Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Omega ma sekcję wyposażoną w tradycyjne redlice płozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

Mnie interesuje nowy siewnik do kukurydzy 6-rzędowy na roczne sianie ~150h (z nawozem na redlicach talerzowych). Za tego typu Amazone zyczą sobie 30000euro netto. Cena raczej powalająca. Orientuje się może ktoś ile by kosztował taki siewnik z Accorda (Optima) lub Kongskilde (Aeromat). No i pytanie: który będzie najlepszym zakupem (jakość/cena).

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Gaspardo wychodzi chyba w granicach 75000zł netto :P dość przyzwoita maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Witam z tego co wiem to GASPARDO 6 rzędowe z nawożeniem i komputerem to około 65.000,- zł netto więc cena całkiem dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Wprost tsunami odpowiedzi.....

Ktoś może użytkuje Monosem NG Plus 4 6-cio rzędowy i zechciałby wyrazić swoją opinię o tym sprzęcie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Witam wszystkich, czy ktoś użytkuje może siewnik Kongskilde Aeromat 4-rzędowy bo rozważam kupno tego sprzętu w celach zarobkowych i chciałbym poznać opinie o tym siewniku. Orientuje się może ktoś co do jego ceny, i czy na usługach da radę zarobić trochę grosza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam Serdecznie. Kolego te siewniki są naprawdę godne polecenie ponieważ pięknie sieją fajnie nimi się operuje. Kiedyś u nas siał taki gościu kuku i w 13godzinek pyknął 40ha to jest coś. ale zasuwał ładnie. Koszt takiego siewnika wynosi w granicach 60,000-70,000zł PS; Na usługach zarobisz jak wokół Ciebie sieją dużo kuku, i pod warunkiem że wolno będziesz jeździć:mellow:

Edytowano przez Gość
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

mam zamowionego monosema 4 rzedy z nawozem talerzowy ktoś może powiedziec z jaką prędkoscią idzie nim jechac optymalnie i jaka wydajnosc??:) i jak mozna wołac jadąc usługowo pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Witam ,chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat siewników do kukurydzy firmy hassia , czy ktoś taki posiada ? interesuje mnie pneumatyczny z dozownikiem nawozu, będę wdzięczny za wszelkie informacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli myslisz o hasssi to z mojego rozeznania wynika ze te nowsze tzn z nowszymi pompami z wygladu takie jak monosem czy gaspardo to sa oki. ale te strsze gdzie pompa wyglada jak silnik odrzutowca to z moich info wynika ze co druga pompa jest do roboty. Mówił mi to handlarz który przerzuca tego troche.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no włąsnie te maja takie słabe pompy :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ciekawe tylko czy to jest na pewno prawda, bo jak to handlarz chwali swoje a narzeka na to czego nie sprzedaje. Ja słyszałem pozytywne słowa na temat takich siewników i nie wiem sam jak to jest.

Najlepiej było by poznać opinie użytkownika takiego siewnika ale nie ma chyba takiego na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to była luzna rozmowa jak juz kupiłem od niego swój i gadalismy chwilie o sieczkraniach i o siewnikach to mówił ze z hassiami to miał przejscia bo włąsnie te pompy sa awaryjne. Za 7tys mozna kupic hassie ta nowsza z nowsza pompa była taka w zwoleniu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ogólnie rzecz biorąc to poszukujemy czegoś dobrego i nie drogiego :) nie musi być to hassia.

Szkoda wydawać nam dużo kasy na siewnik który zasieje w ciągu roku ok 10 ha , bo raczej nikt na usługi się nie trafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

podobnie myslac i ja szukałęm ale ciezko cos przyzwoitego i taniego znalesc, chyba ze bez podsiewacza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Podsiewacz musi być tak jest postanowione :) oglądaliśmy podobnego gaspardo do twojego ale jakoś się nam za bardzo nie spodobał a cena ponad 7 tyś , był chyba starszy niż twój bo miał kółka dogniatające metalowe.

Jeszcze jest troszkę czasu może się coś znajdzie przyzwoitego w rozsądnych pieniądzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no tylko teraz to w sumie bedzie sezon i moze byc róznie z cena. Ale czesto tak jest jak sie szuka to nic nie ma a póznij sie pojawia :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Mam nadzieje że się pojawi, co dzień przeglądam allegro może trafi się coś tak jak i tobie, kiedyś widziałem ładnym siewnik kleine ale tego też za bardzo nikt nie posiada i też trudno o jakieś opinie na jego temat, chyba najlepiej będzie szukać czegoś z najbardziej znanych marek(monosem,gaspardo)tyle że właśnie z ceną może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Posiadam taka Hassię jak podałeś w linku, hm i szczerze to nie polecam, moja widocznie już mocno zużyta gdyż nierówno sieje, tarcze wysiewające są jako odlew aluminiowy i nie da rady ich dorobić, tym bardziej kupic, poza tym przekładnia od napędu dmuchawy wyje niemiłosiernie. W tamtym siewniku z linku brakuje pokryw tarcz wysiewających. Moim zdaniem szukaj czegoś co ma tarcze wysiewające jako koło z blachy z otworami wtedy w razie czego każdy fachowiec je dorobi, napęd wentylatora żeby był na paski klinowe bo dużo ciszej chodzi. W tym roku będę zarobkował nowym Kongskilde Varioosem (na licencji Hasii) i zobaczymy, rozwiązania w nim zastosowane są takie jak Ci polecam.

PS. Pytałem w innym temacie ale nie ma konkretnych wypowiedzi, jaki nawóz sypiecie do podsiewacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Co myślicie o siewniku Kuhna? zamówiliśmy kuhna 6 rzędowego nie dawno. może ktoś używa kuhna i mógłby się podzielić wrażeniami z pracy tym siewnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Posiadam taka Hassię jak podałeś w linku, hm i szczerze to nie polecam, moja widocznie już mocno zużyta gdyż nierówno sieje, tarcze wysiewające są jako odlew aluminiowy i nie da rady ich dorobić, tym bardziej kupic, poza tym przekładnia od napędu dmuchawy wyje niemiłosiernie. W tamtym siewniku z linku brakuje pokryw tarcz wysiewających. Moim zdaniem szukaj czegoś co ma tarcze wysiewające jako koło z blachy z otworami wtedy w razie czego każdy fachowiec je dorobi, napęd wentylatora żeby był na paski klinowe bo dużo ciszej chodzi. W tym roku będę zarobkował nowym Kongskilde Varioosem (na licencji Hasii) i zobaczymy, rozwiązania w nim zastosowane są takie jak Ci polecam.

PS. Pytałem w innym temacie ale nie ma konkretnych wypowiedzi, jaki nawóz sypiecie do podsiewacza??

Tamten siewnik z linku był tylko podany jak przykładowy aby dowiedzieć się czy to stary typ czy nowy tej pompy.

Naprawiałeś w swoim już pompę? jak z częściami do tego ? jakie koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

Witam

mam pytanie do posiadaczy siewnikow Gaspardo tam na sekcji wysiewajacej na dole jest taka skala od 1 do 10 i serwisant mi mowil ze dla kukurydzy powinno byc ustawione na 6 a jak wy macie ustawione w swoich siewnikach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja mam w swoim na 7 :lol: I sieje jak trzeba tzn wychodzi ile trzeba na hektar, niedługo bedzie na wierzchu to powiem jak z równomiernoscia odstepów :lol: w sobote juz co niektóre kiełki były na wierzchu B)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj