się w rowku tylko zaczyna się przetaczać i zaczyna spadać jakość siewu. prędkość przy nowych redlicach aby utrzymać jakość nie powinna przekroczyć 10km/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Dzisiaj, 22:19
  •  

#122 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 15:55

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy A jakie są Wasze opinie na temat pneumatycznych siewników Omega? Mam zamiar kupić siewnik w tym roku i właśnie dziś oglądałem nową Omegę. Wykonanie na pierwszy rzut oka niczego sobie, tylko nie wiem jak się zachowuje w pracy, czy równo sieje i nie przepuszcza. Cena tez w miarę bo 27 000 zł netto

#123 Share Mateusz11441

Mateusz11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:22

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Ja mam Gospardo 6 rzędowy z podsiewaczem nawozów i na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego od niego.
Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

#124 Share Czarny0352

Czarny0352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 15:35

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Mam pytanie. Właśnie kupiliśmy siewnik kongskilde do kukurydzy z podsiewem nawozów i trzeba go teraqz ustawić. Jaki odstęp macie między ziarnami qq w rzędzie? Jaką dawkę nawozu wysiewacie na hektar podczas siania i jaką przed sianiem? Najlepiej jakbyś dokładnie opisał jakie nawozy i ile siejecie przed sianiem i jakie podsiewacie? Z góry dzięki. Jeśli to złe miejsce na te pytanie to przepraszam, ale jestem tu od niedawna i jeszcze nie wszystko mam opanowane.

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 08:08

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy @jacekkombajnista stryj ma Omegę jeszcze tą niebieską i siewnik sieje z duża dokładnością i mimo około 10 lat nie było z nim problemu mimo, że w sezonie sieje buraki i kuku.

#126 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:38

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Bobek Farmer dzieki za info, ja mam zamiar kupic nową, tą czerwoną, 4 rzędową, tylko cholerka nie zwrócilem uwagi jakie są tam redlice, te od podsiewacza są na 100% talerzowe tylko nie wiem jakie są od nasion. moze wie ktos to bede wdzieczny na odp.

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:02

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Omega ma sekcję wyposażoną w tradycyjne redlice płozowe.

#128 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 25 maj 2009 - 22:49

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam!
Mnie interesuje nowy siewnik do kukurydzy 6-rzędowy na roczne sianie ~150h (z nawozem na redlicach talerzowych). Za tego typu Amazone zyczą sobie 30000euro netto. Cena raczej powalająca. Orientuje się może ktoś ile by kosztował taki siewnik z Accorda (Optima) lub Kongskilde (Aeromat). No i pytanie: który będzie najlepszym zakupem (jakość/cena).
Pozdrawiam!

#129 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 maj 2009 - 00:01

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Gaspardo wychodzi chyba w granicach 75000zł netto :P dość przyzwoita maszyna...

#130 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 30 maj 2009 - 22:20

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam z tego co wiem to GASPARDO 6 rzędowe z nawożeniem i komputerem to około 65.000,- zł netto więc cena całkiem dobra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 10:09

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam!
Decyzja podjęta: Będzie nowy siewnik.
Bardzo proszę o opinię na temat takiego siewnika:
http://www.allegro.p...6rz_okazja.html
Generalnie byłby do kupienia teraz za około 90tys zł. brutto. Warto? Teraz?
Czy lepiej Accorda Optime za 100tys brutto?
Prosiłbym bardzo o opinie użytkowników wymienionych sprzętów.

#132 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 22:29

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Wprost tsunami odpowiedzi.....
Ktoś może użytkuje Monosem NG Plus 4 6-cio rzędowy i zechciałby wyrazić swoją opinię o tym sprzęcie???

#133 Share Rider

Rider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 06:59

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam wszystkich, czy ktoś użytkuje może siewnik Kongskilde Aeromat 4-rzędowy bo rozważam kupno tego sprzętu w celach zarobkowych i chciałbym poznać opinie o tym siewniku. Orientuje się może ktoś co do jego ceny, i czy na usługach da radę zarobić trochę grosza??

#134 Share Kamil6920

Kamil6920

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo & Informatyka & Mechanika.

Napisany 16 czerwiec 2009 - 07:15

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam Serdecznie. Kolego te siewniki są naprawdę godne polecenie ponieważ pięknie sieją fajnie nimi się operuje. Kiedyś u nas siał taki gościu kuku i w 13godzinek pyknął 40ha to jest coś. ale zasuwał ładnie. Koszt takiego siewnika wynosi w granicach 60,000-70,000zł PS; Na usługach zarobisz jak wokół Ciebie sieją dużo kuku, i pod warunkiem że wolno będziesz jeździć:mellow:

Edytowany przez deer, 16 czerwiec 2009 - 11:24.
Cytowanie poprzedniego posta

#135 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:00

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy mam zamowionego monosema 4 rzedy z nawozem talerzowy ktoś może powiedziec z jaką prędkoscią idzie nim jechac optymalnie i jaka wydajnosc??:) i jak mozna wołac jadąc usługowo pzdr

#136 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:28

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Witam ,chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat siewników do kukurydzy firmy hassia , czy ktoś taki posiada ? interesuje mnie pneumatyczny z dozownikiem nawozu, będę wdzięczny za wszelkie informacji :)

#137 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2010 - 21:19

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy jesli myslisz o hasssi to z mojego rozeznania wynika ze te nowsze tzn z nowszymi pompami z wygladu takie jak monosem czy gaspardo to sa oki. ale te strsze gdzie pompa wyglada jak silnik odrzutowca to z moich info wynika ze co druga pompa jest do roboty. Mówił mi to handlarz który przerzuca tego troche.

#138 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:50

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Miałem na myśli coś podobnego do tego siewnika http://www.allegro.p...dzy_hassia.html :)

#139 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3829 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2010 - 21:54

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy no włąsnie te maja takie słabe pompy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 22:07

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy Ciekawe tylko czy to jest na pewno prawda, bo jak to handlarz chwali swoje a narzeka na to czego nie sprzedaje. Ja słyszałem pozytywne słowa na temat takich siewników i nie wiem sam jak to jest.
Najlepiej było by poznać opinie użytkownika takiego siewnika ale nie ma chyba takiego na forum.