Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli!

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Emil177

Emil177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 17:14

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! WyDaB zalezy tez od likwidatora ktory sporzadza szkody. Raz sie trafi taki co nawet nie chce dac 5% a drugi by dal z 20%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Dzisiaj, 11:23
  •  

#22 Share WyDaB

WyDaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:47

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Ale nikt ślepy nie jest!,skoro gołym okiem widać było ile małych łuszczynek zrobiło się białych.U mnie uważam ,że byli w odpowiednim terminie,tj.2 tygodnie po przymrozku.

#23 Share Emil177

Emil177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 10:29

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Patrz u mnie jak opowiadalem bylo 35% i wiecej strat po przymrozkach, sam tak mowil likwidator. On jeszcze przeliczal to przez wpolczynnik regeneracji 3,5 co wychodzilo po 10% i wiecej na poszczegolnych dzialkach. Jak to mam rozumiec? Jesli luszczyn juz nie przybedzie i sie nie zregeneruja. U mnie bylo -7, -8 stopni. On jeszcze mowil ze u mnie sa najwieksze straty bo innym dawal po niżej 10%

Edytowany przez Emil177, 04 czerwiec 2011 - 10:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:45

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Ten śmieszny współczynnik regeneracji tłumaczony jest tym iż rzepak na którym wymarzło częśc łuszczyn ma zdolności częściowego nadrobienia plonu dając przyrost masy nasion w tych które się rozwinęły (zwiększa sie masa 1000 nasion) ogólnie Concordia daje ciała broniąc się przed większymi wypłatami co jest równoznaczne z brakiem poszanowania zasad podczas szacowania i naginania faktów. Dodany obrazek
kujawy to jes to!!!!!

#25 Share WyDaB

WyDaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 20:26

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Szkody w rzepaku!!!-temat wraca jak bumerang.Czy po tej zimie i po konieczności zaorania rzepaku rolnik może liczyć na marne 25% sumy ubezpieczenia(minus 10%udział własny),czy też domagać się więcej np.35%. co wy na to powiecie?

#26 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:japońska motoryzacja

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:14

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! wg OWU 25%- 10%. Niestety tak to wygląda, tłumaczone jest to tym, że możesz coś zasiać na danym polu... mój rejon szkody w rzepakach i zbożach w większości 100%.... żal mi plantatorów, bo to nie pierwszy rok pod górkę.. z tego co się dziś dowiedziałem concordia już nie zawiera ubezpieczeń- nie wiem czy wcale nie ma oferty, czy też zostawili jedynie od gradobicia...

#27 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:42

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! widziałem agentów ubezpieczeniowych na portalach NK FB i inne ale tutaj po raz pierwszy hehe pozdrowienia dla kolegi z firmy ;)

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:52

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! @PZU wskaż mi proszę, czy w przypadku zgłoszenia szkody z lekkim poślizgiem np po 15 kwietnia i szkodzie całkowitej z powodu złego przezimowania możemy liczyć już na 40% czy też zostanie ustalony faktyczny termin powstania szkody

#29 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:56

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! faktycznie ustalone, szkoda jest z przezimowania, a nie z przymrozków wiosennych. Swoją drogą to forum to kopalnia wiedzy dla mnie, rozmawiając z plantatorem trzeba mieć wiedzę, widzę że tutaj mogę sporo się dokształcić.

#30 Share WyDaB

WyDaB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 09:13

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! PZU witamy na forum! Extra jest wywołać "wilka z lasu", faktycznie można się tu sporo dowiedzieć i np.sam zrezygnowałem z wygórowanych roszczeń jeszcze przed wizytą likwidatora.Jednak jak dla mnie jest już temat RZEPAK zamknięty :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 09:39

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! @PZU Witam! jakie są podstawy legislacyjne "obowiązku ubezpieczenia 50 % upraw i idąc dalej sankcji za brak ubezpieczenia. Jaka jest droga administracyjna braku ubezpieczenia a sankcji w dopłatach?

Edytowany przez SOKOL, 18 kwiecień 2012 - 09:43.

#32 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:37

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli!

Niespełnienie obowiązku ubezpieczenia wiąże się z obowiązkiem wniesienia opłaty o równowartości 2 euro od 1 ha. Od 2010 r rolnicy ubiegający się o wsparcie (dopłaty pośrednie) w przypadku wystąpienia klęsk będą musieli okazać polisę ubezpieczeniową na 50% wartości produkcji - (wymóg unijny)- Art. 11 rozporządzenia KE 1857/2006 w sprawie stosowania Art. 87 i 88 Traktatu Unijnego).

obowiazek kontrolowania rolnika leży po stronie gminy ale na zdrowy rozum żaden wójt nie będzie kontrolował i karał swojego elektoratu wyborczego

#33 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:07

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Ja jestem ciekaw dlaczego agenci ubezpieczeniowi straszą nieświadomych rolników "jak pan nie ubezpieczysz to zabiorą dopłaty".Odpowiedż nasuwa się sama....

#34 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 08:23

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Ustawa nakłada na rolnika taki obowiązek, czy jest to sprawdzane zależy tylko od. Myślę jednak, że upomną się o swoje, bo rolnika nie zaboli 2 euro od ha, a do gminy będą to już realne korzyści. Mało kto wie, ale taki obowiązek leży również po stronie hodowców.. 50% zwierząt również powinno być ubezpieczonych ( chodzi o zdarzenia losowe)

Edytowany przez PZU, 19 kwiecień 2012 - 08:24.

#35 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:23

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Kurcze właśnie ja miałem ubezpieczone na 16 tysia a dostałem tylko 25 % , dla mnie to tak jakby głupiego ze mnie ktoś zrobił ubezpieczyłem na zimę i za to zapłaciłem , mówicie że można zasiać jeszcze raz ale przecież to już odrębna sprawa bo to na nowo trzeba ubezpieczyć , to po co jakieś figle że ubezpiecza się na np jak w moim przypadku na 16 tysia tylko powiedzieć konkret że będzie tylko 25 % tej wartośći wypłacane to takie nabijanie kogoś w butelkę . Nie mam pretensji do kolegi tylko do tego systemu , bo wszystko drożeje , kolejne zasady i rygor narzucany na rolników a zyski te same :/

#36 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:35

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! Masz słabego agenta, ja zawsze mówię ile realnie można się spodziewać.... tym bardziej, że nie ma o tym w OWU....

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:52

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! agentów trzeba pilnować przy szacowaniu szkód, u Ojca jak jakaś sztuka padnie to od razy wyciąga wszystkie faktury i wycenia daną sztukę bo ci zza biurka to mają w większości przypadków marne pojęcie o rolnictwie i wszystko do jednego worka aby wypłacić jak najmniej. Tak samo z uprawami, chodzić pokazywać, przedstawiać ile zmniejszyła się obsada, ile wydaliście. Jak mu przedstawicie niezbite dowody ile straciliście to i odszkodowanie będzie większe.
Mój plac sąsiaduje z polem, kolesiowi wymarzło ok 75% żyta, przyjechał z ubezpieczycielem, nawet na pole nie weszli coś tam popatrzył ( nie wiem dokładnie co robili bo Mnie interesowało tylko to, że Mi wyjazd cham zastawił ;[ ) i się zawinęli koleś ponad 200ha a nawet mu się na pole wejść nie chciało i walczyć o swoje. Natomiast jego sąsiad, z tym samym ubezpieczycielem (znowu cham mi wjazd zastawił, ale tym razem srebrna kijanka dojechała :) ) to dobrą godzinę go po polu ganiał i palcami pokazywał.A gość ma 50-60ha :) Wieść Parafialna niesie (więc info 100% nie pewne) że ten mniejszy dużo więcej wydarł kasy. Także walczyć o swoje
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#38 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:06

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! mylisz pojecie agent to osoba która sporządza polisę a osoba która szacuje szkody to likwidator potocznie nazywany w środowisku szkodnikiem

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 19 kwiecień 2012 - 22:02.

#39 Share PZU

PZU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 14:30

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! szkodnik:) nie znałem, dobre:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 kwiecień 2012 - 15:13

Szacowanie szkód przez ubezpieczycieli! jak dla Mnie to możesz ich nawet dzielić na agent, likwidator i zakonnica, dla Mnie wszyscy to agenci ubezpieczeniowi, grunt że wiesz o kogo mi chodziło
szkodnik pierwsze słyszę, szkodnika to się na pole nie wpuszcza
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem