Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli!

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:16

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Jeśli o mnie chodzi to ubezpieczenie zawarte z firmą PZU to kpina, łączna suma ubezpieczenia to ponad 22500,00zł i za niecałe 4 ha dostałem 5tyś i odejmując składkę jaką zapłaciłem od tego to dostałem niespełna 4200zł w porównaniu do hdi to śmiech .MAM PYTANIE W ZWIĄZKU Z TYM ,po wpłacie na konto firma P PRZYSYŁA w kopercie wszystkie ich wyliczenia i pomniejszenia takie jak np.udział własny i na końcu drobnym drukiem cytuje-UWAGA.w związku z wystąpieniem szkody w uprawie przed 15 kwietnia zostało zastosowane zgodnie z umową ubezpieczenia zmniejszenie wysokości szkody do 25% wartości plonu.Jak mam to rozumieć przecież szkoda była całkowita i jeszcze jedna sprawa mój rzepak był jeszcze ubezpieczony od gradu podtopień czy nie należy mi się jakiś zwrot z tytułu nie wykorzystania pełnego pakietu ubezpieczenia oferowanego przez ubezpieczyciela. A MOŻE warto zapytać prawnika?

Edytowany przez lukaczmarek, 03 maj 2012 - 12:56.
Błędy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Dzisiaj, 01:49
  •  

#42 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:34

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! W każdej firmie jest tak samo nie tylko PZU, TUW to samo. A jak jest w HDI??

#43 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:japońska motoryzacja

Napisany 03 maj 2012 - 12:27

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! " MORZE" warto poczytać warunki i zmienić agenta, który raczej ci wiele nie przedstawił... Co do pytania, to jest tak jak w AC- szkoda całkowita to wygaśnięcie ubezpieczenia... Pisałeś o HDI, ale chyba edytowałeś post.. idź do tej świetnej firmy, oni podobno sami ci pole zaorają i zasieją jary rzepak.. zamiast snuć wnioski wystarczy poczytać warunki, a nie sugerować się innymi...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 maj 2012 - 12:41

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Panie PZU chciałbym się dowiedzieć dlaczego przyznane odszkodowanie nie pokrywa nawet kosztów poniesionych na uprawy. skoro szkoda jest 100% a ubezpieczenie na 5000 zł/ha??

#45 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:51

. idź do tej świetnej firmy, oni podobno sami ci pole zaorają i zasieją jary rzepak.. zamiast snuć wnioski wystarczy poczytać warunki, a nie sugerować się innymi.

czytałem uważnie obie umowy i jestem bardzo zadowolony z usług HDI a nie tego dziadostwa PZU, po ostatniej powodzi Pozwól Żydowi Ukraść na polu gdzie woda wymyła wszystko stwierdzili, że strat było całe 50% a HDI dziwnym sposobem na polu odok, które dzierżawię dało 100% ;[

#46 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 maj 2012 - 11:09

idź do tej świetnej firmy, oni podobno sami ci pole zaorają i zasieją jary rzepak.. zamiast snuć wnioski wystarczy poczytać warunki, a nie sugerować się innymi...

Przynajmniej płacą jak należy i co najważniejsze nie ma czegoś takiego jak w firmie P- wyszukiwania (dosłownie) żywych roślin na m2. Jeszcze firma ta wiedzie prym wśród ubezpieczeń, lecz coraz więcej ludzi otwiera oczy.
Porównując analogicznie zeszły rok do tego, w firmie HDI otrzymałem (za podobny stopień wymarznięcia, areał) jakieś 140- 150 % więcej odszkodowania niż w firmie P, zaznaczając przy tym, iż w firmie P miałem rzepak ubezpieczony na wyższą kwotę. Tyle mam do powiedzenia o tej "firmie"i życzę przemyślanej decyzji przy zawieraniu kolejnych umów ubezpieczeniowych w przyszłym sezonie...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2012 - 12:17

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Ja nie jestem od warunków, a od sprzedawania.... w przyszłym roku jednak zobaczycie sami... HDI oficjalnie stwierdziło że chyba nie wejdzie w uprawy, a concordia ma ogromne straty.Już teraz obie firmy zrezygnowały z ubezpieczenia od przymrozków, można jedynie zawrzeć ubezpieczenie od gradu,

#48 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2012 - 13:32

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! fakt jest taki, że ubezpieczenia upraw są naprawdę mało opłacalne dla firm ubezpieczeniowych. Co do stawek mają ograniczenia w postaci magicznych 6%, jeśli powyżej to unia nie dopłaca co blokuje możliwość podwyższenia stawki i zaproponowania lepszych warunków. U nas w kuj pom, szkody 100%...

#49 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 14 maj 2012 - 11:51

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Co sądzicie o ubezpieczeniu w CONCORDII od gradobicia?

#50 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:06

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Bardzo irytują mnie dwie sprawy w pzu!
1.-jeżeli jest ponad 20 roślin na m2 to szkody nie ma,mimo że posiałem 40 szt na m2 i mam straty na poziomie 50%
2.-100%szkody równa się 25% wartości i wypłaty ponieważ ja coś jeszcze posieje na tym polu!!!A co kogo obchodzi czy ja posieje czy nie a może ugorem zostawie,100% straty =100% wartości plonu do wypłaty,przeciesz zgineło mi wszystko a nie 25%
P.S-zgłosiłem rzepak na powtórne oględziny lecz pan który przyjechał stwierdził że rzepak już kwitnie i on nie ma zamiaru się brudzić więc nie uznał nic tak jak jego poprzedniczka,lecz ja szacuje straty na min 40%,miejscami nie ma 20szt na m2 lecz wg nich straty=0% pisałem odwołanie lecz narazie brak odzewu

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:35

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Zawsze tak jest i było że po niżej 20 sztuk na metrze rzepak jest do przeorania.
O te 25% też się zdziwiłem. Ale na dobrą sprawę to mają raję. Te 25% to nawet kosztów nie pokryją związanych z siewem rzepaku.
Ja nie przesiałem części tylko zostawiłem. Na metrze jest u mnie od 6 do 18.
Ubezpieczyłem w innej firmie teraz od gradobicia i ognia.Te działki za które dostałem odszkodowanie z PZU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 15:34

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! no właśnie jeżeli 25% sumy ubezpieczenia miałoby pokryć straty to całkiem spory zysk miałby rolnik z tej uprawy niestety tak nie jest, bo koszty założenia uprawy są dużo ale to dużo większe.

My siejemy, a Bóg daje plony.